07:54 دوشنبه 1397/11/01

دکتر کلانتری: روزمرگی، آفت‌ امروز دانشگاه‌‌ها در فضای آموزش عالی است

جلسه هم اندیشی روسا، معاونین، مدیران و روحانیون و ائمه جماعات واحدهای دانشگاهی استان سمنان با حضور دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به میزبانی واحد سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد سمنان، دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه به واکاوی تاریخی پیدایش دانشگاه‌ها در پهنه جهانی پرداخت و با تشریح فلسفه وجودی دانشگاه‌ها در دوره‌های مختلف زمانی به تبیین تاثیر دانشگاه‌های غربی در زندگی بشر پرداخت.

وی دانشگاه‌های غربی را کپی‌برداری شده از نظامیه‌های ایران دانست و با اشاره به سیر تحولات تاریخی در مسیر تکامل دانشگاه‌ها اظهار داشت: فلسفه اولیه به وجود آمدن دانشگاه‌ها در دنیای غرب اهداف اقتصادی و گذر از اقتصاد سنتی به اقتصاد مدرن بوده است.

دکتر کلانتری با بیان اینکه تاسیس دانشگاه در ایران بر اساس الگوهای غربی و آمریکایی بوده است، تصریح کرد: کارکرد واقعی دانشگاه در بدو تاسیس در ایران، غربی سازی، ضدیت با دین و فرهنگ ملی و توانمندی‌های ایرانی بوده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه سخنان خود به آسیب‌شناسی شرایط دانشگاه‌ها پرداخت و روزمرگی را از آفت‌های بزرگ امروز دانشگاه‌ها در فضای آموزش عالی دانست که باعث می‌شود که افکار و اندیشه‌ها را به سمت غفلت سوق دهد.

وی دانشگاه آزاد اسلامی را که بر اساس ضرورت‌های پس از انقلاب با حمایت حضرت امام (ره) و بزرگان نظام شکل گرفت، یکی از ثمرات انقلاب اسلامی عنوان کرد که دارای جایگاه ویژه‌ای در آموزش عالی کشور است.

استانداردسازی حوزه‌های کاری دانشگاه، توجه ویژه به گروه‌ها، کانون‌ها و تشکل‌های دانشجویی، واگذاری انجام امور فرهنگی به دانشجویان و روان‌سازی بروکراسی اداری از توصیه ها و دیگر محورهای سخنان کلانتری در این جلسه بود.

پیش از سخنان معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی روسا، معاونین، مدیران و روحانیون واحدهای دانشگاهی استان سمنان بصورت جداگانه دغدغه‌ها و نکته نظرات خود را درباره مسائل حوزه فرهنگی دانشگاه بیان کردند.

 

دریافت خبر

اوقات شرعیIslamic Azad University, Langarud - Google Plus Islamic Azad University, Langarud - Aparat Channel Islamic Azad University, Langarud - Instagram

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تنهادانشگاه فنی و مهندسی در شمال ایران,Islamic Azad University, Langarud Branch, The first technical and engineering university of north of Iran, Langrood Branch, Langaroud Branch, Langaroud Branch, Langeroud Branch, Langerood Branch Langroud Branch, IAUL دانشگاه آزاد لنگرود، دانشگاه آزاد واحد لنگرود، دانشگاه آزاد استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دانشگاه واحد لنگرود