01:36 یکشنبه 1398/03/26

برگزاری مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود گفت: قیام دانشجویان در سال ۳۲ سندی دیگری از آزادی‌خواهی فرزندان این مرز و بوم است که برای همیشه در تاریخ ثبت شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود، دکتر امیرحسین فیروزان که صبح امروز در مراسم گرامیداشت روز دانشجو سخن می‌گفت، اظهار کرد: ۱۶ آذر سال ۳۲ دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به دخالت‌های آمریکا و انگلیس در امور کشور و سفر ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور آمریکا به تهران برپا خواستند و سینه خود را آماج گلوله‌های رژیم قرار دادند تا سندی دیگر از روح میهن‌پرستی و استقلال‌ طلبی، آزادی‌خواهی فرزندان این مرزوبوم را برای همیشه در تاریخ ثبت کنند. 

در ادامه عمران علیزاده نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در تشکل‌های دانشجویی استان گیلان، دلایل شکل‌گیری روز ۱۶ آذر را بیان کرد و گفت: ورود معاون رئیس‌جمهور آمریکا باعث شد که دانشجویان با استفاده از بیداری اسلامی در راستای اعتلای کشور و بریدن دست ابرقدرت‌ها به‌پا خیزند.

وی افزود: بینش و بیداری دانشجویان در روزهای بعد از ملی‌شدن صنعت نفت یکی از عوامل بیداری ملت ایران را فراهم آورد.

علیزاده بیان کرد: شناخت و درک صحیح از موقعیت، زمان و شرایط موجود از مؤلفه‌های اصلی دانشجویان در ۱۶ آذر بود که انتظار می‌رود در زمان حاضر دانشجو علاوه بر اخلاق و علم، سیاست را نیز بیاموزد چون بی‌شک همین دانشجویان، مدیران مهروموم‌های آتی کشور هستند.

نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در تشکل‌های دانشجویی استان گیلان گفت: دانشجویان مسلح به دانش سیاسی و اخلاقی هیچ‌گاه فریب نخواهند خورد و با تشکیل کارگروه‌های دانشجویی و استفاده از ظرفیت‌های دانشگاهی می‌توانیم همچون گذشته از موانع موجود بگذریم و آینده روشنی را برای کشور رقم بزنیم.

اوقات شرعیIslamic Azad University, Langarud - Google Plus Islamic Azad University, Langarud - Aparat Channel Islamic Azad University, Langarud - Instagram

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تنهادانشگاه فنی و مهندسی در شمال ایران,Islamic Azad University, Langarud Branch, The first technical and engineering university of north of Iran, Langrood Branch, Langaroud Branch, Langaroud Branch, Langeroud Branch, Langerood Branch Langroud Branch, IAUL دانشگاه آزاد لنگرود، دانشگاه آزاد واحد لنگرود، دانشگاه آزاد استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دانشگاه واحد لنگرود