07:40 پنج شنبه 1397/03/03

دکتر رهایی خبر داد ثبت نام ترم تابستانی دانشگاه آزاد اسلامی از 16 تا 21 تیرماه

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی از ثبت نام ترم تابستانی دانشگاه از 16 تا 21 تیرماه خبر داد.

دکتر علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان اینکه دوره تابستان دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری نیز برگزار خواهد شد، گفت: زمان ثبت‌نام این ترم از 16 تا 21 تیرماه و زمان شروع کلاس‌ها از 23 تیرماه خواهد بود.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: مقرر شده دوره تابستان ترجیحاً در یکی از واحدها یا مرکز هر استان برگزار شود تا ضمن تجمیع دانشجویان و به حد نصاب رسیدن تعداد دانشجویان در هر کلاس، کاهش هزینه‌ها را نیز به همراه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: اگر دانشجویان سایر دانشگاه‌ها نیز داوطلب گذراندن دوره تابستان دانشگاه آزاد اسلامی باشند، می‌توانند با پرداخت شهریه ثبت‌نام کنند.

 

دریافت خبر

دکتر رهایی: دانشجویان کارشناسی ارشد می توانند به همراه پایان‌نامه 8 واحد درسی اخذ کنند

براساس اصلاح شیوه‌نامه اجرایی آیین‌نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد، از این پس دانشجویان کارشناسی ارشد می توانند به همراه پایان‌نامه، 8 واحد درسی اخذ کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه ، بخشنامه تکمیل و اصلاح ماده 7 و 8 شیوه‌نامه اجرایی آیین‌نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد را به روسای واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

براساس اصلاحات انجام‌شده در شیوه‌نامه اجرایی آیین‌نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد؛ دانشجویان می توانند بدون محدودیت در تعداد دروس، با احتساب پایان‌نامه، تا سقف 14 واحد درسی (8 واحد درسی به علاوه 6 واحد پایان‌نامه) اخذ کنند.

همچنین دفاع از پایان‌نامه مشروط به کسب نمره قبولی از تمامی دروس، اخذ میانگین کل حداقل 14 و سپری شدن حداقل 6 ماه از تاریخ تصویب پروپوزال است.

در تکمیل شیوه‌نامه اجرایی آیین‌نامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد آمده است: در برنامه های درسی دوره های کارشناسی ارشد چنانچه یک درس بیش از پیش‌نیاز و یا چند پیش‌نیاز متوالی داشته باشد، دانشجو می تواند آخرین درس پیش‌نیاز را با درس اصلی به طور همزمان اخذ و بگذراند.

همچنین چنانچه دانشجو از یک یا درس پیش‌نیاز نمره قبولی کسب نکند، می تواند با نظر گروه آموزشی، آن درس یا دروس را به صورت همزمان با درس وابسته در نیمسال بعد انتخاب و بگذراند. چنانچه مجدداً نتواند در درس یا دروس پیش‌نیاز به هر دلیل نمره قبولی کسب کرده و یا آن را حذف کند، نمره درس یا دروس وابسته (اعم از قبولی یا ردی) حذف می شود.

 

دریافت خبر

توسط معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه اعلام شد جزییات قرارداد صندوق بیمه عمر کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی

بخشنامه تمدید قرارداد صندوق بیمه عمر کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی توسط معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه به روسای واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در این بخشنامه آمده است: آیین نامه صندوق بیمه عمر به شرط فوت و از کار افتادگی دائم کارکنان دانشگاه درخصوص تمدید قرارداد بیمه عمر کارکنان و اعضای هیات علمی برای مدت 4 ماه از تاریخ 97/1/1 تا 97/4/31 ابلاغ می شود.

در این بخشنامه تاکید شده، واحدها و مراکز آموزشی ضمن مطالعه دقیق آئین نامه و رعایت ضوابط تعیین‌ شده، مراتب را به نحو مقتضی به اطلاع تمامی کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه برسانند.

در آیین نامه صندوق بیمه عمر به شرط فوت و از کار افتادگی دائم کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی تاکید شده، عضویت تمامی کارکنان و اعضای هیات علمی تمام‌وقت رسمی و قراردادی در صندوق بیمه عمر کارکنان دانشگاه الزامی است و تمامی مشمولان این طرح باید نسبت به تکمیل نمونه برگ درخواست پوشش عمر متضمن قبول شرایط و تعهدات مربوط به طور کامل و دقیق اقدام کنند.

براساس بندهای این آیین نامه، حق بیمه ماهانه برای هریک از اعضا اعم از کارمند یا عضو هیات علمی معادل 90هزار ریال است که مبلغ 30هزار ریال آن توسط واحد دانشگاهی و 60هزار ریال بقیه ماهانه از حقوق و مزایای متقاضی کسر می شود.

ازجمله شرایط آیین نامه مذکور آن است که عضویت مشمولان این طرح با قطع رابطه استخدامی آنان (بازنشستگی، بازخرید خدمت و...) با دانشگاه که تاریخ دقیق آن توسط واحد به صندوق اعلام می شود، منتفی خواهد شد.

لازم به ذکر است افرادی که از مرخصی بدون حقوق استفاده می کنند، در طول مرخصی مشمول استفاده از مزایای این صندوق نمی شوند. چنانچه تاریخ واریز حق بیمه به حساب بانک بعد از تاریخ فوت یا ازکارافتادگی باشد، صندوق بیمه عمر کارکنان دانشگاه هیچگونه تعهدی مبنی بر پرداخت سرمایه فوت یا ازکارافتادگی ندارد.

براساس بندهای این آیین نامه، در صورت فوت یا ازکارافتادگی دائم که موجب قطع همکاری عضو با دانشگاه شود، مبلغ 400 میلیون ریال به ذینفع یا وراث قانونی یا شخص عضو پرداخت خواهد شد.

بنا بر این آیین نامه، بیمه شده در زمان ثبت نام با تکمیل درخواست عضویت بیمه عمر، افراد ذینفع سرمایه مورد بیمه را به صورت دلخواه به طور دقیق تعیین می کند که این نمونه برگ باید در بایگانی واحد و پرونده شخص ملحوظ و نگهداری شود.

برای پرداخت خسارات بیمه عمر در تمامی واحدها، کمیته ای مرکب از ریاست واحد به عنوان رئیس کمیته، معاونت اداری و مالی و دبیر کمیته بیمه و رفاه واحد به عنوان اعضای کمیته بیمه و رفاه تشکیل می شود که این کمیته ضمن هماهنگی با اداره کل امور اداری و منابع انسانی و رعایت ضوابط مربوطه، مسئول بررسی مدارک و تایید خسارت پرداختی با در نظر گرفتن شرایط این آیین نامه است. بیمه شده یا ذینفع آن باید حداکثر ظرف مدت دو ماه پس از بروز خسارت ناشی از تحقق خطر، موضوع بیمه اعم از فوت یا ازکارافتادگی دائم، نسبت به اعلام و ذکر مراتب همراه با اصل مدارک موردنیاز که با توجه به نوع خسارت تهیه می شود، و همچنین تکمیل نمونه برگه درخواست خسارت، جهت بررسی به واحد مربوطه اقدام کند.

شایان ذکر است متن کامل این آیین نامه همراه با جزییات دقیق در اختیار تمامی واحدها، مراکز آموزشی و سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته است.

 

دریافت خبر

دکتر فرهاد رهبر در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه: افزایش سطح آگاهی و بصیرت افزایی از اولویتهای مدیران فرهنگی در دانشگاه آزاد باشد/ هشدار درباره پدیده «نفوذ» در دانشگاه ها

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بصیرت افزایی مطالبه اصلی مقام معظم رهبری است و  دست اندرکاران امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی نیز باید به شکل ویژه به آن بپردازند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به ریاست دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور اعضا امروز در سازمان مرکزی برگزار شد.

دکتر فرهاد رهبر در این جلسه با تأکید بر اهمیت و ضرورت حوزه فرهنگ در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: متولیان امور فرهنگی در دانشگاه باید هوشیارانه عمل کنند و برنامه ها و فعالیتهای خود را با توجه به اثربخشی مثبت آنها اجرا کنند.

وی به تفاوتهای تهاجم نظامی و فرهنگی اشاره و تصریح کرد: در جنگ نظامی، دشمن اعلام و دشمنی می کند، اما در جنگ و شبیخون فرهنگی، دشمن دوستانه و نرم و بی سروصدا ورود می کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، پدیده «نفوذ» را از خطرات جدی در دانشگاه ها توصیف کرد و افزود: دشمن از طریق تغییر باورها و نگرشها در جوانان نفوذ می کند و اهداف خود را پیش می برد.

دکتر فرهاد رهبر افزایش سطح آگاهی و بصیرت افزایی را از اولویتهای اصلی متولیان امور فرهنگی برشمرد و گفت: این موضوع مطالبه اصلی مقام معظم رهبری است و دست اندرکاران امور فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی نیز باید به شکل ویژه به آن بپردازند.

وی ادامه داد: توانمندسازی و ارتقاء سطح بینش سیاسی، فرهنگی و ... دانشجویان، استادان و کارمندان نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه «بسیج» نهاد مستقلی است که باید در راستای منویات مقام معظم رهبری و منافع ملی حرکت کند، خاطر نشان کرد: گرایش سیاسی برای نهادهای انقلابی سم است و «بسیج» نیز باید مستقل و بدون وابستگی به جریان های سیاسی عمل کند.

دکتر فرهاد رهبر افزود: تولید نشریات تخصصی در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و ... نیز از ضرورتهای بصیرت افزایی و توانمندسازی است.

در ادامه این جلسه دکتر سید محمود هاشمی رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی و وحید شورابی دبیر شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه گزارشی از اقدامات و برنامه های آتی خود پرداختند.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر رضا نصیری مدیر کل امور فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمد قربانی مدیر کل تشکل های سیاسی اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند.

 

دریافت خبر

دکتر فرهاد رهبر در جلسه با معاون آموزشی دانشگاه تاکید کرد جلوگیری از فامیل بازی با اجرای غربالگری در سیستم آموزشی/ حق التدریس مشروط به تکمیل ساعت های موظفی اساتید باشد/تلاش در جهت ارتقای کیفیت و گسترش رشته های مورد نیاز جامعه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه با معاون و مدیران آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بر لزوم طراحی یک برنامه‌ریزی دقیق‌تر برای ارتقای کیفیت و کمیت آموزش در دانشگاه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه جلسات خود با معاونان و مدیران کل دانشگاه آزاد اسلامی به منظور بررسی برنامه های عملیاتی سال 97، با دکتر علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و مدیران کل این معاونت دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر فرهاد رهبر در این جلسه خطاب به معاون و مدیران کل آموزشی دانشگاه، گفت: باید برای ارتقای کیفیت و کمیت بخش آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی براساس ملاک و شاخص های دقیق عمل کنید، تلاش ما ارتقای کیفیت و گسترش رشته های مورد نیاز جامعه است .

وی با بیان اینکه مدیران دانشگاه باید برای برنامه های خود ضمانت اجرایی داشته باشند، خاطرنشان کرد: به همین منظور تاکید ما بر این است که برای ارتقای کیفیت دانشگاه باید یک برنامه ریزی درست و دقیق وجود داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: نباید روابط جای ضوابط را بگیرد. در سیستم آموزشی دانشگاه باید غربالگری صورت گیرد تا از ارتباطات و فامیل‌بازی هایی که احیاناً وجود داشته، فاصله گرفته شود و ملاک ها و شاخص های درست ترسیم و اجرایی شود.

حق التدریس مشروط به تکمیل ساعت های موظفی اعضای هیات علمی است

دکتر فرهاد رهبر با تاکید بر اینکه به معاونان آموزشی واحدها اعلام شود که حق التدریس مشروط و منوط به تکمیل ساعت های موظفی اعضای هیات علمی است، گفت: در صورت کامل نشدن موظفی هر استاد، حق‌التدریس برای آن استاد اجرا نشود.

وی خاطرنشان کرد: واحدها باید از بین اساتید حق‌التدریس کسانی را انتخاب کنند که دارای استاندارد جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی از لحاظ تخصص و تعهد باشند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و مدیران کل این معاونت گفت: در ضمانت اجرایی دستورالعمل ها جدی عمل کرده و استثنائات را از دستورکار خود خارج کنید. در دانشگاه آزاد اسلامی موارد استثناء تبدیل به غائله شده است. اگر به معنای واقعی از استثنائات پرهیز کنید، می توانید سیستماتیک و با ضوابط عمل کرده و این را به عنوان اصل کار خود قرار دهید.

باید تخصص و تعهد در کنار یکدیگر لحاظ شود

دکتر فرهاد رهبر با بیان اینکه باید شاخصه هایی برای انتخاب مسئولان در بخش آموزش دانشگاه وجود داشته باشد، گفت: در این صورت براساس این شاخصه ها، مدیرانی شایسته برای این حوزه مهم انتخاب شوند. باید تخصص و تعهد را در کنار یکدیگر لحاظ کنید چرا که اگر ملاک ها رعایت نشود، سیستم اداری دانشگاه تخریب خواهد شد.

در ادامه این جلسه دکتر رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی به ارائه گزارشی از برنامه های این معاونت در سال 97 پرداخت.

 

دریافت خبر

اوقات شرعیIslamic Azad University, Langarud - Google Plus Islamic Azad University, Langarud - Aparat Channel Islamic Azad University, Langarud - Instagram

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تنهادانشگاه فنی و مهندسی در شمال ایران,Islamic Azad University, Langarud Branch, The first technical and engineering university of north of Iran, Langrood Branch, Langaroud Branch, Langaroud Branch, Langeroud Branch, Langerood Branch Langroud Branch, IAUL دانشگاه آزاد لنگرود، دانشگاه آزاد واحد لنگرود، دانشگاه آزاد استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دانشگاه واحد لنگرود