جدول زمان‌بندی آیین‌نامه حمایت از فعالیت‌های فناورانه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

 

نخستین مرحله اجرایی بخشنامه حمایت از فعالیت‌های فناورانه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر وحید ضرغامی قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری و مدیرکل سیاستگذاری و نظارت راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فراهم آمدن تمامی بسترها برای بهره‌مندی دانشجویان و فارغ التحصیلان از مزایای آیین نامه حمایت از فعالیت های فناورانه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: این آیین نامه در راستای پیاده سازی و عملیاتی کردن شعار اصلی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاه کارآفرین و حل مسأله تدوین و ابلاغ شده است.

وی اظهار داشت: برای حوزه های مختلف فعال در دانشگاه آزاد اسلامی و بهره مندی از ظرفیت های دانشگاه و جهش فناورانه در علم و پژوهش، بسترهای لازم از جمله آیین نامه، بخش نامه و دستورالعمل تعریف کرده ایم تا اقدامات با کمترین بروکراسی یا بدون آن تسهیل شود.

دکتر ضرغامی ادامه داد: در این راستا، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی می توانند از آیین نامه حمایت از فعالیت های فناورانه استفاده کنند و علاوه بر پیشرفت تحصیلی، ایده، محصول و هر آنچه مرتبط با فناوری و نوآوری است را به سمت تجاری سازی هدایت کرده و وارد بازار کار شوند.

قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: برای تسهیل بیشتر امور مربوط به آیین نامه،  پذیرش و ثبت نام دانشجویان، بخشی در سامانه ساجد برای این امر اختصاص یافته که دانشجویان می توانند تا تاریخ 10 بهمن ماه 1400 وارد سامانه شده و از ظرفیت موجود استفاده کنند. تسهیلاتی که دانشگاه آزاد اسلامی برای فعالیت های فناورانه دانشجویان در نظر گرفته، کم نظیر است و به جای مقاله و ارتقای تحصیلی از طریق نمره، می توانند با فعالیت های مرتبط با فناوری و نوآوری امتیازات لازم را کسب کنند.

دکتر ضرغامی یادآور شد: حمایت های متعددی در این آیین نامه در نظر گرفته شده که می توان به حمایت‌های صندوق پژوهش و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی و در اختیار قرار گرفتن آزمایشگاه ها، کارگاه ها و ساختمان های دانشگاه اشاره کرد. ما براساس آیین نامه برای فعالیت های فناورانه دانشجویان ارزش گذاری کرده ایم و این موضوع می تواند انگیزه بسیار خوبی برای آنها باشد تا علاوه بر پیشرفت تحصیلی، مسائل جامعه و کشور را حل کنند و خود نیز در اجرای پروژه ذی نفع باشند.

قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در پایان گفت: به تمامی رؤسای واحدها ابلاغ شده تا به نحو احسن درباره آیین نامه حمایت از فعالیت های فناورانه و نوآورانه دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی اطلاع رسانی کنند، چرا که معتقدیم دانشگاه آزاد اسلامی متعلق به مردم است و باید تمامی شرایط را برای استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات آن جهت بهره مندی فرزندان مردم در جهت اعتلای فرهنگ کارآفرینی و راه اندازی کسب و کارهای فناورانه و استارتاپی مهیا باشد.

 

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان