20:06 دوشنبه 1397/05/01

دکتر پورعباس خبر داد: اعطای کارت بانکی تسهیلات اعتباری به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی/ابلاغ چارت سازمانی جدید به واحدها

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی از صدور کارت بانکی دارای تسهیلات ویژه مالی و اعتباری به دانشجویان با قابلیت کمک هزینه شهریه تحصیلی در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد بندرعباس، دکتر عبدالرسول پورعباس در چهاردهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان، با تبریک فرا رسیدن دهه کرامت افزود: دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه کاملاً مردمی است و باید تمام تلاش خود را بکار گیریم تا با دادن خدمات مطلوب و در شان جامعه اسلامی،رفاه و رضایتمندی را برای مردم به ارمغان بیاوریم.

نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هیات امنای استان هرمزگان، ازفعالیت علمی، فرهنگی و اقتصادی به عنوان سه محور اصلی فعالیت های این دانشگاه یاد کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تحقق سیاست های نظام ، انقلاب و منویات رهبری با تدوین و برنامه ریزی اصولی و هدفمند فعالیت خود را بیش از پیش در حوزه های یاد شده ادامه خواهد داد.

وی تربیت دانشجویانی با روحیه انقلابی بالا و متعهد به انقلاب را از رسالت های مهم این دانشگاه برشمرد و اظهار کرد:دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان میراث بزرگ انقلاب باید پایگاه فرهنگی و انقلابی در جامعه باشد و بتواند به عنوان پشتیبان علمی و پژوهشی برای به نتیجه رسانیدن اهداف انقلاب نقش شایان توجه ای داشته باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی ازبرنامه ریزی مدون برای تخفیفات دانشجویی به دانشجویان این دانشگاه خبر داد و گفت: این دانشگاه به دنبال این است تا با ایجاد منابع مالی مستمر و طرح های سرمایه گذاری سود ده و فعال کردن شرکت های دانش بنیان بتواند با تولید ثروت و درآمد زایی از تولیدات علمی ، وابستگی به شهریه را کاهش داده و بتواند از محل این سرمایه ها ،تخفیف شهریه دانشجویی اعمال کند.

دکتر پور عباس، بازنگری چارت سازمانی و حرکت به سمت چابک سازی را از دیگر اقدامات انجام شده در دانشگاه آزاد اسلامی دانست و تصریح کرد: برنامه مدون سبک سازی بدنه دانشگاه بعد از ماه ها بررسی و کار کارشناسی سرانجام به نتیجه رسید و با ابلاغ به واحدها و مراکز دانشگاهی قابل اجراست.

وی، راه اندازی سامانه یکپارچه سازی خدمات آموزشی، اداری و ... در دانشگاه را گامی مهم در راستای کاهش هزینه های غیر ضروری برشمرد و افزود: زیرساخت های این مهم به خوبی طراحی و انجام شده و کلیه خدمات از شکل دستی و جزیره ای به سمت خدمات یکپارچه دیجیتالی با تکیه بر فناوری آی تی پایه گذاری شده است که می تواند با شفاف سازی در کلیه خدمات و خریدها از خطاهای سهوی و عمدی جلوگیری و انجام این امورات را تسریع کند.

دکتر پورعباس تاکید کرد: از این پس تمام امورات دانشگاه از قبیل ثبت نام، انتخاب واحد، دریافت ها، پرداخت ها، حقوق و مزایا، خرید و فروش از طریق سامانه طراحی شده صورت می گیرد و از حالت دستی خارج می شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید برتقویت شرکت های دانش بنیان و ایجاد طرح های اقتصادی در واحدهای دانشگاهی گفت: در دانشگاهها به گونه ای عمل شود که طرحهایی که قابلیت درآمد زایی و توجیه اقتصادی ندارند وارد چرخه مرکز رشد نشوند و هر استان سعی کند با تولید یک محصول با کیفیت ، آن را برند سازی و به درآمد زایی واقعی برسد.

دکتر پور عباس، استان هرمزگان را استانی با پتانسیل بالا عنوان کرد و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی باید با تکیه بر علم و فناوری و هدفمند با ورود به بخش های مختلف و معرفی ظرفیت های خود بتواند با تعامل و ارائه خدمات مناسب و بکارگیری از توانمندی های خود گام بزرگی در جهت سازندگی ، توسعه، حل معضلات و مشکلات جامعه بردارد.

وی، کاهش هزینه ها و کیفی سازی امورات دانشگاه را از رموز موفقیت دانست و تصریح کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی جامعه باید به گونه ای عمل کنیم تا با کمترین هزینه بیشترین خدمات را با کیفیت عالی به اقشار دانشگاهی و سایرین ارائه کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی در پایان توسعه همه جانبه دانشگاه را خواستار شد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی باید با تکیه بر پتانسیل موجود خود و داشتن تجارب ارزشمند علمی و پژوهشی بتواند در همه حوزه ها پیشرفت کند و به کمک کشور بشتابد و بخش های مختلف دولتی و غیر دولتی را در همه زمینه ها یاری رسان باشد.

این جلسه با دستور "ایجاد طرح ها و پروژه های سرمایه گذاری در راستای تقویت اقتصاد و بنیه مالی دانشگاه " کار خود را آغاز کرد و پس از بحث و بررسی های لازم توسط اعضای هیات امنا برخی از طرحها به تصویب رسید.

 

دریافت خبر

با دستور دکتر فرهاد رهبر: هرگونه تشریفات و هدیه به مدیران دانشگاه آزاد اسلامی ممنوع است

مشاور ریاست و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ بخشنامه ای، انجام تشریفات زائد و هدیه به مسئولان دانشگاه را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدصادق ضیائی مشاور ریاست و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ بخشنامه ای، انجام تشریفات زائد و هدیه به مسئولان دانشگاه را ممنوع اعلام کرد.

در این بخشنامه آمده است: حسب دستور ریاست محترم دانشگاه در جلسات و بازدیدهای هماهنگ شده ایشان و دیگر مسئولان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در استان ها و واحدهای تابعه، ضمن پرهیز از انجام تشریفات زائد، از تهیه هر نوع هدیه موکداً خودداری شود.

همچنین در این بخشنامه تاکید شده، مقتضی است در زمان حضور دبیران هیات امنا و یا مدیران استان ها در سازمان مرکزی، هیچ گونه سوغات و یا هدیه ای برای مسئولان پیش بینی و در نظر گرفته نشود.

 

دریافت خبر

طی بخشنامه‌ای از سوی دکتر پورعباس: آئین‌نامه کمیته تخصیص منابع دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی طی بخشنامه‌ای، آئین‌ نامه کمیته تخصیص منابع دانشگاه را به روسای واحدها، مراکز آموزشی، سازمان مرکزی و سازمان سما ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر پورعباس در این بخشنامه آورده است: در راستای مدیریت بهینه منابع مالی دانشگاه و با عنایت به تبادل موافقت‌نامه های بودجه در سطح سازمان مرکزی، استان ها و واحدهای دانشگاهی، آئین نامه تشکیل کمیته تخصیص منابع دانشگاه آزاد اسلامی که با هدف عملیاتی شدن بودجه، استقرار نظام برنامه‌ریزی مالی، تخصیص بودجه و نظارت بر مصرف بودجه در همه حوزه های ماموریتی دانشگاه تدوین شده است، جهت اجرا ابلاغ می شود.

در آئین نامه کمیته تخصیص منابع دانشگاه آزاد اسلامی تاکید شده که مدیریت بهینه منابع مالی در پهنه دانشگاه آزاد اسلامی یکی از مسائل راهبردی برای بقا و توسعه خود و بلکه نظام آموزش عالی کشور است و بسترسازی آن نیازمند برنامه ریزی علمی و نظام‌مند در همه حوزه های ماموریتی دانشگاه است.

براساس بندهای این آئین نامه؛ کمک به تحقق اهداف کلان دانشگاه به منظور مدیریت استراتژیک مالی و بهره‌وری حداکثری از منابع، ایجاد یکپارچگی و انسجام بین برنامه های بخش های مختلف و منابع مالی و بودجه‌ای، کمک به کارآیی و اثربخشی بهره‌برداری از منابع دانشگاه و... ازجمله اهداف آئیننامه کمیته تخصیص منابع دانشگاه آزاد اسلامی است.

طبق این آئین نامه، اعضای کمیته تخصیص منابع دانشگاه آزاد اسلامی در سطح سازمان مرکزی شامل مدیرکل برنامه‌ریزی و بودجه (رئیس کمیته)، مدیرکل امور مالی دانشگاه (عضو)، نماینده ریاست دانشگاه (عضو)، خزانه‌دار دانشگاه یا نماینده وی (عضو)، معاون دفتر برنامه‌ریزی و بودجه (دبیر کمیته) است.

این آئیننامه شامل اعضا و وظایف کمیته تخصیص منابع استان، کمیته تخصیص منابع واحد دانشگاهی و کمیته تخصیص منابع سازمان سما است که در اختیار واحدها قرار گرفته است.

 

دریافت خبر

دکتر کلانتری: ولنگاری آموزشی نباید وجود داشته باشد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ولنگاری آموزشی نباید وجود داشته باشد و باید در آموزش جدی باشیم،گفت: در علوم انسانی و پزشکی انسانی تربیت کنیم که عالم و الگو باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد شیراز، حجت الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری در جلسه هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس، گفت: تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس تولید، آموزش و ترویج علم، پرورش انسان‌های عالم، دانشمند و فرهیخته بوده و دانشگاه یکی از مراکز اصلی تولید علم و دانش، تربیت دانشمند و انسان عالم است و فضای حاکم بر دانشگاه همان کار فرهنگی است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: اگر بخواهیم دانشگاهی در تراز جهانی، ایرانی، انقلابی، بومی، ایمان و عشق به پروردگار با رعایت ارزش های اسلامی و گره گشا در کار مردم داشته باشیم، باید منویات امام(ره) و مقام معظم رهبری را سرلوحه کار قرار دهیم.

دکتر کلانتری با بیان اینکه کار فرهنگی یعنی ساختن فضایی که ظاهر و باطن اهمیت داشته باشد و مورد توجه همگان قرار گیرد، گفت: از نظر آموزشی و تولید علم باید در حد استانداردهای جهانی باشیم، ولنگاری آموزشی نباید وجود داشته باشد و باید در آموزش جدی باشیم و در علوم انسانی و پزشکی انسانی تربیت کنیم که عالم و الگو باشد.

وی خاطر نشان کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل عدم توقف دانشجو در دانشگاه فضا برای کار فرهنگی کم است. باید به فرموده امام راحل کار فرهنگی کمی و کیفی در دانشگاه انجام دهیم، کمی برای عموم دانشجویان مثل برپایی نماز جماعت و کیفی تلاش برای به وجود آوردن یک اندیشه پویای عمیق اسلامی.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: فضای اندیشه‌ برای دانشجویان بسیار مهم است. در دانشگاهی که توقف فرهنگی ندارد، باید بیشتر و همه باهم کار کنیم و به طور کلی کار باید از بدنه خود دانشگاه شروع شود و این امر به عنوان سرلوحه کاری همه دست اندرکاران در دانشگاه قرار گیرد.

دکتر محمدکاظم کاوه پیشقدم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس نیز در این جلسه گفت: انتخاب دکتر کلانتری به عنوان معین دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس فرصت مغتنمی است و باید این انتخاب را به مجموعه استان تبریک گفت به نحوی که می توان اهم مسائل و مشکلات استان را بصورت ویژه در سازمان مرکزی از طریق ایشان پیگیری کرد و به نتیجه رساند.

وی اظهار کرد: رؤسای واحدهای دانشگاهی آسیب شناسی فرهنگی واحد خود را ارائه و اولویت‌های مورد نیاز را بیان و مسائل مهم را بازگو کنند تا از طریق معین دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در سازمان مرکزی پیگیری شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز با تأکید بر صرفه جویی خواستار توجه جدی مسئولان و کارکنان واحدهای دانشگاهی در کنترل مصرف انرژی و همچنین نظارت همه جانبه رؤسای واحدها و معاونین در خصوص ترم تابستان شد.

 

دریافت خبر

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی: سند راهبردی فرهنگی دستاورد بزرگی برای دانشگاه آزاد اسلامی است

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سند راهبردی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی نقشه حرکت فرهنگی در دانشگاه را کاملاً مشخص و از تشتت و نابسامانی فرهنگی جلوگیری می‌کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری درباره مهم‌ترین اهداف سند راهبردی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مهم‌ترین دستاورد سند این است که نقشه حرکت فرهنگی در دانشگاه کاملاً مشخص و از تشتت نابسامانی فرهنگی جلوگیری می‌شود و در نهایت اولویت‌ها و محورهای حرکت، مشخص خواهد شد.

وی ادامه داد:‌ در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی تحول همه جانبه در نیروی انسانی اتفاق افتاده است و بیش از 200 معاون فرهنگی و دانشجویی جدید در واحدهای دانشگاه آزاد سراسر کشور تا کنون منصوب شده‌اند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: این حرکت ارزشمند که نیروهای معتقد‌تر، با انگیزه‌تر و انقلابی‌ در مسند امور قرار گرفته‌اند، لازم بود اما کافی نیست و برای حرکت جدی فرهنگی نقشه راه نیاز است. سند راهبردی فرهنگی که تدوین شده همان نقشه راه است و کمک می‌کند نیروهای انقلابی بتوانند به سرعت برنامه‌های خود را طراحی کنند و پیش ببرند از نظر بنده این موفقیت یک دستاورد بزرگ برای دانشگاه آزاد اسلامی محسوب خواهد شد.

دکتر کلانتری گفت:‌ در حوزه فرهنگی اسناد بالادستی بسیاری مانند سند مهندسی فرهنگی، اسلامی شدن دانشگاه‌ها، سند مهندسی فرهنگی،‌ نقشه جامع علمی کشور، اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی، سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش و ... وجود دارد به ویژه اینکه جمع فرهیخته‌ای بر اساس ارزش‌های اسلام و انقلاب این اسناد را تدوین نموده‌اند. شاید بتوان براساس نظر کارشناسی دقیق، بهترین و جامع‌ترین سند را در حوزه دانشگاه اسلامی رهنمودهای حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری در خصوص دانشگاه تراز انقلاب اسلامی دانست که لازم است همه دست‌اندرکاران آموزش عالی کشور همواره این رهنمودها را مطالعه و نصب العین خود قرار دهند.

 

دریافت خبر

اوقات شرعیIslamic Azad University, Langarud - Google Plus Islamic Azad University, Langarud - Aparat Channel Islamic Azad University, Langarud - Instagram

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تنهادانشگاه فنی و مهندسی در شمال ایران,Islamic Azad University, Langarud Branch, The first technical and engineering university of north of Iran, Langrood Branch, Langaroud Branch, Langaroud Branch, Langeroud Branch, Langerood Branch Langroud Branch, IAUL دانشگاه آزاد لنگرود، دانشگاه آزاد واحد لنگرود، دانشگاه آزاد استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دانشگاه واحد لنگرود