09:45 شنبه 1396/03/06

حلول ماه مبارک رمضان گرامی باد

راهکارهای برون رفت واحدهای دانشگاهی از مشکلات نقدینگی و بهبود وضعیت نقدینگی واحدها/ اجرایی نمودن سیاست مدیریت هزینه/ بازنگری و اصلاح بخشنامه ها و آیین نامه های دانشگاه آزاد اسلامی

در جلسه کمیسیون دائمی هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفت:
جلسه کمیسیون دائمی هیات امنا عصر روز چهارشنبه مورخ 96/3/3 به ریاست دکتر نوریان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور اعضا برگزار شد و درخصوص راهکارهای برون رفت برخی واحدها از مشکلات نقدینگی تصمیم گیری شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در ابتدای این جلسه دکتر نوریان با اشاره به بخشنامه های زیاد و متنوع دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بخشی از بخشنامه های موجود ناقض بخشنامه های گذشته بوده لذا ضرورت دارد تا هریک از معاونت ها به بررسی بخشنامه های خود پرداخته و آنها را مورد بازنگری و اصلاح قرار دهند و در نهایت بخشنامه های دانشگاه در یک مجلد به انتشار برسد.
در ادامه این جلسه گزارشی از پیش بینی وضعیت نقدینگی و تعهدات واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی توسط معاونت اداری مالی ارائه و راهکارهای برون رفت از آن و جبران کمبود نقدینگی برخی واحدها در ایام تابستان توسط اعضا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
دکتر نوریان درباره مهمترین عوامل ایجاد کمبود نقدینگی در برخی واحدها گفت: کاهش جمعیت دانشجویی، تشکیلات گسترده و موازی، وجود نیروهای مازاد، عدم مدیریت و صرفه جویی در هزینه ها از عوامل موثر در ایجاد مشکلات نقدینگی برخی واحدها به شمار می رود اما در این میان مدیریت مطلوب در واحدها یک عامل اصلی است. سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه از اعضا خواست تا پیشنهادهای خود را برای افزایش بهره وری و راندمان در دانشگاه را ارائه دهند.
در ادامه جلسه دکتر ابراهیمی مدیرکل بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه گزارشی از وضعیت واحدهای برون مرزی و بین الملل دانشگاه پرداخت. وی در این باره گفت: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی دارای 4 واحد برون مرزی، 3 دفتردر کشورهای آلمان، ایتالیا و روسیه و 9 واحد بین الملل است که در این واحدها در مجموع 8500 دانشجو مشغول به تحصیلند و غیر از واحد بین الملل ماکو تمامی واحدها نقدینگی مناسبی دارند.

دریافت خبر

پیام تبریک دکتر نوریان به دکتر حسن روحانی

دکتر علی محمد نوریان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی، انتخاب مجدد دکتر حسن روحانی به ریاست جمهوری را تبریک گفت.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی ( زیده عزه)
ریاست جمهوری محترم اسلامی ایران
با اهداء سلام و تحیات
کسب رای اکثریت و اعتماد مجدد ملت شریف ایران اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری رابه جنابعالی، مقام معظم رهبری و مردم همیشه در صحنه به نمایندگی از خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان نهاد علمی انقلاب اسلامی تبریک و تهنیت عرض مینمایم.
حماسه بی نظیر حضور 29 اردیبهشت با هدایت داهیانه رهبر معظم انقلاب و با دستان پرتوان ملتی رقم خورد که مردم سالاری دینی را با قدرتی مثال زدنی در فضایی پرنشاط و با اشتیاق به نمایش گذاشته و رئیس جمهور منتخب و توانمند خود را جهت رقم زدن سرنوشت شایسته کشور در چهار سال آینده برگزیدند .
حضور پرشور دانشگاهیان و فرهیختگان دانشگاهها و مراکز آموزشی و پژوهشی کشور در تعیین سرنوشت ملی که بخش عظیمی از مردم همیشه حاضر میهن اسلامی را تشکیل می دهند و در رأس آن مشارکت پررنگ دانشگاه آزاد اسلامی در سرتاسر کشور بیانگر علاقمندی و اعتقاد به درک زمانی و مکانی و ترسیم سلحشوری دانشگران میهن اسلامی می باشد .
دانشگاه آز اد اسلامی وظیفه خود می داند که در ارتقاء مبانی مدیریتی،علمی ،پژوهشی ، آموزشی ، فناوری در جهت دستیابی دولت دوازدهم به مؤفقیت های مغز افزاری و نرم افزاری بیشتر همیار و مددیار دائمی دولت باشد.
علی محمد نوریان
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی

دریافت خبر

پیام تبریک سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت سالروز فتح خرمشهر

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در متن پیام دکتر نوریان آمده است:

سالروز آزادسازی خرمشهر و موفقیت عملیات مدبرانه بیت المقدس یادآور رشادت و جانفشانی ماندگار مردم شریف ایران، نیروهای مسلح به ویژه شهدا، جانبازان و ایثارگران در دفاع از تمامیت ارضی بود.
آزاد سازی خرمشهر، نماد غرور ملی، اتحاد و همبستگی ملی است که شجاعانه برابر تجاوز بعثیان مزدور و حامیان مستکبرش ایستادگی کردند و چشم طمع آنان با همت مثال زدنی پاسداران، نظامیان و نیروهای مردمی کور شد.
بی تردید، در آن مقطع حساس تاریخی حمایت ها و رهبری بی نظیر امام راحل، درایت مقام معظم رهبری و ممارست آیت الله هاشمی رفسنجانی با همراهی و همدلی فرماندهان دوران دفاع مقدس برگ زرینی را در تاریخ حیات جمهوری اسلامی رقم زد.
امروز برخی کشورهای منطقه به دلیل همان طمع ورزی و توطئه قدرت های زورگو از ناامنی، آشوب و خشونت رنج می برد، اما ایران اسلامی با رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری و همت نیروهای مسلح در امنیت و آرامشی مثال زدنی به سر می برد و این آسودگی حاصل همان تفکری است که در دوران دفاع مقدس توسط جوانان فداکار در کشور نهادینه شد.
خوشبختانه جوانان کشورمان که در دوران دفاع مقدس لباس رزم برتن کرده بودند، امروز با تاسی از همان فرهنگ عشق به وطن، در سنگر علم و دانش به دنبال تحقق آرمانهای ملت هستند و نشان دادند که راه پیشرفت و توسعه کشور در گرو تقویت بنیه های علمی خواهد بود.
امید دارم جامعه دانشگاهی ما با الگوبرداری از آموزه‌ها و فرهنگ گرانقدر دوران دفاع مقدس و درک شرایط موجود، بتوانند در حل معضلات و توسعه پایدار کشور بیش از پیش موثر عمل کنند.
اینجانب با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر و گرامیداشت یاد و خاطره امام بزرگوار، شهیدان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس، توفیقات همگان را در مسیر پاسداشت این روز بزرگ را از درگاه خداوند منان مسئلت دارم.

علی محمد نوریان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی

دریافت خبر

اوقات شرعیکلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان

ورود یا ثبت نام

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تنهادانشگاه فنی و مهندسی در شمال ایران,Islamic Azad University, Langarud Branch, The first technical and engineering university of north of Iran, Langrood Branch, Langaroud Branch, Langaroud Branch, Langeroud Branch, Langerood Branch Langroud Branch, IAUL دانشگاه آزاد لنگرود، دانشگاه آزاد واحد لنگرود، دانشگاه آزاد استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دانشگاه واحد لنگرود