07:08 یکشنبه 1397/08/27

جزئیات برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری در دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

با ابلاغ بخشنامه ای از سوی دکتر رنجبر:
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه‌ آزاد اسلامی در بخشنامه‌ای جزئیات برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری سال  97 این دانشگاه و تقدیر از پژوهشگران برتر را ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر بیژن رنجبر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه‌ آزاد اسلامی در بخشنامه‌ای خطاب به رؤسای واحدهای جامع مستقل و رؤسای واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، جزئیات برگزاری مراسم هفته پژوهش و فناوری سال 97 را اعلام کرد.

در این بخشنامه آمده است: با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده در رابطه با مراسم هفته پژوهش و فناوری سال 97 دانشگاه و به منظور حضور یکپارچه و برگزاری هماهنگ مراسم هفته پژوهش و فناوری در سال جاری، همگام با ستاد ملی هفته پژوهش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ستادهای هفته پژوهش و فناوری مستقر در مراکز استان‌ها، به آگاهی می‌رساند استان‌ها و واحدهای دانشگاهی تابع آنها می‌توانند با همکاری ستاد هفته پژوهش و فناوری استان‌ با رعایت نکات موجود مراسم یاد شده را در بازه زمانی 24 تا 30 آذرماه برگزار کنند.

براساس بندهای این بخشنامه، استان‌ها و واحدهای دانشگاهی باید با رعایت اصل صرفه‌جویی در هزینه‌ها نسبت به برگزاری با کیفیت مراسم مربوط به جشنواره، نمایشگاه و سایر موارد مشابه در این هفته اقدام کنند.

همچنین تمام مراسم در نظر گرفته شده پژوهشی برای واحدهای دانشگاهی و استان‌ها در سه بخش تقدیر از پژوهشگران، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فن بازار و سایر مراسم با توجه به دستورالعمل‌ موجود در برنامه قابل اجراست.

در این بخشنامه تأکید شده: ستاد هفته پژوهش و فناوری در استان‌ها با عضویت دبیر هیأت امنای استان، رئیس شورای پژوهش و فناوری استان، دو تن از رئیسان واحدهای دانشگاهی استان و یک تا سه تن از معاونان پژوهش و فناوری یا معاونان علمی آن استان تشکیل ‌شود. این ستاد در واحدهای دانشگاهی با عضویت رئیس واحد (رئیس ستاد)، معاون پژوهش و فناوری یا معاون علمی واحد (دبیر ستاد)، معاونان و سه تن از اعضای هیأت علمی واحد به همراه مسئول روابط عمومی واحد (اعضای ستاد) تشکیل ‌شود.

در این بخشنامه درخصوص تقدیر از پژوهشگران برگزیده آمده است: واحدهای دانشگاهی با درجه جامع، بسیار بزرگ و بزرگ می‌توانند به منظور تشویق و ترغیب پژوهشگران و برای هر دانشکده و متناسب با گروه‌های آموزشی هفت‌گانه (1- علوم انسانی، 2- فنی و مهندسی، 3- هنر و معماری، 4- کشاورزی، 5- دامپزشکی، 6- علوم پایه، 7- علوم پزشکی «علوم پایه، پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی») یک پژوهشگر نمونه، واحدهای دانشگاهی متوسط سه پژوهشگر دارای شرایط و واحدهای دانشگاهی کوچک دو پژوهشگر نمونه را انتخاب و به ستاد استان معرفی کنند.

در این بخشنامه تأکید شده: ستاد هفته پژوهش و فناوری استان موظف است در کوتاه‌ترین زمان ممکن ضمن بررسی و تأیید امتیازهای پژوهشگران منتخب معرفی شده از سوی واحدها با شاخص‌های مربوط (اولویت‌ پژوهشگران معرفی شده برای ششمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه) پژوهشگرانی که در پنج سال گذشته انتخاب و معرفی نشده‌اند را انتخاب کرده و ضمن تأیید و اعلام به واحدهای دانشگاهی، نفرات اول پژوهشگران در هر یک از گروه‌های هفت‌‌گانه (1- علوم انسانی، 2- فنی و مهندسی، 3- هنر و معماری، 4- کشاورزی، 5- دامپزشکی، 6- علوم پایه، 7- علوم پزشکی «علوم پایه، پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی») را به عنوان پژوهشگر برگزیده استان (با در نظر گرفتن اعمال ضرایب وزنی بیشتر به تولیدات علمی که به نام دانشگاه آزاد اسلامی ثبت شده است، مطابق ردیف دو بند د) تشویق کنند.

براساس بندهای از این بخشنامه، به منظور کاهش هزینه‌های غیرضروری در برگزاری مراسم پژوهش و فناوری در سال جاری فقط کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی، سخنرانی‌ها و هم‌اندیشی‌های علمی و... که با توانمندی‌های پژوهشی واحدهای دانشگاهی مطابقت داشته باشد پس از کسب مجوز از ستاد هفته پژوهش و فناوری استان می‌تواند در واحدها برگزار شود.

ثبت‌نام پذیرفته شدگان دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از امروز آغاز می‌شود

ثبت‌نام پذیرفته شدگان دوره دکتری بدون آزمون سال 97 دانشگاه آزاد اسلامی ویژه استعدادهای درخشان در واحدهای دانشگاهی از امروز آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، آن دسته از داوطلبان واجد شرایط دوره دکتری بدون آزمون ویژه استعدادهای درخشان که به دلیل نقص پرونده از پذیرش بازمانده بودند،پس از بررسی‌ها به دانشگاه برمی‌گردند.

نتایج نهایی پذیرش این افراد روز چهارشنبه ۲۳ آبان‌ماه از طریق سایت آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد و پذیرفته شدگان می‌توانند از امروز شنبه ۲۶ آبان‌ماه برای اطلاع از شرایط ثبت‌نام به واحدهای دانشگاهی محل پذیرش مراجعه کنند.

سیزدهمین دوره ‏آزمون کشوری صلاحیت بالینی در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

دکتر ادهمی مقدم:
مدیرکل توسعه آموزش پزشکی و امور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری سیزدهمین دوره ‏آزمون کشوری صلاحیت بالینی دانشگاه آزاد اسلامی همزمان با دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد. ‏

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از معاونت علوم پزشکی، دکتر فرهاد ادهمی مقدم مدیرکل توسعه آموزش پزشکی و امور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی با اعلام این خبر گفت: آزمون صلاحیت بالینی به منظور ارزیابی دانشجویان پزشکی در مقطع کارورزی (آخرین مقطع دوره دکتری پزشکی عمومی) برگزار می شود.

دکتر ادهمی مقدم اظهار داشت: در حال حاضر ‏‏۷ واحد دانشگاه آزاد اسلامی مجوز برگزاری این آزمون را از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ‏کشور در سطح کشور دارند و این دوره از آزمون با توجه به تعداد شرکت کنندگان در واحدهای شاهرود و نجف آباد و دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران برگزار شد.‏

وی ادامه داد: در دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران ۵۸ دانشجو ( ‏ ۵۵ نفر از دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران و ۳ نفر از واحد قشم)، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد ۴۵ دانشجو (۲۱ نفر از واحد نجف آباد، ۵ نفر از واحد یزد، ۱۹ نفر از واحد کازرون) و در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ‏شاهرود ۲۳ دانشجو (۱۷ نفر از واحد شاهرود و ۶ نفر از واحد قم) شرکت کردند و در مجموع ۱۲۶ دانشجو با یکدیگر به ‏رقابت پرداختند. ‏

دکتر ولایتی درگذشت رئیس سازمان تامین اجتماعی و معاون این سازمان را تسلیت گفت

با صدور پیامی:
دکتر ولایتی رئیس هیئت موسس و امناء دانشگاه آزاد اسلامی در پی در گذشت مرحوم دکتر سید تقی نوربخش و مرحوم عبدالرحمن تاج الدین معاون پارلمانی این سازمان، طی پیامی این ضایعه دردناک را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، متن پیام دکتر ولایتی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

دریافت خبر ناگوار و دردناک حادثه رانندگی و درگذشت جناب آقایان دکتر نوربخش و تاج الدین که در مسیر خدمت و انجام وظیفه به وقوع پیوست، موجب تاثر و تالم فراوان گردید.

مرحوم دکتر نوربخش از مدیران متعهد و با تجربه کشور و یک پزشک ارزشی بود که همواره در مسیر خدمت به مردم تلاش نمود و اثرات ارزشمندی را نیز بر جای گذارد و همراه ایشان مرحوم تاج الدین نیز از مدیران فعال و شایسته کشور بودند که فقدان این دو همراه، بسیار تاسف برانگیز است

اینجانب ضایعه درگذشت این دو عزیز را به خانواده و بازماندگان و همچنین همراهان این دو عزیز در سازمان تامین اجتماعی تسلیت گفته، صبر و اجر آرزومندم و از درگاه خداوند متعال، غفران و رحمت واسعه الهی مسئلت می نمایم.

علی اکبرولایتی

پیام تسلیت سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در پی درگذشت دکتر نوربخش و دکتر تاج الدین

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی درگذشت رئیس سازمان تامین اجتماعی و معاون این سازمان را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی درگذشت دکتر نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی و دکتر تاج الدین معاون این سازمان را تسلیت گفت.

بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون

درگذشت تلخ و نابهنگام جناب آقای دکتر سید تقی نوربخش رییس سازمان تامین اجتماعی و جناب آقای عبدالرحمان تاج الدین معاون حقوقی و امورمجلس این سازمان براثر سانحه رانندگی موجب تاسف و تالم گردید.

اینجانب، این ضایعه را به خانواده های داغدار ایشان و همکاران خدوم در سازمان تامین اجتماعی و وزارت رفاه، کار و تامین اجتماعی تسلیت گفته و از خداوند رحمان و غفار برای آن سفرکردگان رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبرجزیل و سلامتی مسالت دارم.

محمدمهدی طهرانچی

اوقات شرعیIslamic Azad University, Langarud - Google Plus Islamic Azad University, Langarud - Aparat Channel Islamic Azad University, Langarud - Instagram

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تنهادانشگاه فنی و مهندسی در شمال ایران,Islamic Azad University, Langarud Branch, The first technical and engineering university of north of Iran, Langrood Branch, Langaroud Branch, Langaroud Branch, Langeroud Branch, Langerood Branch Langroud Branch, IAUL دانشگاه آزاد لنگرود، دانشگاه آزاد واحد لنگرود، دانشگاه آزاد استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دانشگاه واحد لنگرود