04:32 دوشنبه 1396/09/27

تغییرات در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی را به فال نیک بگیریم

دکتر ضیائی در مراسم معارفه سرپرست مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات:
مشاور ریاست دانشگاه و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی در مراسم معارفه سرپرست مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: منابع انسانی بصیر و آگاه، سرمایه اصلی دانشگاه آزاد اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدصادق ضیائی در ابتدای این مراسم با تاکید بر اهمیت موضوع فناوری اطلاعات و ارتباطات، گفت: موفقیت‌های حاصل شده در دوره مسئولیت دکتر صحافی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، استنادات مهم و قابل اعتنایی است که می‌تواند بستر ادامه راه فناوری اطلاعات و ارتباطات در دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

وی با بیان اینکه مدیران نباید مسیر رفته را طی کنند، بلکه باید رو به جلو پیش روند، خاطرنشان کرد: همانطور که همه می‌دانند، هر دوره مدیریت در بازه زمانی مشخصی کارآیی و اثربخشی مطلوب دارد و بعد از آن زمان ممکن است کارآیی و اثربخشی لازم حاصل نشود.

رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با قدردانی از قبول مسئولیت حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی از سوی دکتر کشاورزی، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی تنها در یک حوزه، آموزش‌های مجازی را پیش می‌برد و تمرکز آن در واحد الکترونیکی می باشد که در طول سه سال گذشته به این حدنصاب دانشجویی رسیده و این موضوع نشان دهنده نگاه مدیرتی و کلان سرپرست این واحد دانشگاهی در جهت بهره برداری از نیروهای آن مجموعه می باشد.

دکتر ضیائی اظهار داشت: همانطور که دکتر کشاورزی گفته است؛ ما برای کمک به واحدها آمده‌‌ایم و بدون همکاری واحدها، کارها پیش نخواهد رفت. معنی این جمله در لغت همکاری و در بطن تخصصی آن، استفاده بهینه از منابع انسانی کارآمد دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی با بیان اینکه علم ابزار می سازد، ایمان هدف، علم سرعت می بخشد و ایمان جهت، خاطرنشان کرد: منابع انسانی ارزشی و کارآمد مهمترین سرمایه سازمان ها هستند، بنابراین مدیریت هر واحد نباید به گونه ای باشد که دوره مدیریت کلاسیک را دوباره مرور و انسان را مشابه ابزار و سایر تجهیزات بداند، چرا که انسان عامل تولید است، به تعبیری تکنولوژی نباید بر ما تسلط داشته باشد، بلکه ما باید با تسلط بر تکنولوژی و سرمایه انسانی آگاه، اولویت استفاده از آن را تعیین کنیم. بر این اساس سرمایه های اصلی دانشگاه که نیروی انسانی ماهر و توانمند هستند را می توانند محقق سازند.

دکتر ضیائی در پایان خاطرنشان کرد: باید تغییر در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی را با توجه به مطالب فوق الذکر که سعی در آن راستا بوده به فال نیک گرفته و به منظور تحقق اهداف عالیه دانشگاه که مدنظر است، ما جزیی از آن منظومه هماهنگ باشیم.

دریافت خبر

آغاز ثبت‌نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

ثبت‌نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشگاه آزاد اسلامی از روز شنبه مورخ 96/9/25 آغاز می‌شود و نتایج آن اوایل بهمن ماه اعلام خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، ثبت‌نام برای نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای نیمسال دوم تحصیلی ۹۶-۹۷ از روز ۲۵ آذر آغاز می‌شود.

مهلت ثبت‌نام برای نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای نیمسال دوم براساس تقویم دانشگاهی، تا تاریخ ۷ بهمن‌ماه است و دانشجویان می‌توانند برای پیگیری نتیجه درخواست‌های خود درباره نقل و انتقال و میهمانی، به سامانه منادا به آدرس www.monada.iau.ir مراجعه کنند.

پیگیری آخرین وضعیت درخواست های مواد ثبت شده به صورت آنلاین در سامانه قابل مشاهده خواهد بود و نیازی به مراجعه حضوری به واحدهای مبدأ، مقصد و سازمان مرکزی دانشگاه نیست.

دریافت خبر

حذف کنکور به نظام آموزشی کشور کمک می‌کند

نماینده مردم نائین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی:
عباسعلی پوربافرانی تاکید کرد: با وجود صندلی های خالی در دانشگاه های کشور نیازی به برگزاری کنکور برای متقاضیان ورود به دانشگاه نیست.

پوربافرانی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزد اسلامی با اشاره به موضوع حذف کنکور از نظام آموزش عالی کشور، گفت: حذف کنکور در مجموع می تواند کمک‌کننده به نظام آموزشی باشد. البته باید یک رقابت سالم در برخی کرسی ها که دارای متقاضیان زیادی است، ایجاد شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: درخصوص جایگزین کنکور باید یک مطالعه و تحقیق عمیق و میدانی صورت گیرد تا حذف کنکور، علمی و کارشناسی‌شده صورت گیرد.

پوربافرانی با اشاره به وجود صندلی های خالی در دانشگاه های کشور گفت: با این وجود، به نظر می رسد نیازی به برگزاری کنکور برای متقاضیان نباشد.

وی ابراز امیدواری کرد یک راهکار جدید و متناسب با وضعیت آموزشی و تحصیلی جامعه برای این موضوع در نظر گرفته شود.

نماینده مردم نائین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری کلاس های آمادگی کنکور گفت: باید زمینه ای فراهم شود که آموزش و پرورش بتواند کلاس هایی برای حمایت بیشتر دانش‌آموزان برگزار کند چرا که موسسات برگزاری کنکور از شیوه هایی غیرمعمول استفاده می کنند و بیشتر کار آنها نمایشی است و همچنین هزینه بسیار زیادی را به خانواده ها تحمیل می کنند که این موضوع قابل پذیرش نیست.

دریافت خبر

جزییات میهمانی دائم دانشجویان دختر در مقاطع کاردانی و کارشناسی به محل سکونت

بخشنامه « ماده 16 شیوه نامه نقل و انتقالات دانشجویی – ماده الحاقی میهمانی دائم دانشجویان دختر در مقاطع کاردانی و کارشناسی به محل سکونت والدین یا همسر» ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، به منظور حفظ بنیان و شان خانواده، پاسداشت ارزشهای دینی و فرهنگی و ایجاد آرامش و رفع دغدغه خانواده ها و ارائه تسهیلات بیشتر به دانشجویان دختر، ماده الحاقی شیوه نامه نقل و انتقالات دانشجویی در خصوص میهمانی دائم دانشجویان دختر در مقاطع کاردانی و کارشناسی به محل سکونت والدین یا همسر از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی ابلاغ شد.

بر اساس این ماده، میمهمانی دائم دانشجویان دختر در مقاطع کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) به شهر محل سکونت والدین و یا همسر در صورت دارا بودن کلیه شرایط عمومی مندرج در شیوه نامه نقل و انتقالات، دایر بودن رشته متقاضی در واحد مقصد در سال ورودی دانشجو و تایید عدم مغایرت محل سکونت و واحد مقصد انتخابی متقاضی امکان پذیر است.

مدارک و مستندات مورد نیاز متقاضیان شامل ارائه مدارک سکونت والدین و یا همسر، تصویر کلیه صفحات شناسنامه و تصویر مدرک دو سال آخر تحصیلی (پیش دانشگاهی و دیپلم) است.هر دانشجو در هر دوره تحصیلی صرفا یکبار مجاز به استفاده از این ماده خواهد بود و انصراف از میهمانی دائم و تغییر مقصد امکان پذیر نیست.

همچنین واحد های مبدا و مقصد بر اساس محل دو سال آخر تحصیلی دوره متوسطه، مدارک دانشجو را بررسی و موظف به تکمیل فرایند درخواست هستند و در صورت مغایرت واحد مقصد با محل دو سال آخر تحصیلی، مدارک معتبر محل سکونت در بررسی مبنای اقدام واحدهای مبدا و مقصد خواهد بود.

بر اساس بندهای این بخشنامه با توجه به محدودیت امکانات بیمارستانی درخواست دانشجویان رشته های پرستاری، مامایی و علوم تغذیه بر اساس سایر موارد شیوه نامه نقل و انتقالات قابل بررسی است.

گفتنی است به منظور تسهیل در میهمانی دائم دانشجویان دختر، تصویر کلیه سوابق تحصیلی دانشجو پس از تکمیل فرایند درخواست باید به واحد مقصد ارسال شود و نیازی به ارسال لیست دروس از واحد مبدا به مقصد در هر نیمسال نیست ، البته در پایان هر نیمسال، کارنامه تحصیلی دانشجویان میهمان برای درج در پرونده آموزشی به واحد مبدا ارسال می شود.

همچنین به منظور تسهیل در امور ثبت نام دانشجویان دختر، در طی دوره میهمانی دائم، تمام شهریه (اعم از ثابت و متغیر) به حساب واحد مقصد واریز خواهد شد و به منظور جبران بخشی از هزینه های واحد مبدا، واحد مقصد باید در هر نیمسال شهریه ثابت را به واحد مبدا پرداخت کند.

دریافت خبر

امکان عضویت آزمایشگاه های خصوصی معتبر در سامانه ساها دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر ایرانبخش خبر داد:
مدیرکل دفتر توسعه شبکه‌های آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بزودی امکان عضویت آزمایشگاه های خصوصی معتبر در سامانه ساها دانشگاه آزاد اسلامی (آزمایشگاه همکار آزاد) فراهم می شود.

دکتر علیرضا ایرانبخش مدیرکل دفتر توسعه شبکه‌های آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر گفت: با توجه به تأکیدات دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر پاسخگویی به نیازهای جامعه علمی کشور و دکتر بیژن رنجبر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص اجرایی شدن سند راهبردی پژوهش و فناوری و همچنین درخواست های متعدد از سوی برخی از آزمایشگاه های معتبر در خصوص عضویت در شبکه ساها، بزودی سازوکارهای اجرایی این مهم عملیاتی می شود.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای حدود 140 هزار دستگاه و تجهیزات آزمایشگاهی است که بالغ بر سه هزار از این تجهیزات از نوع پیشرفته است.

مدیرکل دفتر توسعه شبکه‌های آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: عضویت آزمایشگاه های خصوصی معتبر در سامانه ساها دانشگاه آزاد اسلامی منجر به ارائه خدمات بهتر و مؤثرتر به استادان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران خواهد شد.

وی، ارتقای کیفیت پژوهشی و دستیابی به مرزهای علم و دانش را از اولویت های اداره کل توسعه شبکه‌های آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی دانست و افزود: تقویت، تعمیق و توسعه همه ابعاد تولید علم در دستور کار این اداره کل است.

دریافت خبر

اوقات شرعیIslamic Azad University, Langarud - Google Plus Islamic Azad University, Langarud - Aparat Channel Islamic Azad University, Langarud - Instagram

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تنهادانشگاه فنی و مهندسی در شمال ایران,Islamic Azad University, Langarud Branch, The first technical and engineering university of north of Iran, Langrood Branch, Langaroud Branch, Langaroud Branch, Langeroud Branch, Langerood Branch Langroud Branch, IAUL دانشگاه آزاد لنگرود، دانشگاه آزاد واحد لنگرود، دانشگاه آزاد استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دانشگاه واحد لنگرود