20:35 سه شنبه 1397/07/24

راه اندازی سامانه یکپارچه‌سازی حقوق و دستمزد در واحدها و مراکز دانشگاهی

دکتر پورعباس خبر داد:
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: نیروهای انسانی کارآمد و باتجربه دانشگاه سرمایه‌های گران‌بهایی هستند که باید با اتکا به توانمندی آنان در جهت رفع موانع و حرکت پرشتاب در مسیر پیشرفت دانشگاه گام برداریم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد اصفهان، دکتر عبدالرسول پورعباس معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی در یکصد و پنجاه و نهمین نشست شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان گفت: استفاده از تمام ظرفیت‌ها و قابلیت‌های آشکار و نهان واحدهای دانشگاهی، برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های تخصصی کوتاه مدت و کاربردی در جهت توانمندسازی کارکنان، توجه ویژه به اقتصاد دانش‌بنیان و یافتن بازارهای جدید در جهت فروش تولیدات و محصولات علمی و دانش‌محور، اصلاح بروکراسی اداری و تهیه آیین‌نامه‌های روان و تسهیل‌گر، از مهم‌ترین راه‌های کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی امروز باید بر اساس تفویض اختیارات و از پایین به بالا اداره شود و واحد‌های دانشگاهی نیز به عنوان نهادهای اجرایی و ذینفع در امر تصمیم‌گیری و تصمیم ‌سازی مشارکت داشته باشند.

دکتر پورعباس، اهمیت مشارکت، همفکری و استفاده از خرد جمعی در اداره دانشگاه را مورد تاکید قرار داد و گفت: معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه از پیشنهادات دقیق، کاربردی و آینده‌نگر استقبال می‌کند، چرا که معتقدیم مسئولان ذیربط در سطح استان‌ها و واحدهای دانشگاهی با توجه به توانمندی‌های بومی هر منطقه، بهترین افرادی هستند که می‌توانند با ارائه پیشنهادات مدون و جامع، در چاره‌اندیشی مشکلات واحدهای دانشگاهی خود و اصلاح بخشنامه‌ها و آیین‌نامه‌ها کمک و با ارائه راهکارهای عملیاتی، نگرش جدیدی را در پیشبرد اهداف عالیه دانشگاه باز کنند.

وی با اشاره به قابلیت‌ها و جاذبه‌های فراوان استان اصفهان خاطرنشان کرد: جاذبه‌های تاریخی، صنایع دستی، فرش دستباف، فرآورده‌های غذایی و شیرینی‌جات سنتی شهر اصفهان نظیر گز، جاذبه‌های بی‌نظیری است که ورود دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان وابسته به آن‌ها را به این صنایع توجیه کرده و به عنوان یکی از بهترین راه‌های کسب درآمدهای غیر شهریه‌ای در این استان است.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: طراحی سامانه‌های مختلف دانشگاه بر مبنای دانش انفورماتیک و فناوری اطلاعات از جمله سامانه یکپارچه‌سازی حقوق و دستمزد، آغاز شده و در آینده نزدیک در این سیستم یکپارچه اختیارات و عملیات مربوطه در واحدها صورت گرفته و به صورت مجازی همه امور تحت نظارت سازمان مرکزی دانشگاه خواهد بود.

دکتر احمد آذین سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان نیز در این نشست ضمن تبریک اعیاد ماه ربیع‌الاول گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان به منزله یک خانواده و یک مجموعه به هم پیوسته است که عملکرد هر واحد بر واحد دیگر تاثیرگذار خواهد بود از این رو به دنبال آنیم تا برمبنای خرد جمعی با آینده‌نگری، همدلی و ‌اتحاد، بهترین و جامع‌ترین برنامه‌های اجرایی را تدوین و عملیاتی کنیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: کارکنان در اعتلای دانشگاه آزاد اسلامی نقشی مهم و اساسی ایفا می‌کنند، از این رو بحث توجه به امور کارمندان به عنوان مبنا و محور امور دانشگاه، ایجاد انگیزش برای پیشرفت کار در دانشگاه و استقبال از ایده‌های آنان با تشکیل شوراهای مشورتی از مهمترین اولویت‌های مدیریتی در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان خواهد بود.

حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان نیز در این نشست ضمن تبریک دهه مهدویت و آغاز امامت و ولایت حضرت ولی‌عصر(عج) گفت: پیامبر اسلام(ص) در حدیثی مهمترین دلیل بعثت خود را اتمام مکارم اخلاقی عنوان فرموده و این در حالی است که در احادیث ائمه اطهار(ع) مفهوم مکارم اخلاقی بسیار برتر و فراتر از مفهوم محاسن اخلاقی، تبیین شده است.

وی افزود: تفاوت اساسی مکارم اخلاقی با محاسن اخلاقی و حسن خلق، قرار گرفتن آن در مقابل غرایز نفسانی همچون پیوند با کسی که با انسان قطع رابطه کرده، و یا بخشش کسی که انسان را از چیزی محروم کرده و احسان به کسی که نسبت به انسان بدی کرده باشد و گذشت نسبت به کسی که به انسان ظلم روا داشته است، قرار دارد.

حجت‌الاسلام عباسعلی حیدری یاد و خاطره شهدای مدافع حرم را گرامی داشت و افزود: غلبه بسیجیان امت اسلام و پیروزی اخیر جبهه مقاومت بر جبهه استکبار که با حذف پدیده شوم و خبیث داعش محقق شد، با جان‌فشانی و فداکاری مدافعان حرم و با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری به سرانجام رسید و به طور قطع این پیروزی به یاد ماندنی در تاریخ معاصر جهان ماندگار خواهد ماند.

وی به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های واحدها و مراکز آموزشی استان اصفهان اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب اسلامی است و در عصر نوین مدیریتی این دانشگاه، با حضور دانشمند فرهیخته دکتر ولایتی در راس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه، که به حق از نخبگان و مدیران پرتلاش کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، انتظار می‌رود با استفاده از توانمندی‌های مدیران کارآمد و هم‌افزایی ظرفیت‌های تمامی واحدهای دانشگاهی و برنامه‌ریزی صحیح و جامع، دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر رشد و توسعه روزافزون قرار گیرد.

گفتنی است دکتر پیام نجفی سرپرست دبیرخانه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان در ابتدای این نشست به ارائه گزارشی جامع از وضعیت اداری، مالی، عمرانی، آموزشی، دانشجویی و ... استان اصفهان و مقایسه آن با دیگر مراکز آموزش عالی این استان پراخت.

دریافت خبر

اوقات شرعیIslamic Azad University, Langarud - Google Plus Islamic Azad University, Langarud - Aparat Channel Islamic Azad University, Langarud - Instagram

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تنهادانشگاه فنی و مهندسی در شمال ایران,Islamic Azad University, Langarud Branch, The first technical and engineering university of north of Iran, Langrood Branch, Langaroud Branch, Langaroud Branch, Langeroud Branch, Langerood Branch Langroud Branch, IAUL دانشگاه آزاد لنگرود، دانشگاه آزاد واحد لنگرود، دانشگاه آزاد استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دانشگاه واحد لنگرود