18:40 چهارشنبه 1398/05/30

جزئیات حضور دانشگاه آزاد اسلامی در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن

رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی تشریح کرد
دکتر طالب‌تاش تاکیدکرد: دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از 100 پایان‌نامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی، نشریات قرآنی از واحدهای مختلف، ۴۰ عنوان کتاب تألیفی قرآنی و بیش از ۵۰ اثر هنری منتخب دانشجویان و اعضای هیات‌علمی در در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن حضور دارد.

دکتر عبدالمجید طالب‌تاش، رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان اینکه بیست‌وهفتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از 21 اردیبهشت‌ در مصلای بزرگ امام‌خمینی(ره) آغاز به‌کار کرده و تا 4 خرداد ادامه خواهد داشت، گفت: طبق روال هرساله یکی از بخش‌های فعال این نمایشگاه، بخش دانشگاهی با حضور مراکز آموزش عالی کشور است.

رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی افزود: مراکز آموزش عالی کشور در این بخش آثار برگزیده قرآنی در حوزه‌های پژوهشی، آموزشی و هنری خود را به نمایش گذاشته و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌دهند.

دکتر طالب‌تاش با بیان اینکه مدیریت فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی در این دوره از نمایشگاه با رویکردی تحول‌گرایانه اقدام به ایجاد غرفه دانشگاه در بخش دانشگاهی کرده، گفت: غرفه دانشگاه با مدیریت واحد شهرقدس و مشارکت واحدهای تهران شمال، تهران مرکزی و دیگر واحدهای استان تهران اداره خواهد شد.

وی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با به نمایش گذاشتن بیش از 100 پایان‌نامه دانشجویان تحصیلات تکمیلی، نشریات قرآنی از واحدهای مختلف، ۴۰ عنوان کتاب تالیفی قرآنی و بیش از ۵۰ اثر هنری منتخب دانشجویان و اعضای هیات‌علمی در بخش دانشگاهی حضوری فعال و اثرگذار خواهد داشت.

برگزاری مسابقه قرآنی شب‌های نورانی در غرفه دانشگاه آزاد اسلامی

رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ازجمله برنامه‌های غرفه دانشگاه در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم می‌توان به کارگاه هنری تذهیب، کارگاه خطاطی و مسابقه قرآنی با عنوان شب‌های نورانی برای بازدیدکنندگان اشاره کرد که هر شب در پایان مسابقه به قید قرعه به تعدادی از برگزیدگان کارت هدیه اهدا خواهد شد.

دکتر طالب‌تاش افزود: همچنین نشست‌های تخصصی با موضوعات قرآنی و فرهنگی توسط گروه‌های پژوهشی پژوهشکده و واحدهای استان تهران با حضور اساتید مجرب در این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری بیست‌وچهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه با حضور فعال استادان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه از واحدهای سراسر کشور، گفت: همکاران ما در مدیریت قرآن و عترت گزارش مصوری را از چگونگی برگزاری این مسابقات برای اطلاع بازدیدکنندگان به نمایش خواهند گذاشت.

رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: آثار بخش هنری شامل رشته‌های قالی‌بافی، معرق‌کاری، مشبک، خطاطی، خوشنویسی، تذهیب، نقاشی خط و عکاسی و بخش پژوهشی شامل پایان‌نامه‌های قرآنی، تالیفات دانشگاه آزاد اسلامی، نشریات قرآنی و فصلنامه‌های علمی ازجمله مطالعات تاریخی قرآن و حدیث که رتبه علمی پژوهشی وزارت علوم را دریافت کرده در غرفه دانشگاه آزاد اسلامی به نمایش گذاشته خواهد شد.

دکتر طالب‌تاش افزود: در این غرفه‌ برنامه‌های قرآنی دانشگاه از طریق نمایشگرهایی در موضوعات مختلف نشریات قرآنی دانشگاه، کارگاه‌های آموزشی قرآن کریم، کارگاه‌های روش تفسیر قرآن کریم، نشست‌های قرآنی شورای قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی، محافل انس با قرآن، مسابقات قرآنی، همایش‌ها و تئاتر دینی و مذهبی که در دانشگاه برگزار شده به بازدیدکنندگان معرفی می‌شود.

رئیس پژوهشکده قرآن و عترت ضمن دعوت از تمامی بازدیدکنندگان نمایشگاه برای حضور در غرفه دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طی مکاتبه‌ای که صورت‌گرفته، از تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی جهت بازدید از نمایشگاه دعوت به عمل آمده است و به‌طور خاص از معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی خواسته شده زمینه حضور دانشگاهیان در این دوره از نمایشگاه را فراهم آورند.

اوقات شرعیIslamic Azad University, Langarud - Google Plus Islamic Azad University, Langarud - Aparat Channel Islamic Azad University, Langarud - Instagram

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تنهادانشگاه فنی و مهندسی در شمال ایران,Islamic Azad University, Langarud Branch, The first technical and engineering university of north of Iran, Langrood Branch, Langaroud Branch, Langaroud Branch, Langeroud Branch, Langerood Branch Langroud Branch, IAUL دانشگاه آزاد لنگرود، دانشگاه آزاد واحد لنگرود، دانشگاه آزاد استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دانشگاه واحد لنگرود