09:35 یکشنبه 1397/04/31

بودجه ریزی عملیاتی در دستور کار واحدها قرار گیرد/ کاهش هزینه ها از طریق تفویض اختیار به روسای واحدها ممکن است/ تحول در ساختار دانشگاه آزاد اسلامی در راه است

دکتر رهبر در کمیسیون های تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی:
دکتر فرهاد رهبر سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در کمیسیون های آموزش و تحصیلات تکمیلی، پزشکی، سما، دانشجویی - فرهنگی، اداری-مالی، برنامه ریزی و عمران از نزدیک در جریان روند برگزاری این کمیسیون ها و موضوعات مطرح شده در آنها قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر رهبر با ابراز خرسندی از حضور در جمع کارشناسی و صمیمانه کمیسیون و با تاکید بر لزوم بهره مندی از نظریات روسای واحدها برای حل معضلات موجود دانشگاه، اظهار داشت: یکی از مهمترین مسائل دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر کاهش هزینه‌هاست که تنها با مدیریت هزینه و صرفه جویی امکانپذیر است. پیش بینی می‌شود هزینه‌های سال جاری دانشگاه آزاد اسلامی بیش از درآمدهای آن باشد چرا که تنها منبع درآمد این دانشگاه شهریه دانشجویان است.
وی با بیان اینکه این روند درآمدی، دانشگاه را در درازمدت با مشکل مواجه خواهد کرد، از روسای واحدها خواست مدیریت هزینه را در اولویت امور خود قرار دهند و با حرکت به سمت بودجه ریزی عملیاتی و احتساب قیمت تمام‌شده هر دانشجو در هر رشته و هر مقطع، برنامه ریزی بهتر و کارآمدتری در این راستا تدوین کنند.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اهمیت کیفیت آموزشی، گفت: دانشگاه یک پیکره واحد است که با کمک اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان برای اعتلای این دانشگاه در تمامی حوزه‌های مالی، اداری، پژوهشی، آموزشی و.... برنامه ریزی می‌کنیم و روسای واحدها باید این اختیار را داشته باشند که با حفظ وحدت رویه، طبق سیاست گذاری‌های دانشگاه عمل کنند و قطعاً در ازای این اعطای اختیار، مسئولیت آنها نیز افزایش خواهد یافت.
دکتر رهبر با بیان اینکه تحول در ساختار دانشگاه آزاد اسلامی در دستورکار قرار گرفته است، تصریح کرد: هدف ما تبدیل کردن دانشگاه آزاد اسلامی به دانشگاهی سبک و چابک و در عین حال پرتوان و کارآمد است. با تقلیل هزینه‌ها و افزایش کارآمدی از طریق تفویض اختیار به روسای واحدها و استفاده از ابزار الکترونیکی در دنیای مدرن امروزی، می‌توان به این مهم دست یافت.
وی با بیان اینکه رعایت استانداردهای آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی مورد تاکید است و نباید اجازه دهیم اعضای هیات علمی دچار رکود علمی شوند، از روسای دانشگاه آزاد اسلامی مراکز استان خواست ظرف 15 روز آینده با بررسی شرایط و وضعیت استان متبوع خود، پیشنهاداتی درخصوص سرانه دانشجویی، استانداردهای آموزشی، جذب دانشجویان فارسی زبان خارجی، ارتقای اعضای هیات علمی، نسبت استاد به دانشجو، تقویت شرکت‌های دانش بنیان و... برای در پیش گرفتن رویه ای متفاوت در استان‌ها، ارائه کنند.

دریافت خبر

اوقات شرعیIslamic Azad University, Langarud - Google Plus Islamic Azad University, Langarud - Aparat Channel Islamic Azad University, Langarud - Instagram

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تنهادانشگاه فنی و مهندسی در شمال ایران,Islamic Azad University, Langarud Branch, The first technical and engineering university of north of Iran, Langrood Branch, Langaroud Branch, Langaroud Branch, Langeroud Branch, Langerood Branch Langroud Branch, IAUL دانشگاه آزاد لنگرود، دانشگاه آزاد واحد لنگرود، دانشگاه آزاد استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دانشگاه واحد لنگرود