03:27 چهارشنبه 1397/11/03

کنکور در دنیا منسوخ شده است/حفظ منافع مالی ،علت مخالفت سودجویان با حذف کنکور است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کنکور در بسیاری از کشورهای دنیا منسوخ شده است،گفت:حفظ منافع مالی ،علت مخالفت سودجویان با حذف کنکور است.

سید حمایت میرزاده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مدرک گرایی در کشور همچنان رو به افزایش است، گفت: برنامه ریزی در آموزش و پرورش باید بر اساس یادگیری مهارتها، رشد خلاقیت ها و بروز استعدادهای دانش آموزان باشد.

وی ادامه داد: بیشتر وقت مدارس صرف آموزشهایی می شود که میزان موفقیت دانش آموزان در کنکور را افزایش می دهد؛ این در حالی است که دانش آموزان در زندگی فردی و اجتماعی خود در آینده اصلاً به چنین آموزش هایی نیاز ندارند.

وی با طرح این سوال که «مگر می شود توان علمی دانش آموزان را در یک آزمون چند ساعته تستی به نام کنکور سنجید؟» اظهار داشت: کنکور در خیلی از کشورهای دنیا منسوخ شده و از روشهای نوین و اصولی برای پذیرش دانشجویان در دانشگاه های خود استفاده می کنند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از اینکه حفظ منافع مالی علت مخالفت عده ای با حذف کنکور است، گفت: نباید مصلحت جامعه و کشور فدای منفعت عده ای سودجو شود.

میرزاده با بیان اینکه دانش آموزان و خانواده های آنان به خاطر کنکور متحمل فشارهای روحی و روانی زیادی می شوند، گفت: امیدواریم هرچه زودتر سایه شوم کنکور از آموزش و پرورش برداشته شود.

دریافت خبر

اوقات شرعیIslamic Azad University, Langarud - Google Plus Islamic Azad University, Langarud - Aparat Channel Islamic Azad University, Langarud - Instagram

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تنهادانشگاه فنی و مهندسی در شمال ایران,Islamic Azad University, Langarud Branch, The first technical and engineering university of north of Iran, Langrood Branch, Langaroud Branch, Langaroud Branch, Langeroud Branch, Langerood Branch Langroud Branch, IAUL دانشگاه آزاد لنگرود، دانشگاه آزاد واحد لنگرود، دانشگاه آزاد استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دانشگاه واحد لنگرود