جلسه راهبردهای فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

 

با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر شریفانی
جلسه راهبردهای فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر شریفانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه راهبردهای فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمد شریفانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر حسن بنیانیان مشاور و دستیار امور فرهنگی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر شریفانی در این جلسه با تأکید بر اهمیت مسائل فرهنگی در دانشگاه، گفت: امور فرهنگی از جمله کارهای سهل و ممتنع است که باید در انجام آنها دقت، جدیت و تلاش وافر به کار گرفت.

در ادامه دکتر بنیانیان مشاور و دستیار امور فرهنگی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه منشاء تحولات فرهنگی جامعه به دو صورت «مستقیم و آگاهانه» و «غیرمستقیم و ناخودآگاه» است، گفت: مقام معظم رهبری همواره تأکید داشته‌اند که توجه مدیران و نخبگان را به پیامدهای غیرمستقیم تحولات فرهنگی جامعه جلب کنند. در واقع ما باید بتوانیم جامعه را سرشار از اندیشه و دانش دینی کنیم.

دکتر بنیانیان با بیان اینکه به میزانی که فهم از دین را به فرهنگ جامعه منتقل کنیم، فرهنگ ما دینی می‌شود، گفت: برای اینکه فرهنگ دینی در جامعه مستقر شود، باید "کار کارآمد فرهنگی" و "نظام سازی مبتنی بر بینش اسلامی" داشته باشیم.

وی در ادامه به بیاناتی از مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت فرهنگ اشاره کرد و گفت: ایشان همواره بر تمدن سازی اسلامی تأکید داشته‌اند و ما اگر بتوانیم اندیشه‌های دینی را در روابط جامعه حاکم کنیم، تمدن‌سازی صورت می‌گیرد، در واقع تمدن محصول استقرار ارزش‌ها، اعتقادات و الگوهای رفتاری در فرهنگ جامعه است.

وی با بیان اینکه "تحول بنیادین در نظام‌های آموزشی" و "نظریه‌پردازی و تولید علوم اسلامی و بومی" از جمله تأکیدات مقام معظم رهبری است، گفت: این موارد باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

مشاور و دستیار امور فرهنگی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اهمیت مدیریت فرهنگی در دانشگاه گفت: سبک زندگی اسلامی محصول عملکرد فرهنگی ما است و باید در این زمینه مسئولان دانشگاه فعالیت کنند. همچنین گسترش رابطه حوزه و دانشگاه می‌تواند به اسلامی شدن کشور بسیار کمک کند. خوشبختانه دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص مسائل فرهنگی به شدت دارای انگیزه است و مسائل این حوزه را می فهمد که یک نعمت و مسئولیت بزرگ در این حوزه به شمار می آید.

وی در پایان با بیان اینکه ارتباط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری باید با اساتید دانشگاه جدی و مستمر باشد، گفت: لازم است رویکرد فرهنگی و دینی در نگاه مدیران واحدها شکل گیرد.

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان