03:27 چهارشنبه 1397/11/03

فعالیت ها در دانشگاه آزاد اسلامی باید رویکرد فرهنگی داشته باشد

دکتر مقدم فر در جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه::
مشاور فرهنگی رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: همه فعالیت ها در دانشگاه آزاد اسلامی باید رویکرد فرهنگی داشته باشد و برنامه ریزی های اساسی در این راستا صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد ارومیه، دکتر حمیدرضا مقدم فر مشاور فرهنگی رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه با بیان اینکه تحول یک رکن علمی و پژوهشی است، گفت: اقدامات فرهنگی باید در رأس امور باشد و سایر فعالیت ها نیز پیوست فرهنگی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه تحول یک امر تدریجی است و مستلزم مرور زمان است، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی پس از تغییر و تحول در ساختار، امروز پرچم‌دار اقدامات فرهنگی و انقلابی در سطح کشور شده، اما ضروری است این حرکت ادامه یافته و با سرعت بیشتری پیگیری شود.

دکتر مقدم فر خاطرنشان کرد: دانشگاه های دولتی همواره در حال تغییر بوده و با روی کار آمدن دولت های جدید دچار تحول در ساختار و پیشبرد اهداف می‌شوند، اما این موضوع در دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد و این دانشگاه می‌تواند با انتخاب و حرکت در مسیری درست، الگویی برای سایر دانشگاه ها باشد.

وی ضمن انتقاد از برخی فعالیت های غیرانقلابی در مدیریت گذشته این دانشگاه، تصریح کرد: نشانه‌هایی وجود دارد مبنی ‌بر اینکه کسانی در فتنه 88 اقدامات مشکوکی انجام داده‌اند و دانشگاه آزاد اسلامی یکی از پایگاه های فتنه گران در این زمینه بود.

رئیس دفتر نظارت بر امور فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: خوشبختانه با حضور دکتر ولایتی به عنوان رئیس هیأت موسس و امنا دانشگاه آزاد اسلامی رویکرد فرهنگی انقلابی در این دانشگاه طنین انداز شده و با جدیت در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه برخی از اقدامات فرهنگی و تحولات اساسی این دانشگاه بنا به جهت مطامع شخصی خود آزرده خاطر شده‌اند، ادامه داد: دکتر ولایتی در یک ‌سال گذشته با بسیاری از این موج‌ها مواجهه شده‌اند، اما همین نگاه طرفدار حفظ وضع موجود مانع از تحقق انتظارات و دغدغه‌های ایشان شده، لذا اقدامات باید بیش از پیش روند تسریعی به خود گیرد.

صالح اسکندری رئیس سازمان چاپ، انتشارات و امور رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه 40 درصد فضای آموزشی کشور در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد، گفت: خوشبختانه در دوره مدیریت جدید، این سهم از فضای آموزشی که به حیاط خلوت برخی از جریانات سیاسی تبدیل شده بود خارج شده و محور فعالیت های دینی و انقلابی شده است.

اسکندری اظهار داشت: کار فرهنگی باید با انسجام و همفکری تک تک اعضای حاضر در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی صورت گیرد.

وی در پایان تصریح کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه مسائل فرهنگی گام‌های خوبی برداشته شده، اما به آن حد مطلوب و مورد انتظار نرسیده که امیدواریم با تلاش همکاران بتوانیم به سرمنزل مقصود دست یابیم که یکی از آن ها توجه به وضعیت پوشش و اجرای بخشنامه آراستگی و شئون رفتاری است.

اوقات شرعیIslamic Azad University, Langarud - Google Plus Islamic Azad University, Langarud - Aparat Channel Islamic Azad University, Langarud - Instagram

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تنهادانشگاه فنی و مهندسی در شمال ایران,Islamic Azad University, Langarud Branch, The first technical and engineering university of north of Iran, Langrood Branch, Langaroud Branch, Langaroud Branch, Langeroud Branch, Langerood Branch Langroud Branch, IAUL دانشگاه آزاد لنگرود، دانشگاه آزاد واحد لنگرود، دانشگاه آزاد استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دانشگاه واحد لنگرود