12:28 شنبه 1396/09/25

حذف کنکور به نظام آموزشی کشور کمک می‌کند

نماینده مردم نائین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی:
عباسعلی پوربافرانی تاکید کرد: با وجود صندلی های خالی در دانشگاه های کشور نیازی به برگزاری کنکور برای متقاضیان ورود به دانشگاه نیست.

پوربافرانی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزد اسلامی با اشاره به موضوع حذف کنکور از نظام آموزش عالی کشور، گفت: حذف کنکور در مجموع می تواند کمک‌کننده به نظام آموزشی باشد. البته باید یک رقابت سالم در برخی کرسی ها که دارای متقاضیان زیادی است، ایجاد شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: درخصوص جایگزین کنکور باید یک مطالعه و تحقیق عمیق و میدانی صورت گیرد تا حذف کنکور، علمی و کارشناسی‌شده صورت گیرد.

پوربافرانی با اشاره به وجود صندلی های خالی در دانشگاه های کشور گفت: با این وجود، به نظر می رسد نیازی به برگزاری کنکور برای متقاضیان نباشد.

وی ابراز امیدواری کرد یک راهکار جدید و متناسب با وضعیت آموزشی و تحصیلی جامعه برای این موضوع در نظر گرفته شود.

نماینده مردم نائین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری کلاس های آمادگی کنکور گفت: باید زمینه ای فراهم شود که آموزش و پرورش بتواند کلاس هایی برای حمایت بیشتر دانش‌آموزان برگزار کند چرا که موسسات برگزاری کنکور از شیوه هایی غیرمعمول استفاده می کنند و بیشتر کار آنها نمایشی است و همچنین هزینه بسیار زیادی را به خانواده ها تحمیل می کنند که این موضوع قابل پذیرش نیست.

دریافت خبر

جزییات میهمانی دائم دانشجویان دختر در مقاطع کاردانی و کارشناسی به محل سکونت

بخشنامه « ماده 16 شیوه نامه نقل و انتقالات دانشجویی – ماده الحاقی میهمانی دائم دانشجویان دختر در مقاطع کاردانی و کارشناسی به محل سکونت والدین یا همسر» ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، به منظور حفظ بنیان و شان خانواده، پاسداشت ارزشهای دینی و فرهنگی و ایجاد آرامش و رفع دغدغه خانواده ها و ارائه تسهیلات بیشتر به دانشجویان دختر، ماده الحاقی شیوه نامه نقل و انتقالات دانشجویی در خصوص میهمانی دائم دانشجویان دختر در مقاطع کاردانی و کارشناسی به محل سکونت والدین یا همسر از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی ابلاغ شد.

بر اساس این ماده، میمهمانی دائم دانشجویان دختر در مقاطع کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) به شهر محل سکونت والدین و یا همسر در صورت دارا بودن کلیه شرایط عمومی مندرج در شیوه نامه نقل و انتقالات، دایر بودن رشته متقاضی در واحد مقصد در سال ورودی دانشجو و تایید عدم مغایرت محل سکونت و واحد مقصد انتخابی متقاضی امکان پذیر است.

مدارک و مستندات مورد نیاز متقاضیان شامل ارائه مدارک سکونت والدین و یا همسر، تصویر کلیه صفحات شناسنامه و تصویر مدرک دو سال آخر تحصیلی (پیش دانشگاهی و دیپلم) است.هر دانشجو در هر دوره تحصیلی صرفا یکبار مجاز به استفاده از این ماده خواهد بود و انصراف از میهمانی دائم و تغییر مقصد امکان پذیر نیست.

همچنین واحد های مبدا و مقصد بر اساس محل دو سال آخر تحصیلی دوره متوسطه، مدارک دانشجو را بررسی و موظف به تکمیل فرایند درخواست هستند و در صورت مغایرت واحد مقصد با محل دو سال آخر تحصیلی، مدارک معتبر محل سکونت در بررسی مبنای اقدام واحدهای مبدا و مقصد خواهد بود.

بر اساس بندهای این بخشنامه با توجه به محدودیت امکانات بیمارستانی درخواست دانشجویان رشته های پرستاری، مامایی و علوم تغذیه بر اساس سایر موارد شیوه نامه نقل و انتقالات قابل بررسی است.

گفتنی است به منظور تسهیل در میهمانی دائم دانشجویان دختر، تصویر کلیه سوابق تحصیلی دانشجو پس از تکمیل فرایند درخواست باید به واحد مقصد ارسال شود و نیازی به ارسال لیست دروس از واحد مبدا به مقصد در هر نیمسال نیست ، البته در پایان هر نیمسال، کارنامه تحصیلی دانشجویان میهمان برای درج در پرونده آموزشی به واحد مبدا ارسال می شود.

همچنین به منظور تسهیل در امور ثبت نام دانشجویان دختر، در طی دوره میهمانی دائم، تمام شهریه (اعم از ثابت و متغیر) به حساب واحد مقصد واریز خواهد شد و به منظور جبران بخشی از هزینه های واحد مبدا، واحد مقصد باید در هر نیمسال شهریه ثابت را به واحد مبدا پرداخت کند.

دریافت خبر

امکان عضویت آزمایشگاه های خصوصی معتبر در سامانه ساها دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر ایرانبخش خبر داد:
مدیرکل دفتر توسعه شبکه‌های آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بزودی امکان عضویت آزمایشگاه های خصوصی معتبر در سامانه ساها دانشگاه آزاد اسلامی (آزمایشگاه همکار آزاد) فراهم می شود.

دکتر علیرضا ایرانبخش مدیرکل دفتر توسعه شبکه‌های آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار روابط عمومی با اعلام این خبر گفت: با توجه به تأکیدات دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر پاسخگویی به نیازهای جامعه علمی کشور و دکتر بیژن رنجبر معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص اجرایی شدن سند راهبردی پژوهش و فناوری و همچنین درخواست های متعدد از سوی برخی از آزمایشگاه های معتبر در خصوص عضویت در شبکه ساها، بزودی سازوکارهای اجرایی این مهم عملیاتی می شود.

وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای حدود 140 هزار دستگاه و تجهیزات آزمایشگاهی است که بالغ بر سه هزار از این تجهیزات از نوع پیشرفته است.

مدیرکل دفتر توسعه شبکه‌های آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: عضویت آزمایشگاه های خصوصی معتبر در سامانه ساها دانشگاه آزاد اسلامی منجر به ارائه خدمات بهتر و مؤثرتر به استادان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران خواهد شد.

وی، ارتقای کیفیت پژوهشی و دستیابی به مرزهای علم و دانش را از اولویت های اداره کل توسعه شبکه‌های آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی دانست و افزود: تقویت، تعمیق و توسعه همه ابعاد تولید علم در دستور کار این اداره کل است.

دریافت خبر

تیم دانشگاه آزاد اسلامی قهرمان جام جهانی تکواندو شد

در فینال رقابت‌های جام جهانی تکواندو دو تیم دانشگاه آزاد اسلامی و روسیه به مصاف هم رفتند که در پایان دانشگاه آزاد اسلامی عنوان قهرمانی را از آن خود کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در پایان بیست و یکمین دوره مسابقات جام جهانی 2017 که با حضور 8 تیم برتر جهان و به مدت دو روز در "آبیجان" ساحل عاج برگزار شد، در گروه مردان ایران قهرمان شد، روسیه بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و تیم‌های ساحل عاج و کره جنوبی مشترکا سکوی سومی را به خود اختصاص دادند.

تیم دانشگاه آزاد اسلامی که موفق شده بود با کسب قهرمانی در رقابت‌های لیگ به شیوه جام جهانی، به عنوان نماینده ایران راهی این دوره از مسابقات شود، در مرحله مقدماتی این میدان با تیم‌های چین، نیجر وساحل عاج هم‌گروه بود، این تیم در گام نخست چین را 58 بر 51 از پیش رو برداشت، در ادامه تیم نیجر را مقتدرانه و 37 بر 14 شکست داد و در سومین دیدار نیز باید به مصاف نمایندگان میزبان میرفت که با انصراف این تیم از مبارزه برابر تکواندوکاران کشورمان، در نهایت ایران بدون توقف و با سه پیروزی متوالی راهی نیمه نهایی شد.

نمایندگان کشورمان در مرحله نیمه نهایی رو در روی تیم کره‌جنوبی قرار گرفتند و در این دیدار با غلبه مقتدرانه (55 بر 38) بر کره‌ای ها فینالیست شدند. در فینال نیز در پایان دیداری حساس و نفس گیر موفق شدند نمایندگان روسیه را 36 بر 34 مغلوب خویش ساخته و بر سکوی قهرمانی ایستادند.

سروش احمدی، هادی تیران ولی پور، سید حسین احسانی، مهدی خدابخشی، سعید رجبی و عرفان ناظمی ترکیب تیم دانشگاه آزاد اسلامی را در این رقابت‌ها تشکیل داده بودند که با هدایت سیدنعمت خلیفه به عنوان سرمربی، رضا ایمان زاده به عنوان مربی و علی رضایی به عنوان مربی بدنساز به مصاف رقبایشان رفتند.

این مبارزات به صورت تیمی برگزار و هر تیم می‌توانست 6 تکواندوکار داشته باشد که یک هوگوپوش به عنوان ذخیره اعلام می‌شد.

مسابقات جام جهانی G2 است و به مقام اول، دوم، سوم و پنجم تیمی به ترتیب 20، 12، 7.2 و 4.32 امتیاز تعلق می‌گیرد.

گفتنی است، آخرین سری رقابت‌های نخستین دوره مسابقات گرنداِسلم نیز 7 بهمن ماه و به صورت تیمی برگزار می‌شود که تیم های اول و دوم مسابقات جام جهانی جواز حضور در این رقابت ها را بدست آوردند.

دریافت خبر

فریاد استکبار و استعمارستیزی دانشجویان، الگو و نماد جاودان آزادی خواهی ملت است

پیام دکتر فرهاد رهبر به مناسبت روز دانشجو:
دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت 16 آذر روز دانشجو پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، متن پیام دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به شرح زیر است:

16 آذر، یادآور فداکاری، رشادت و حریت دانشجویانی است که در راه مقابله با استبداد، استکبار و خفقان دوران رژیم طاغوت، با خون خود نقطه عطفی را در راه استقلال خواهی و ظلم ستیزی ملت ایران رقم زدند.

بی تردید این فریاد استکبار و استعمارستیزی، الگو و نماد جاودان آزادی خواهی ملتی است که توانست با رهبری و هدایت داهیانه امام راحل، رژیم فاسد طاغوت را برای همیشه از صحنه روزگار محو کند و امروز استمرار این فرهنگ ظلم ستیزی و مبارزه با استکبار است که دانشجویان و جوانان آگاه توانستند راه را بر مستکبران و تکفیریان ببندند.

بی تردید دانشجویان عامل موثر رشد و بالندگی جامعه بوده و حضور پررنگ آنان در عرصه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و با همان روحیه حق طلبی، پرسشگری و دانش اندوزی می تواند آینده توام با موفقیت کشور را تضمین کند، از همین رو انتظار می رود دانشجویان با بهره گیری از مبانی اصیل اسلامی و با تاسی از رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری در جهت برآورده شدن اهداف، برنامه ها و رفع نیازهای جامعه گام بردارند.

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دانشجوی 16 آذر که دانشجویان مدافع حرم نیز با ایثار و گذشت خود آن خاطره را عمق بخشیده و جاودانه نمودند و در راه مبارزه با جریان های تکفیری به شهادت رسیدند، این روز را به دانشجویان کشور به ویژه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تبریک می گویم و امیدوارم با تقبل مسئولیت بیشتر به ارتقاء کیفی علمی کشور توجه داشته باشند ؛ از خداوند منان توفیق و بهروزی عزیزان را مسئلت دارم.

فرهاد رهبر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

دریافت خبر

اوقات شرعیIslamic Azad University, Langarud - Google Plus Islamic Azad University, Langarud - Aparat Channel Islamic Azad University, Langarud - Instagram

کلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تنهادانشگاه فنی و مهندسی در شمال ایران,Islamic Azad University, Langarud Branch, The first technical and engineering university of north of Iran, Langrood Branch, Langaroud Branch, Langaroud Branch, Langeroud Branch, Langerood Branch Langroud Branch, IAUL دانشگاه آزاد لنگرود، دانشگاه آزاد واحد لنگرود، دانشگاه آزاد استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دانشگاه واحد لنگرود