12:17 یکشنبه 1398/06/24

دکتر پورعباس خبر داد: اعطای کارت بانکی تسهیلات اعتباری به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی/ابلاغ چارت سازمانی جدید به واحدها

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی از صدور کارت بانکی دارای تسهیلات ویژه مالی و اعتباری به دانشجویان با قابلیت کمک هزینه شهریه تحصیلی در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد بندرعباس، دکتر عبدالرسول پورعباس در چهاردهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان، با تبریک فرا رسیدن دهه کرامت افزود: دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه کاملاً مردمی است و باید تمام تلاش خود را بکار گیریم تا با دادن خدمات مطلوب و در شان جامعه اسلامی،رفاه و رضایتمندی را برای مردم به ارمغان بیاوریم.

نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هیات امنای استان هرمزگان، ازفعالیت علمی، فرهنگی و اقتصادی به عنوان سه محور اصلی فعالیت های این دانشگاه یاد کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تحقق سیاست های نظام ، انقلاب و منویات رهبری با تدوین و برنامه ریزی اصولی و هدفمند فعالیت خود را بیش از پیش در حوزه های یاد شده ادامه خواهد داد.

وی تربیت دانشجویانی با روحیه انقلابی بالا و متعهد به انقلاب را از رسالت های مهم این دانشگاه برشمرد و اظهار کرد:دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان میراث بزرگ انقلاب باید پایگاه فرهنگی و انقلابی در جامعه باشد و بتواند به عنوان پشتیبان علمی و پژوهشی برای به نتیجه رسانیدن اهداف انقلاب نقش شایان توجه ای داشته باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی ازبرنامه ریزی مدون برای تخفیفات دانشجویی به دانشجویان این دانشگاه خبر داد و گفت: این دانشگاه به دنبال این است تا با ایجاد منابع مالی مستمر و طرح های سرمایه گذاری سود ده و فعال کردن شرکت های دانش بنیان بتواند با تولید ثروت و درآمد زایی از تولیدات علمی ، وابستگی به شهریه را کاهش داده و بتواند از محل این سرمایه ها ،تخفیف شهریه دانشجویی اعمال کند.

دکتر پور عباس، بازنگری چارت سازمانی و حرکت به سمت چابک سازی را از دیگر اقدامات انجام شده در دانشگاه آزاد اسلامی دانست و تصریح کرد: برنامه مدون سبک سازی بدنه دانشگاه بعد از ماه ها بررسی و کار کارشناسی سرانجام به نتیجه رسید و با ابلاغ به واحدها و مراکز دانشگاهی قابل اجراست.

وی، راه اندازی سامانه یکپارچه سازی خدمات آموزشی، اداری و ... در دانشگاه را گامی مهم در راستای کاهش هزینه های غیر ضروری برشمرد و افزود: زیرساخت های این مهم به خوبی طراحی و انجام شده و کلیه خدمات از شکل دستی و جزیره ای به سمت خدمات یکپارچه دیجیتالی با تکیه بر فناوری آی تی پایه گذاری شده است که می تواند با شفاف سازی در کلیه خدمات و خریدها از خطاهای سهوی و عمدی جلوگیری و انجام این امورات را تسریع کند.

دکتر پورعباس تاکید کرد: از این پس تمام امورات دانشگاه از قبیل ثبت نام، انتخاب واحد، دریافت ها، پرداخت ها، حقوق و مزایا، خرید و فروش از طریق سامانه طراحی شده صورت می گیرد و از حالت دستی خارج می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید برتقویت شرکت های دانش بنیان و ایجاد طرح های اقتصادی در واحدهای دانشگاهی گفت: در دانشگاهها به گونه ای عمل شود که طرحهایی که قابلیت درآمد زایی و توجیه اقتصادی ندارند وارد چرخه مرکز رشد نشوند و هر استان سعی کند با تولید یک محصول با کیفیت ، آن را برند سازی و به درآمد زایی واقعی برسد.

دکتر پور عباس، استان هرمزگان را استانی با پتانسیل بالا عنوان کرد و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی باید با تکیه بر علم و فناوری و هدفمند با ورود به بخش های مختلف و معرفی ظرفیت های خود بتواند با تعامل و ارائه خدمات مناسب و بکارگیری از توانمندی های خود گام بزرگی در جهت سازندگی ، توسعه، حل معضلات و مشکلات جامعه بردارد.

وی، کاهش هزینه ها و کیفی سازی امورات دانشگاه را از رموز موفقیت دانست و تصریح کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی جامعه باید به گونه ای عمل کنیم تا با کمترین هزینه بیشترین خدمات را با کیفیت عالی به اقشار دانشگاهی و سایرین ارائه کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی در پایان توسعه همه جانبه دانشگاه را خواستار شد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی باید با تکیه بر پتانسیل موجود خود و داشتن تجارب ارزشمند علمی و پژوهشی بتواند در همه حوزه ها پیشرفت کند و به کمک کشور بشتابد و بخش های مختلف دولتی و غیر دولتی را در همه زمینه ها یاری رسان باشد.

این جلسه با دستور "ایجاد طرح ها و پروژه های سرمایه گذاری در راستای تقویت اقتصاد و بنیه مالی دانشگاه " کار خود را آغاز کرد و پس از بحث و بررسی های لازم توسط اعضای هیات امنا برخی از طرحها به تصویب رسید.

 

دریافت خبر

اوقات شرعیIslamic Azad University, Langarud - Google Plus Islamic Azad University, Langarud - Aparat Channel Islamic Azad University, Langarud - Instagram

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تنهادانشگاه فنی و مهندسی در شمال ایران,Islamic Azad University, Langarud Branch, The first technical and engineering university of north of Iran, Langrood Branch, Langaroud Branch, Langaroud Branch, Langeroud Branch, Langerood Branch Langroud Branch, IAUL دانشگاه آزاد لنگرود، دانشگاه آزاد واحد لنگرود، دانشگاه آزاد استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دانشگاه واحد لنگرود