07:55 دوشنبه 1397/11/01

فردا؛ آغاز پذیرش بدون آزمون کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی

پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کاردانی پیوسته نیمسال دوم 98-97 دانشگاه آزاد اسلامی از فردا دوشنبه اول بهمن ماه آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از مرکز سنجش و پذیرش، براساس مصوبه جلسه شانزدهم شورای سنجش و پذیرش بدینوسیله به اطلاع متقاضیان تحصیل در رشته‌های دارای پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی می رساند،کلیه متقاضیان می توانند از فردا دوشنبه اول لغایت شنبه 13 بهمن ماه با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را دریافت و پس از مطالعه و کسب آگاهی های کامل در خصوص انتخاب رشته، در صورت تمایل و داشتن شرایط بعد از تهیه کارت اعتباری، نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

داوطلبان در این سامانه مجاز به انتخاب یک رشته در حداکثر 20 محل دانشگاهی خواهند بود.

شایان ذکر است نتایج این دوره، نیمه دوم بهمن ماه اعلام خواهد شد.

متقاضیان نکات زیر را در نظر داشته باشند:

1- گزینش دانشجو در این مرحله صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت خواهد گرفت.

2- داشتن دیپلم در یکی از شاخه های فنی و حرفه ای یا کاردانش یا دیپلم سه ساله متوسطه نظری یا دیپلم کامل چهار ساله نظام قدیم متوسطه.

3- دیپلمه های شاخه های کاردانش، فنی و حرفه ای و هنرستان نظام قدیم صرفاً مجاز به انتخاب یکی از رشته های کاردانی متناسب با نوع دیپلم خود طبق جدول مربوطه در دفترچه راهنمای ثبت نام هستند.

4- هر متقاضی با توجه به مدرک پایان دوره متوسطه خود در شاخه های فنی و حرفه ای ، کار و دانش و یا دیپلم چهار ساله نظام قدیم ، تنها مجاز به انتخاب یک رشته تحصیلی برای ثبت نام در دوره کاردانی پیوسته است.

لازم به ذکر است رشته تربیت بدنی از این قاعده مستثنی است و متقاضیان می توانند در صورت تمایل این رشته را به عنوان رشته تحصیلی انتخاب کنند.

5- تطابق رشته فارغ التحصیلی داوطلبان در دوره متوسطه با رشته انتخابی در دوره کاردانی پیوسته، در محل دانشگاهی مربوطه صورت خواهد پذیرفت لذا به داوطلبان توصیه می شود شرط تطابق رشته ( مطابق جدول صفحات 11 الی 14 دفترچه راهنما) را در انتخاب خویش لحاظ دارند.

6- بر اساس ضوابط و مصوبات مربوط هر داوطلب می تواند بر اساس شرایط خود، متقاضی یکی از سهمیه های مصوب مندرج در دفترچه راهنما شود.

7- داوطلبان لازم است معدل کل دیپلم خود را دقیقاً مطابق معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی درج کنند، چرا که در صورت مغایرت اعلامی با معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی از ثبت نام و ادامه تحصیل فرد جلوگیری خواهد شد و قبولی آنها لغو می شود.

8- مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام برای هر رشته تحصیلی به عهده داوطلب است و موضوع خلاف یا عدم رعایت ضوابط و شرایط ( سهوی یا عمدی) حتی پس از قبولی فرد در این مرحله پذیرش و یا هر مرحله از تحصیل مشخص شود قبولی وی در دانشگاه ((کان لم یکن تلقی)) و از ادامه تحصیل او ممانعت به عمل می آید.

داوطلبان می توانند با عضویت در پیام رسانهای داخلی به نشانی پیام رسان سروش: @iau.sanjesh و پیام رسان ایتا: @iau_sanjesh از آخرین اخبار مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مطلع شوند.

پذیرش بدون آزمون در مقاطع کارشناسی و کاردانی دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد

پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقاطع کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته نیمسال دوم 98-97 دانشگاه آزاد اسلامی از امروز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از مرکز سنجش و پذیرش، به اطلاع داوطلبان می رساند، براساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوب 10شهریور ماه 1392 مجلس شورای اسلامی و مصوبات پانزدهمین و شانزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ 8 و 12 دی ماه 1397، باید پذیرش حداقل 85 درصد از ظرفیت پذیرش دانشجو در کل کشور در تمامی زیر نظام های آموزش عالی صرفاً براساس سوابق تحصیلی با ملاک معدل کتبی دیپلم داوطلبان و بدون نیاز به شرکت در کنکور انجام شود.

لذا کلیه متقاضیان می‌توانند از امروز یکشنبه 30 دی ماه تا روز چهارشنبه 10 بهمن ماه با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.orgابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را دریافت و پس از مطالعه و کسب آگاهی های کامل در خصوص انتخاب رشته، در صورت تمایل و داشتن شرایط بعد از تهیه کارت اعتباری، نسبت به ثبت نام در 20 رشته/ محل از یک مجموعه و یک نظام آموزشی از میان رشته/شهرهای ارائه شده در سامانه اقدام کنند.

شایان ذکر است نتایج این دوره، نیمه بهمن اعلام خواهد شد.

متقاضیان نکات زیر را در نظر داشته باشند:

1- نظر به اینکه گزینش دانشجو در این مرحله بر اساس سوابق تحصیلی(معدل دیپلم) صورت خواهد گرفت، لذا کلیه متقاضیان (دیپلمه های نظام قدیم، نظام جدید و همچنین دیپلمه های فنی حرفه ای و کاردانش که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی هستند) لازم است معدل کل و یا معدل کتبی خود را به صورت صحیح در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج کنند. داوطلبان دیپلمه فنی حرفه ای و یا کاردانش که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی هستند و فاقد معدل کتبی در دیپلم، باید معدل کل دیپلم متوسطه خود را عیناً درج کنند.

2- بر اساس ضوابط و مصوبات مربوط هر داوطلب می تواند بر اساس شرایط خود، متقاضی یکی از سهمیه های مصوب مندرج در دفترچه راهنما شود.

3- داشتن دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه و یا مدرک پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه و همچنین داشتن مدرک کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) برای ثبت نام داوطلبان در دوره پذیرش براساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته الزامی است.

4- داشتن مدرک دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه و یا مدرک پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه برای ثبت نام داوطلبان در دوره پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کاردانی ناپیوسته الزامی است.

5- از آنجایی که پذیرش داوطلبان صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی(معدل کتبی دیپلم) صورت می پذیرد و نظر به اینکه دروس امتحانی داوطلبان دیپلمه با توجه به نوع دیپلم آنان ( ریاضی، تجربی و انسانی و...) متفاوت است لذا چنانچه نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی که متقاضی آن می شود متفاوت باشد ، درصد اعمال معدل کتبی متفاوت خواهد بود که داوطلبان می توانند در این خصوص جدول ضریب تاثیر معدل در دفترچه راهنما را مطالعه کنند.

6- داوطلبان لازم است معدل کتبی دیپلم خود را دقیقاً مطابق معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی درج کنند، چرا که در صورت مغایرت اعلامی با معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی از ثبت نام و ادامه تحصیل فرد جلوگیری خواهد شد و قبولی آنها لغو می شود.

7-مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام برای هر رشته تحصیلی به عهده داوطلب است و موضوع خلاف یا عدم رعایت ضوابط و شرایط ( سهوی یا عمدی) حتی پس از قبولی فرد در این مرحله پذیرش و یا هر مرحله از تحصیل مشخص شود قبولی وی در دانشگاه ((کان لم یکن تلقی)) و از ادامه تحصیل او ممانعت به عمل می آید.

داوطلبان می توانند با عضویت در پیام رسانهای داخلی به نشانی پیام رسان سروش: @iau.sanjesh و پیام رسان ایتا: @iau_sanjesh از آخرین اخبار مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مطلع شوند.

گردهمایی و کارگاه آموزشی مدیران مدارس ابتدایی سما دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

گردهمایی و کارگاه آموزشی مدیران مدارس ابتدایی سما سراسر کشور دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از سما، گردهمایی و کارگاه آموزشی مدیران مدارس ابتدایی سما سراسر کشور دانشگاه آزاد اسلامی در مشهد مقدس برگزار شد.

عطااله سلطانی صبور معاون آموزشی و پژوهشی سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی در این گردهمایی گفت: مهم ترین نکته تقدس این مکان است، زیرا برخی مکان و زمان ها ملکوتی دارند و حضور در این مکان ها موانع را رفع می کند و تربیت کننده است.

وی اظهار داشت: اگر ما به عنوان مسئولان تعلیم و تربیت فرزندانمان را به مکان های خاص معنوی ببریم، آنها جذب روح معنوی می شوند. ما به عنوان شیعیان اهل بیت (ع) وظیفه داریم فرزندانی دیندار تربیت کنیم.

سلطانی صبور گفت: امروز باید تأکید بر تربیت نسل حق مدار داشته باشیم، زیرا چنین نسلی می تواند در برابر فتنه های طراحی شده دشمنان بایستد.

معاون آموزشی و پژوهشی سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی افزود: معلمان و مدیرانی توانایی تربیت چنین نسلی را خواهند داشت که خود به این عقیده باور داشته باشند و نمونه های عملی و الگویی برای دانش آموزان باشند.

وی سیاست سازمان سما را تطابق کامل برنامه ها براساس سند تحول اعلام کرد و گفت: ما به دنبال تربیت دانش آموزان متدین، ولایت مدار و حق مدار هستیم.

جزئیات برگزاری همایش بین المللی ظرفیت انقلاب اسلامی، کارآمدی و کارنامه نظام جمهوری اسلامی

دکتر کلانتری تشریح کرد:
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری همایش بین‌المللی ظرفیت انقلاب اسلامی، کارآمدی و کارنامه نظام جمهوری اسلامی در تاریخ نهم و دهم بهمن به میزبانی واحد یادگار امام (ره) شهرری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نشست هماهنگی تدوین برنامه های تخصصی همایش بین المللی ظرفیت انقلاب اسلامی، کارآمدی و کارنامه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

دکتر کلانتری در این نشست با ابراز تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام سالگرد شهادت صدیقه کبری حضرت فاطمه (س) گفت: با توجه به چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی که از اهمیت ویژه ای برخوردار است، دانشگاه آزاد اسلامی برگزاری همایش بین المللی ظرفیت انقلاب اسلامی، کارآمدی و کارنامه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در دستور کار خود قرار داده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: برنامه ریزی برای برگزاری این همایش، از سال گذشته با محوریت پژوهشکده علوم اجتماعی و انقلاب دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده و خوشبختانه تمامی امور مربوط، به همت حجت‌الاسلام دکتر حسن خیری و سایر همکاران به خوبی پیگیری شده است.

وی با بیان اینکه برگزاری این همایش بزرگ‌ترین رویداد دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۷ است، خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب در برخی حوزه‌ها مانند سلامت، جزو ۱۰ کشور انتهایی دنیا بودیم. در حال حاضر جزو ۱۰ کشور برتر هستیم.

وی خاطر نشان کرد: همایش بین‌المللی ظرفیت انقلاب اسلامی، کارآمدی و کارنامه نظام جمهوری اسلامی، نهم و دهم بهمن به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) شهرری و با حضور مسئولان عالی لشکری و کشوری برگزار می شود، همچنین حدود 50 مهمان خارجی از 10 کشور در این همایش حضور خواهند داشت.

دکتر کلانتری با بیان اینکه انتظار ما این است که مقاله های ارائه شده در همایش، با توجه به کیفیت آنها، هم داخل و هم خارج از کشور مورد استناد واقع شود، گفت: همچنین از رسانه های مختلف کشور انتظار می رود که با پوشش مناسب خبری و تصویری این همایش، در معرفی ظرفیت انقلاب اسلامی، کارآمدی و کارنامه نظام جمهوری اسلامی ایران، نقش مهم خود را به خوبی ایفا کنند.

در این نشست، برخی از صاحبنظران از جمله حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، مهندس سیدمرتضی نبوی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر رضا نصیری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی و حجت‌الاسلام دکتر حسن خیری رئیس پژوهشکده علوم اجتماعی و انقلاب دانشگاه آزاد اسلامی، پیشنهادات خود را برای برگزاری برنامه های تخصصی همایش بین المللی ظرفیت انقلاب اسلامی، کارآمدی و کارنامه نظام جمهوری اسلامی مطرح کردند.

«فهرست مجلات دارای اعتبار» منتشر شد

از سوی اداره کل امور پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی:
فهرست مجلات دارای اعتبار در راستای کیفی‌سازی انتشار مقالات دارای اعتبار و موثر در رتبه‌بندی دانشگاه در سطوح ملی و بین‌المللی، در سایت اداره کل امور پژوهشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، اداره کل امور پژوهشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در راستای کیفی‌سازی انتشار مقالات دارای اعتبار و موثر در رتبه‌بندی دانشگاه در سطوح ملی و بین‌المللی، اقدام به تهیه فهرستی از مجلات دارای اعتبار کرده است.

این فهرست در اداره کل امور پژوهشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی http://rsh.rvp.iau.ir برای بهره‌برداری واحدهای دانشگاهی ارائه شده است.

فهرست مذکور حاصل هم‌اندیشی و همکاری صاحب‌نظران دانشگاه، کمیسیون‌های تخصصی هیأت ممیزه و متخصصانی از دانشگاه‌های دولتی و با در نظر گرفتن بخشنامه‌های مرتبط است، در 4 مجموعه با تفکیک موضوعی و با 20هزار و 979 عنوان مجله به شرح زیر تهیه شده است.

1. Arts & Humanities Citation Index

2. Social Sciences Citation Index

3. Science Citation Index Expanded

4. Emerging Sources Citation Index

این مجموعه با در نظر گرفتن فهرست‌های مجلات جعلی و نامعتبر وزارت علوم تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی پالایش شده و مواردی که در فهرست‌های مذکور به عنوان مجله نامعتبر ذکر شده‌اند، از فهرست مجلات دارای اعتبار حذف شده است.

همچنین در این فهرست، تمامی مجلات به طور دائم رصد شده و چنانچه مجله‌ای رشد نزولی داشته باشد یا شواهدی مبنی بر کم‌اعتباری آن مجله مشاهده شود، از فهرست مجلات دارای اعتبار خارج می‌‌شود.

گفتنی است به دلیل پویا بودن فهرست، امکان افزودن مجلات دارای اعتبار (پس از بررسی کارشناسانه) به فهرست وجود خواهد داشت. اعضای هیأت علمی و دانشجویان می‌توانند مقالات خود را به منظور ترفیع سالانه، ارتقا، هرگونه تبدیل وضعیت، دریافت نمره پایان‌نامه یا رساله، تسویه با دانشگاه و دریافت جایزه به مجلات مذکور ارائه کنند.

به‌روزرسانی فهرست مجلات و انتشارات جعلی و نامعتبر

اداره کل امور پژوهشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی، همچنین اقدام به به‌روزرسانی فهرست مجلات و انتشارات جعلی و نامعتبر کرده است. این مجلات، مجلاتی هستند که دارای ویژگی‌های مجلات نامعتبر بوده‌اند و تاکنون شواهد کافی مبنی بر معتبر بودن آنها شناسایی نشده و باتوجه به سیاست‌های نادرست این مجلات، در فهرست مجلات و انتشارات جعلی و نامعتبر باقی خواهند ماند.

درخصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در مراحل انجام پیش دفاع یا دفاع از پایان‌نامه/رساله خود هستند، چنانچه تاریخ دریافت پذیرش از اینگونه مجلات، پیش از تاریخ بی‌اعتبار شدن مجله باشد و مشروط بر تأیید شورای پژوهشی واحد مربوطه، تنها دانشجو می‌تواند از پایان نامه/ رساله خود دفاع کرده و یا با واحد خود تسویه نماید، ولی دریافت جایزه مقاله یا سایر امتیازات و تسهیلات برای دانشجو، استاد راهنما و مشاور امکان‌پذیر نخواهد بود.

مجلاتی که به عنوان مجله جعلی معرفی شده‌اند، دارای دو آدرس جعلی و اصلی بوده و در صورت ارائه مقاله به مجلات با آدرس جعلی، هیچ‌گونه امتیازی به آن تعلق نمی‌گیرد. همچنین، زمان ورود این مجلات به فهرست مطرح نبوده و از این رو، در مقابل مجلات جعلی هیچ تاریخی که نشان‌دهنده زمان ورود به فهرست باشد، درج نشده است. تمام مقالات منتشرشده در این نوع مجلات، نامعتبر محسوب می‌شوند. این فهرست در سایت اداره کل امور پژوهشی و پروژه‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه به نشانی http://rsh.rvp.iau.ir با عنوان «فهرست مجلات و انتشارات جعلی و نامعتبر» ارائه می‌شود.

به اعضای هیأت علمی و دانشجویان توصیه می شود چنانچه از اعتبار مجله‌ موردنظر اطمینان کافی وجود ندارد، از ارائه مقاله به آن خودداری شود. اگر مجله‌ای در فهرست مجلات جعلی و نامعتبر و همچنین در فهرست مجلات دارای اعتبار وجود نداشت، به این مفهوم است که تاکنون دلیلی برای قرارگیری در این فهرست‌ها برای مجله مذکور شناسایی نشده است، بنابراین باید پیش از ارسال مقاله به مجله موردنظر، به صورت موردی از اداره کل امور پژوهشی و پروژه‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه استعلام شود، در غیر این صورت تمام مسئولیت آن برعهده نویسنده خواهد بود.

اوقات شرعیکلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تنهادانشگاه فنی و مهندسی در شمال ایران,Islamic Azad University, Langarud Branch, The first technical and engineering university of north of Iran, Langrood Branch, Langaroud Branch, Langaroud Branch, Langeroud Branch, Langerood Branch Langroud Branch, IAUL دانشگاه آزاد لنگرود، دانشگاه آزاد واحد لنگرود، دانشگاه آزاد استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دانشگاه واحد لنگرود