12:15 یکشنبه 1398/06/24

چشم‌انداز 1404 دانشگاه آزاد اسلامی، افق واقعی است/ دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران نماد کیفیت و کارآمدی است

دکتر طهرانچی در جمع دانشگاهیان دانشکده دندانپزشکی:
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: موفقیت‌های دانشکده دندانپزشکی نشان می‌دهد که تحقق شعار 1404 دست‌یافتنی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز پیش از بازدید از بخش‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و درمانی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، در جلسه دیدار با دانشجویان، کارکنان، اساتید و مدیران این دانشکده حضور یافت.

دکتر طهرانچی در این جلسه گفت: در ابتدای پذیرش سکانداری دانشگاه آزاد اسلامی، با مطالعه‌ روی دانشگاه‌های خارج از کشور و سیر آموزش عالی در ایران، چشم‌اندازی را برای دانشگاه آزاد اسلامی ترسیم و شعار «دانشگاه آزاد اسلامی؛ انتخاب اول داوطلبان در 1404» را برای این دانشگاه انتخاب کردم.

وی با اشاره به علت حضورش در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، خاطرنشان کرد: امروز به این دانشکده آمدیم که به جامعه بگوییم شعار دانشگاه آزاد اسلامی، شعاری آرمانی نیست، بلکه شاهد تحقق این شعار در دانشکده دندانپزشکی هستیم، بنابراین از زحمات مدیران، اساتید و تلاش دانشجویان این دانشکده تشکر و قدردانی می‌کنم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: تشکر من از کسانی است که در کشور توانسته‌اند این مفهوم را خلق کنند که دانشگاه می‌تواند مبتنی بر پول و بودجه دولت نباشد و در عین حال الگو و پیشرو باشد. آفت آموزش عالی آنجاست که به پول نفت و خام‌فروشی تکیه کند. این مسیری است که دانشگاه‌های مطرح دنیا طی کرده‌اند. این الگو از 33 سال پیش در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران خلق شد و این دانشکده توانسته در این مدت روی پای خود بایستد و شعار انتخاب اول داوطلبان تحصیل و تعلیم را محقق کند.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه اگر رویکرد دانشگاه‌های دولتی را در پردیس‌های بین‌المللی و دولتی ارزیابی کنیم، دانشگاه آزاد اسلامی در مقایسه با این دانشگاه‌ها، بسیار موفق و جلوتر است، گفت: دانشگاه‌های دولتی به پردیس‌های بین‌المللی به عنوان عملکرد الحاقی نگاه می‌کنند، اما این رویکرد در دانشگاه آزاد اسلامی براساس منطق تکیه بر مردم شناخته شده و همین موضوع دلیل موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.

دکتر طهرانچی با اشاره به شعار «دانشگاه آزاد اسلامی؛ انتخاب اول داوطلبان در 1404»، اظهار داشت: کیفیت، کارآمدی، تکیه بر اقتصاد غیردولتی و دانشگاه اجتماعی بودن از مواردی است که در این رویکرد مورد توجه جدی قرار گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه چشم‌انداز 1404 دانشگاه آزاد اسلامی، یک چشم‌انداز و افق واقعی است، گفت: اگر همه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی مانند دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران عمل کنند، این چشم‌انداز به راحتی دست‌یافتنی خواهد بود. به جرأت می‌توان گفت که این دانشکده نماد کیفیت در دانشگاه آزاد اسلامی است. اگر کسانی می‌خواهند دانشگاه آزاد اسلامی را با نماد کم‌فروشی معرفی کنند، توجه آنها را به عملکرد این دانشکده جلب می‌کنم. دانشگاه آزاد اسلامی در دندانپزشکی در قله‌های کیفیت ایستاده و می‌تواند در سایر رشته‌ها نیز در این قله‌ها قرار گیرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به رویکرد کارآمدی در دانشگاه آزاد اسلامی برای تحقق شعار تبدیل شدن به انتخاب اول داوطلبان در سال 1404، خاطرنشان کرد: موضوعی که در کنار کیفیت از اهمیت زیادی برخوردار است، کارآمدی آموزش عالی است که آمار پذیرفته‌شدگان در آزمون‌های وزارت بهداشت، نماد کارآمدی آموزش در دانشگاه آزاد اسلامی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به حضور جهادی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در قرارگاه جهادی این دانشگاه و خدمت به مردم سیل‌زده، اظهار داشت: حضور دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در اردوهای جهادی نشان می‌دهد دانشجویانی که از آموزش رایگان بهره نمی‌برند و خودشان هزینه تحصیل خود را تأمین می‌کنند، با محرومیت مردم آشناتر هستند و مربوط به طبقه خاصی از جامعه نیستتند.

دکتر طهرانچی تأکید کرد: برعکس کسانی که می‌گویند تکیه به اقتصاد غیردولتی در کشور شکست خورده، عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی نشان می‌دهد که در این زمینه موفق بوده و می‌توان بدون اتکا به بودجه دولت، سرپا ایستاد و در بحران‌های اقتصادی که دشمنان تحمیل می‌کنند، این مدل می‌تواند الگوی موفقی باشد.

دانشکده دندانپزشکی نماد اجتماعی بودن دانشگاه آزاد اسلامی است

وی با بیان اینکه دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران نماد اجتماعی بودن دانشگاه آزاد اسلامی است، گفت: اینکه سالانه 80 هزار نفر به کلینیک‌های این دانشکده مراجعه می‌کنند، نشان می‌دهد که کیفیت و کارآمدی این دانشکده منجر به مردمی شدن آن شده و توانسته اعتماد عمومی را کسب کند و این موضوع از جمله موفقیت‌هایی است که می‌توان به عنوان الگو مطرح کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: باید از کسانی که سنگ بنای این دانشگاه را گذاشته‌اند، یاد کرد چرا که گذشتگان بی‌شک در موفقیت‌های امروز این دانشگاه مؤثر بوده‌اند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران نماد مدیریت موفق است و این واحد جزو واحدهایی است که هیچ مشکلی ندارد و باید به فکر توسعه این دانشکده باشیم. به مدیران این دانشکده تبریک می‌گویم که توانسته‌اند 33 سال این دانشکده را با موفقیت اداره کنند. کسب موفقیت‌های متعدد توسط این دانشکده نشان می‌دهد که دانشگاه آزاد اسلامی می‌خواهد و می‌تواند به انتخاب اول داوطلبان تبدیل شود.

دستورالعمل ارزیابی جامع و حداقل نمره آزمون زبان دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد

دستورالعمل ارزیابی جامع و حداقل نمره قابل قبول آزمون زبان انگلیسی برای دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل ارزیابی جامع و حداقل نمره قابل قبول آزمون زبان انگلیسی برای دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی به روسای استان ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش های عمومی و مهارتی از سوی دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر و دکتر جواد علمایی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد.

در این بخشنامه آمده است: نمره ارزیابی جامع کلیه دانشجویان دوره دکتری تخصصی که در ارزیابی شرکت و نمره قبولی کسب کرده اند، دارای اعتبار بوده و در کارنامه ثبت شود. این دسته از دانشجویان می‌توانند نسبت به اخذ و ثبت رساله اقدام کنند. دانشجویانی که نمره قبولی آزمون جامع آنان در کارنامه ثبت شده و 80 درصد نمره قبولی زبان را کسب کرده اند، می توانند تا قبل از دفاع از رساله نمره قبولی زبان را برابر ضوابط دانشگاه ارائه کنند.

دانشجویانی که نمره قبولی آزمون جامع آنان در کارنامه ثبت شده و 80 درصد نمره قبولی زبان را کسب یا ارائه کرده اند، باید همزمان با اخذ و ثبت رساله در دوره های زبان مورد تأیید دانشگاه ثبت نام و شرکت کنند. ثبت نام و اخذ رساله در نیمسال بعد مشروط به کسب نمره قبولی (یا قبول مشروط) زبان از جدول ابلاغی ذیل بند سوم است، در غیر این صورت نیمسال مربوطه مرخصی با احتساب در سنوات و با اخذ 25 درصد شهریه ثابت است.

براساس این بخشنامه آن دسته از دانشجویان ورودی 97 و ما قبل که آزمون جامع را اخذ کرده و یا خواهند کرد، ولی نمره زبان مورد تأیید دانشگاه را ارائه نکرده اند، می توانند در آزمون جامع شرکت کنند، در صورت قبولی در آزمون جامع باید همزمان با اخذ و ثبت رساله در دوره های زبان مورد تأیید دانشگاه ثبت نام و شرکت کنند.

دانشجویان ورودی 98 به بعد باید در نیمسال اول سال شروع به تحصیل (سال ورود) نسبت به ارائه گواهی زبان مورد تأیید دانشگاه و یا کسب نمره لازم براساس جدول زیر اقدام کنند، در غیر این صورت باید در آزمون تعیین سطح زبان شرکت و متناسب با سطح در دوره های زبان دانشگاه ثبت نام و شرکت کنند. شرکت این دسته از دانشجویان در آزمون جامع منوط به ارائه مدرک زبان مورد تأیید دانشگاه است.

نام آزمون

حداقل نمره قبول مشروط برای شرکت در آزمون جامع

حداقل نمره قابل قبول برای دفاع نهایی از رساله

EPT-IAU

40

50

TOEFL (IBT)

52

65

TOEFL (PAPER BASE)

400

500

MCHE

40

50

TOLIMO

400

500

IELTS

4/8

6

 

در این بخشنامه تأکید شده است که با توجه به ابلاغ آیین نامه تسهیلات آموزشی ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران و بخشنامه دانشگاه در خصوص نمره آزمون زبان مورد قبول برای دانشجویان شاهد و ایثارگر، بدینوسیله جدول عناوین آزمون های مورد تأیید دانشگاه به شرح ذیل جهت اجرا اعلام می شود.

 

نام آزمون

حداقل نمره قبول مشروط برای شرکت در آزمون جامع

حداقل نمره قابل قبول برای دفاع نهایی از پایان نامه

EPT-IAU

32

40

TOEFL (IBT)

41/6

52

TOEFL (PAPER BASE)

320

400

MCHE

32

40

TOLIMO

320

400

IELTS

3/84

4/8

 

فراخوان همکاری در باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر نگاهداری اعلام کرد
باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی در فراخوانی برای تکمیل و ارتقای همکاران این باشگاه از استادان، مدیران و کارکنان این دانشگاه دعوت به همکاری کرده است.

دکتر بابک نگاهداری رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی و مسئول باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با اشاره به انتشار فراخوان جذب نیرو در باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی از بین اعضای هیأت علمی، مدیران و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: با توجه به رویکردهای باشگاه در زمینه راه‌اندازی باشگاه‌های حرفه‌ای و تخصصی از یک سو و برگزاری رویدادها و رقابت های علمی، فناوری و اندیشه‌ورزی در سطوح دانشجویی و دانش‌آموزی، ضروری است از توان علمی، تخصصی و کارشناسی اعضای هیأت علمی، مدیران و کارشناسان دانشگاه به نحو بهینه استفاده شود.

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی و مسئول باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: همکارانی که تمایل به همکاری مدیریتی و تخصصی و کارشناسی در ستاد مرکزی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دارند، می توانند سوابق فردی خود را تا 28 خرداد، با انتخاب سه حوزه اولویت‌دار برای فعالیت از بین موضوعات کاری و تعیین سطح مدیریتی یا کارشناسی انتخاب کنند و به همراه مشخص کردن حوزه دانشجویی یا دانش‌آموزی، به پست الکترونیکی [email protected] ارسال کنند.

وی در پایان تأکید کرد: برخورداری از تخصص، تجربه کاری و علاقمندی به فعالیت علمی و فناوری در حوزه جوانان و نخبگان، امکان انتخاب افراد را افزایش خواهد داد.

ردیف

حوزه فعالیت

ردیف

حوزه فعالیت

1

امور باشگاه های تخصصی و حرفه‌ای

9

جذب و نگهداشت نخبگان

2

انجمن های علمی دانشجویی

10

نظارت و برنامه‌ریزی

3

کریدور علم و فناوری

11

روابط عمومی

4

آموزش و توانمندسازی

12

روابط بین‌الملل

5

امور مسابقات علمی، فناوری و اندیشه‌ورزی

13

امور اداری

6

تعلیم و تربیت

14

امور مالی

7

امور مسابقات دانش‌آموزی

15

فناوری اطلاعات

8

امور فرهنگی ترویجی

   

مذاکرات فرا برجامی و معامله قرن؛ دو روی یک سکه

سرمقاله دکتر طهرانچی در روزنامه فرهیختگان
سرمقاله امروز روزنامه فرهیختگان به قلم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، به تشریح جوانب مختلف مذاکرات فرا برجامی و معامله قرن پرداخته است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سرمقاله امروز روزنامه فرهیختگان آورده است:

یک‌ سال پیش ایالات متحده آمریکا از برجام خارج شد و در پی آن تحریم‌های همه‌جانبه‌ای را به کشورمان تحمیل کرد؛ همچنین وزارت خزانه‌داری و اتاق جنگ اقتصادی دولت ترامپ در طول یک‌ سال گذشته با اتخاذ مجموعه راهبردهایی، فشار گسترده‌ای در حوزه صادرات نفتی و جابه‌جایی ارز علیه ایران طراحی کردند.

در این میان اروپای ناتوان نخواست یا نتوانست راهکاری برای برجام بدون آمریکا بیابد و همچنان برجام بی‌ثمری روی دست ما ماند.

در سالگرد خروج آمریکا از برجام در پی سیاست‌های صبر و انتظار واکنشی دولت ما، آمریکا بخش دوم سناریوی خود را به مرحله اجرا گذاشت؛ پیشنهاد مذاکره برای پایه‌گذاری توافقی جدید به‌ عنوان روی دیگر سکه؛ طرح معامله بزرگ قرن که بتواند تامین‌کننده امنیت رژیم غاصب صهیونیستی باشد.

هنوز به ‌خاطر داریم که رایس، وزیر امور خارجه دولت جمهوریخواه بوش، ایده خاورمیانه بزرگ را مطرح کرد و پس از آن در زمان اوبامای دموکرات در وزارت امور خارجه ایالات متحده برای تحقق این خاورمیانه که در آن مرزها برداشته شود، ایده دولت اسلامی عراق و شام (داعش) مطرح و این سناریو با حضور داعش در جهت امنیت‌بخشی به رژیم صهیونیستی پیاده‌سازی شد. اوج همکاری راهبردی دولت‌های دموکرات و جمهوریخواه در یک استراتژی مشخص خود، خط بطلانی بر تصور غلط تفاوت ماهوی دولت‌ها در آمریکا بود.

پس از اشغال بیش از 80درصد خاک سوریه و بخش‌های بسیاری از عراق توسط داعش، به‌نظر می‌رسید این ایده در حال پیاده‌سازی است، اما با ورود به‌هنگام سپاه مقاومت به منطقه، این نقشه هم نقش بر آب شد.

پس از این پرده دیگری برداشته شد و آن برخورد با ریشه تئوریک مقاومت در منطقه است. ایران اسلامی باید تضعیف می‌شد تا معامله قرن شکل گیرد. ترامپ بازیگر این صحنه است. برجام که با نیت مهار جمهوری اسلامی در پیشرفت‌‌های هسته‌ای برمبنای گذشت از پیشرفت‌های هسته‌ای شکل گرفته بود با غفلت دولتمردان از بندهای مشروط رهبری حفره‌هایی را درون خود داشت که دستمایه برنامه‌ریزی خروج یک‌طرفه آمریکا از این توافق بین‌المللی شد.

روزها در گذر است، پس از یک ‌سال از خروج آمریکا، ترامپ پرده دیگری از امنیت‌بخشی به رژیم صهیونیستی را به نمایش گذاشته است. مذاکره جدید با ایران، برخلاف ایده کسانی که سناریوی آمریکایی لغو برجام را فقط به رفتارهای غیردیپلماتیک ترامپ و تیم رادیکال ایران‌ستیزش همچون بولتون نسبت می‌دهند باید توجه کنیم امنیت رژیم صهیونیستی وجه مشترک همه دولتمردان آمریکایی بوده است و هیچ تفاوتی بین جمهوریخواه یا دموکرات در این زمینه وجود ندارد. در این هیاهوی نمایشی ترامپ، دانستن عقبه فکری دشمن کمک به شناخت بهتر او می‌کند.

در سی‌امین سالگرد رحلت امام(ره)، رهبر معظم انقلاب سخنان مهمی را که سرمایه ادامه مسیر انقلاب اسلامی است، بیان فرمودند. ایشان اشاره داشتند: «برای آنکه در موضوع لزوم مقاومت در برابر زورگویان عالم دچار خطای محاسباتی نشویم، باید به واقعیات و حقایق مربوط به جبهه استکبار آمریکا به‌خوبی مطلع باشیم و از واقعیات، ظرفیت‌ها و توانایی‌های خودمان نیز شناخت صحیحی داشته باشیم.» لذا در این نوشتار مبتنی‌بر مقالات متخصصان آمریکایی که در پشتیبانی علمی و فنی آنچه به‌عنوان خروج از برجام نام گرفته به کنکاشی در موضوع شعار مذاکره برای شکل‌دهی توافق جدید می‌پردازیم.

در سالگرد برجام مقاله‌ای تحت ‌عنوان «فرصتی برای یک توافق هسته‌ای جدید با ایران: دیگر در جهت غروب آفتاب حرکت نکنید در حالی که در آینه به پشت خود نگاه می‌کنید» توسط دیوید آلبرایت و آنرو استرایکر از موسسه علوم و امنیت بین‌الملل منتشر شد.

خطاب این مقاله بخشی از هیات حاکمه ایالات متحده و اروپاییان معتقد به لزوم برگشت بی‌قید و شرط به برجام و ادامه روابط منطبق با برجام با ایران است. مطالعه این مقاله از آنجایی که مبانی فنی رفتار ترامپ در اصرار بر مذاکره جدید و شکل‌دهی توافق هسته‌ای جدیدی را آشکار می‌کند، درخور توجه است.

نویسنده اصلی مقاله دیوید آلبرایت یک فیزیکدان آمریکایی نزدیک به سازمان‌های اطلاعاتی سیا و موساد است که هم در مساله واهی سلاح هسته‌ای عراق عضو تیم بازرسی آژانس بین ‌المللی انرژی اتمی بود و هم در بیش از یک دهه اخیر در ادعاهای واهی، تلاش کشورمان در زمینه دستیابی به سلاح هسته‌ای را مطرح کرده است. البته این اتهامات بارها توسط سران رژیم صهیونیستی مطرح شده و توسط کشورمان این اتهام که قبل از توافق برجام نیز مطرح می‌شد کاملاً مردود اعلام شده است. توافق برجام مبنای خروج از اتهام‌زنی‌های واهی بود که طرفین بر مسیر انجام آن توافق کردند و طرح دوباره این موضوعات نکته جدیدی را دربر ندارد.

البته باید اشاره کرد پیشرفت‌های اعجاب‌انگیز و مستقل دانش هسته‌ای در کشور و روند ایجاد این دانش و شناسایی سطح دانش و کنشگران آن برمبنای جاسوسی سرویس‌های اطلاعاتی همواره مورد توجه دشمنان انقلاب اسلامی خصوصاً رژیم غاصب صهیونیستی و ایالات متحده بوده است. یکی از این تلاش‌ها تشکیل گروه کار به سرپرستی دیوید آلبریت، موسس علوم و امنیت بین‌الملل و اولیور هاینونن (معاون آژانس انرژی اتمی در زمان البرادعی که سرپرستی بازرسان آژانس انرژی اتمی را به‌عهده داشت) برای بررسی 55 هزار سند ادعایی از سوی رژیم صهیونیستی در موسسه علم و امنیت بین‌الملل در ایالات متحده است.

البته باید توجه داشت آلبرایت یک ضدایرانی تمام‌عیار است که حاصل تلاش این گروه انتشار بیش از 30 گزارش پیرامون دانش هسته‌ای که در دوره جدید از ابتدای آبان‌ماه 1397 تا خردادماه 1398 است. این گروه سعی کرده به ابعاد مختلف وجوه توانایی دانشمندان ایرانی به‌همراه مشخصات آنها بپردازد. در آخرین گزارشی که به‌عنوان جمع‌بندی ارائه شده است، یک توجیه فنی نسبت به رفتار دولتمردان آمریکایی در لزوم برهم‌زدن برجام و عدم برگشت بی‌قید و شرط به آن ارائه کرده است. در مطلع مقاله با اشاره به سالگرد خروج ترامپ از برجام و اعمال تحریم‌های گسترده علیه ایران و پاسخ ایران به عدم مذاکره و ضمنا مجموعه‌ای از اقدامات صریحا اشاره می‌کند: «بازگشت به برجام با منافع امنیت ملی آمریکا در تضاد است. این معامله اهرم‌های فشار کلیدی را برای آمریکا از بین می‌برد.»

در ادامه با اشاره به اینکه عدم تمایل دو طرف برای کشیده شدن این درگیری‌ها به درگیری نظامی مسیر مذاکره را برای ادامه، به‌عنوان راهی مفید برای طرفین پیش‌بینی می‌کند، هدف آن از سوی آمریکا را این‌گونه بیان می‌کند: «آمریکا می‌خواهد ایران با شرایطی که نه‌تنها به مسائل موشکی و هسته‌ای، بلکه به فعالیت‌های زیان‌بخش منطقه‌ای این کشور و حمایت‌های آن از تروریسم مربوط می‌شود کنار بیاید.» نویسندگان لزوم توجه به برنامه گذشته ایران در زمینه هسته‌ای و موشک‌های بالستیک را مسیری سخت برای انجام توافق جدید می‌دانند و توصیه می‌کنند: «آمریکا و متحدانش باید به‌دنبال ایجاد یک معامله بهتر باشند؛ معامله‌ای که ضعف‌های توافق شناخته‌شده کنونی را برطرف کند؛ ضعف‌هایی مانند لغو محدودیت‌های هسته‌ای، بررسی‌های ناکافی از برنامه پیشین تسلیحات هسته‌ای ایران که شاید در حال حاضر نیز در جریان باشد و محدودیت‌های ناکافی در ساخت موشک‌های بالستیک.» در ادامه قصد نهایی تئوریسین‌های صهیونیست آشکارتر می‌شود که به‌دنبال ایرانی ضعیف در مقابل همسایگانی تا دندان مسلح هستند و بیان می‌کند: «تحریم موشک‌های بالستیک و سلاح‌های رایج و (در نظر گرفتن) مسائل منطقه‌ای باید در هر مذاکره‌ای آورده شود. اگرچه سخت است، اما آمریکا باید به‌دنبال یک مذاکره هسته‌ای باشد که این مسائل را در بر می‌گیرد.»

در ادامه نویسندگان به تحلیل موضع کشورمان در عدم پیوستن به مذاکره تا تشکیل دولت جدید در آمریکا به امید بازگشت آمریکای دموکرات به برجام اشاره و مطرح می‌کنند: «ملحق شدن دوباره به برجام و رها کردن اهرم‌های فشار آمریکا، به‌جای حل کردن مشکلات در توافق جدید، تهران را بر بازی مسلط می‌کند و امنیت آمریکا، منطقه و جهان در دهه‌های آینده تهدید خواهد شد به‌خصوص اینکه محدودیت‌ها بر سلاح‌های رایج، هسته‌ای و موشکی به‌تدریج از بین می‌روند.» و تا آنجا پیش می‌روند که در جای دیگر مقاله ملحق‌شدن به برجام را فاجعه‌بار توصیف می‌کنند.

این سیاست‌ورزان صهیونیست پنهان نمی‌کنند که به‌هیچ‌وجه قائل به داشتن برنامه هسته‌ای برای ایران نیستند و خروج از برجام و طرح دوباره مذاکره در جهت محرومیت دائمی جمهوری اسلامی از داشتن هر نوع برنامه غنی‌سازی همیشگی است و در مقاله می‌نویسند: «حمایت از پیوستن دوباره به برجام یعنی حمایت و مشروعیت دادن به این پیامد برجام که به ایران اجازه می‌دهد زیرساخت‌های صنعتی خود را برای تولید سانتریفیوژ‌های گازی پیشرفته ایجاد کند و به‌وسیله آن اورانیوم غنی‌سازی کند؛ پروسه‌ای که در سال 2023 یا در دوره ریاست‌جمهوری بعدی آمریکا آغاز می‌شود. ایران برنامه‌ریزی کرده شمار بسیاری از سانتریفیوژ‌های پیشرفته را در سال 2025 به کار گیرد. این برنامه، در طرح بلندمدت غنی‌سازی که همراه با برجام توسعه یافت، پیش‌بینی شده است.» و کتمان نمی‌کنند که این همه برای تامین امنیت رژیم صهیونیستی است و به‌صراحت می‌گویند: «این برنامه همواره برای امنیت و صلح منطقه یک تهدید به‌همراه داشته است.» و در جای دیگر اشاره می‌کنند: «اکنون، ما به راه‌حل‌های مذاکره‌شده نیاز داریم؛ راه‌حل‌هایی که از منافع امنیتی آمریکا و متحدانش در خاورمیانه محافظت می‌کنند.»

اگر امروز ترامپ و هیات حاکمه آمریکا صریحا می‌گویند براندازی در برنامه‌شان قرار ندارد، قدرت جمهوری اسلامی است که با مذاکره آن را نشانه رفته‌اند و یکی از ‌انگیزه‌های طرح مذاکره اصرار بر تحریم سلاح‌های متعارف برای ایران و کاهش قدرت جبهه مقاومت است به‌طوری که می‌گویند: «طرفداران پیوستن دوباره به برجام بهتر است بفهمند که انجام این کار همچنین به‌معنی قبول پایان دادن به تحریم‌های تسلیحاتی سازمان‌ملل بر ایران است که مقرر شده در اکتبر 2020 اجرایی شود. این تحریم‌ها در قطعنامه 2231 سازمان‌ملل ثبت شده، قطعنامه‌ای که برجام را به آماج می‌رساند، در حالی که در آمریکا و اروپا بر سر این موضوع اتفاق‌نظر وجود دارد که ایران از سلاح‌های رایج برای اقدامات خطرناک و خبیثانه استفاده کرده است.» و کتمان نمی‌کنند که اگر امروز به‌خاطر قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران جرأت اندیشیدن به اقدام نظامی علیه ما را ندارند با توافق جدید مقدمات آن را ایجاد خواهند کرد و بیان می‌کنند: «با ملحق شدن دوباره به برجام، ایران همچنین این موهبت را به دست خواهد آورد تا نیرو‌های نظامی رایج خود را تقویت و کار را برای نظامیان آمریکا در زمان توجه بیشتر به سلاح‌های هسته‌ای، سخت‌تر کند. حمایت از این توافق یک آینده خطرناک را در پی خواهد داشت. بازگشت به برجام گزینه مناسبی نیست. بهترین گزینه برای همه ما اکنون متوقف کردن آینده‌ای است که آن رقم خواهد زد.»

در پایان باید اشاره کنیم در این پیچ تاریخی لازم است برای حفظ اقتدار و عزت ایران اسلامی بر پیمان با امام راحل پایه‌گذار ایده مقاومت محکم بمانیم و از عهدمان با رهبری بزرگ و خردمندمان در همراهی با ایشان که فرمودند «در 40 سال گذشته هرجا که ایستادگی کردیم، موفقیت و پیشرفت نصیب ما شده است و هرجا براساس میل طرف مقابل حرکت کردیم، ضربه خوردیم» غفلت نورزیم.

بروزرسانی فهرست‌ مجلات دارای اعتبار و جعلی و نامعتبر

در راستای ارتقای کیفیت انتشار مقالات صورت گرفت
پژوهشگاه و شبکه‌های آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی اقدام به بروزرسانی فهرست‌ «مجلات دارای اعتبار» و «مجلات و انتشارات جعلی و نامعتبر» کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در راستای کیفی‌سازی انتشار مقالات دارای اعتبار و اهمیت آن در رتبه‌بندی دانشگاه آزاد اسلامی در سطوح ملی و بین‌المللی، در پی ارائه فهرست‌ «مجلات دارای اعتبار» و «مجلات و انتشارات جعلی و نامعتبر» در دی ماه 1397، پژوهشگاه و شبکه‌های آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی اقدام به بروزرسانی این فهرست کرده‌ که به ترتیب با کدهای 98/2 و 98/20 در وب سایت به نشانی http://rsh.rvp.iau.ir برای بهره‌برداری واحدهای دانشگاهی ارائه شده است.

فهرست مجلات دارای اعتبار، حاصل هم‌اندیشی و همکاری با صاحب‌نظران دانشگاه آزاد اسلامی، کمیسیون‌های تخصصی هیات ممیزه و متخصصانی از دانشگاه‌های دولتی و با در نظر گرفتن بخشنامه‌های مرتبط با دانشگاه است. این فهرست شامل چهار مجموعه با تفکیک موضوعی و جمعا دارای 20904 عنوان مجله به شرح زیر است:

  1. Arts & Humanities Citation Index
  2. Social Sciences Citation Index
  3. Science Citation Index Expanded
  4. Emerging Sources Citation Index

در این زمینه با توجه به لزوم و اهمیت ارائه دستاوردهای علمی دانشگاه در مجلات معتبر، جلسات کمیته تخصصی اعتبارسنجی نشریات علمی هر سه ماه یک‌ بار تشکیل خواهد شد و نتایج حاصل از آن به اطلاع واحدهای دانشگاهی، اعضای هیات علمی، دانشجویان و کلیه نویسندگان مقالات علمی خواهد رسید.

همواره جدیدترین نسخه فهرست‌ مورد بهره‌برداری و استفاده قرار گرفته و این فهرست‌ ملاک تشخیص خواهد بود.

لازم به ذکر است کلیه موارد موجود در اطلاعیه مورخ 97/10/25 (بروزرسانی فهرست مجلات و انتشارات جعلی و نامعتبر و معرفی فهرست مجلات دارای اعتبار) که به اطلاع تمام واحدهای دانشگاهی رسیده، به قوت خود باقی بوده و همچنان ملاک عمل خواهد بود. در صورت عدم توجه به فهرست‌ مذکور، تمام مسئولیت بر عهده نویسنده خواهد بود.

اوقات شرعیIslamic Azad University, Langarud - Google Plus Islamic Azad University, Langarud - Aparat Channel Islamic Azad University, Langarud - Instagram

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تنهادانشگاه فنی و مهندسی در شمال ایران,Islamic Azad University, Langarud Branch, The first technical and engineering university of north of Iran, Langrood Branch, Langaroud Branch, Langaroud Branch, Langeroud Branch, Langerood Branch Langroud Branch, IAUL دانشگاه آزاد لنگرود، دانشگاه آزاد واحد لنگرود، دانشگاه آزاد استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دانشگاه واحد لنگرود