06:00 چهارشنبه 1397/08/23

ثبت نام بیش از 300 نفر در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد/ ثبت نام تا 30 آبان ادامه دارد

مهلت ثبت نام فراخوان جذب اعضای هیأت علمی سال 97 دانشگاه آزاد اسلامی تا روز چهارشنبه 30 آبان تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، باتوجه به اهمیت و جایگاه اعضای هیات علمی در پیشرفت و ارتقای مراکز دانشگاهی، دانشگاه آزاد اسلامی در تلاش است در قالب فراخوان سال 1397 بیش از هزار عضو هیات علمی از میان افراد نخبه و مستعد برای مراکز آموزشی و پژوهشی خود جذب کند.

به همین منظور بر اساس اعلام معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در قالب این فراخوان که از مهرماه آغاز شده و ثبت نام تا پایان آبان ماه 1397 نیز ادامه می یابد، تاکنون بیش از 3200 نفر در رشته­ های مختلف ثبت ­نام کرده اند که از این تعداد 620 درخواست در رشته های پزشکی و 2630 درخواست دیگر در رشته­ های غیرپزشکی بوده است.

بر اساس درخواست واحدهای دانشگاهی، اخیراً تعداد 44 رشته جدید (32 رشته پزشکی و 12 رشته غیر پزشکی) به 738 اعلام نیاز فراخوان افزوده شده و کلیه متقاضیان می­ توانند مجددا با مراجعه به سامانه https://Sajed.iau.ir از وضعیت رشته های مورد نیاز اطلاع پیدا کنند .

باتوجه به مهلت محدود باقی مانده علاقه مندان می توانند با مراجعه به سامانه به آدرس https://Sajed.iau.ir نسبت به ثبت نام و بارگذاری مدارک و مستندات مربوط اقدام کنند.

گفتنی است بعد از پایان مهلت ثبت­ نام امکان ویرایش ثبت نام متقاضیان فراهم خواهد شد.

ارائه فرآیندی برای تاثیرگذاری بهتر ژل‌های هیالورونیک اسیدی جهت جوان سازی پوست

توسط محقق واحد علوم و تحقیقات صورت گرفت:
محقق واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی موفق به تهیه و مشخصه یابی هیدروژل‌های پوستی هیالورونیک اسید/پلولان/هیدروکسی آپاتیت تزریق پذیر برای ترشح بیشتر کلاژن و خودترمیمی بافت پوست شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد علوم و تحقیقات، فرناز قربانی دانشجوی مهندسی پزشکی گرایش بیومواد واحد علوم و تحقیقات در ارتباط با این پژوهش گفت: مکانیزم پیری پوست به­ طور دقیق مشخص نیست. در یک نگاه کلی ملکول‌های اپیدرم با ازدست دادن توانایی اتصال و نگهداری ملکول های آب سبب کاهش رطوبت و پیری پوست می­ شوند.

وی ادامه داد: یافتن راهی برای کاهش علائم پیری و حتی از بین بردن آتروفی چربی در انواع مختلفی از بیماری‌ها از موضوعات مورد توجه محققین بوده است. از میان روش‌های بسیاری که برای کاهش علائم پیری معرفی شده‌اند پرکننده‌های پوستی تزریق‌پذیر هیالورونیک اسید، اثر بخشی بالاتری از خود نشان داده است.

محقق واحد علوم و تحقیقات افزود: تاکنون تحقیقات بسیاری در زمینه هیدروژل های تزریق پذیر هیالورونیک اسیدی برای ترمیم پوست انجام گرفته و حتی برخی کاربرد تجاری پیدا کرده اند. اما چسبندگی سلولی ضعیف این ژل‌ها و دوام و پایداری کم آن‌ها، روند خودترمیمی بافت و بازیابی طولانی مدت زیبایی را با اخلال روبرو می‌کند.

قربانی گفت: در این تحقیق توانستیم با افزودن پلی ساکارید پلولان به ژل های هیالورونیک اسیدی به چسبندگی بهتر سلول ها کمک نماییم که نتیجه ارتقای چسبندگی فیبروبلاست ها ترشح بیشتر کلاژن و خودترمیمی بافت پوست است.

براساس این گزارش تهیه و مشخصه یابی هیدروژل های پوستی هیالورونیک اسید/پلولان/هیدروکسی آپاتیت تزریق پذیر در قالب رساله دکتری تخصصی مهندسی پزشکی گرایش بیومواد واحد علوم و تحقیقات به راهنمایی دکتر علی زمانیان و دکتر علی اصغر بهنام قادر و مشاوره دکتر مرتضی دلیری جوپاری انجام شده است.

گفتنی است نتایج این تحقیق تاکنون در سه ژورنال Materials Science and Engineering C، pplied Polymer Sciences و E-polymers چاپ شده است.

«مهندس مؤید» سرپرست دبیرخانه هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی شد

با حکم رئیس هیات موسس و امنای دانشگاه آزاد اسلامی:
مهندس محمدتقی مؤید با حکم دکتر علی اکبر ولایتی به عنوان سرپرست دبیرخانه هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه تودیع دبیرکل هیات موسس و معارفه سرپرست جدید این دبیرخانه روز یکشنبه ۲۰ آبان ماه با حضور تعدادی از کارکنان و مدیران دفتر هیات امنا و دبیرخانه هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

در این مراسم دکتر علی محمد نوریان دبیرکل سابق هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ابراز خرسندی از این که توانسته در این مدت در دانشگاه خدمتی کرده باشد، برخی از اهدافی را که در این مرکز دنبال شد به طور خلاصه تشریح کرد.

دکتر نوریان جایگاه و نقش ریاست هیات موسس و هیات امنا دانشگاه را بسیار مهم دانست و گفت که همه ما باید تا آخرین لحظه وظیفه خود را در قبال دانشگاه آزاد اسلامی و مسئولیتی که بر عهده ما هست، انجام دهیم.

در ادامه نیز مهندس موید سرپرست جدید دبیرخانه هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ابراز خرسندی از اینکه در فضای تعلیم و تربیت و علم قرار گرفته، از زحمات خالصانه دکتر نوریان در طول مدت مدیریت تقدیر و تشکر کرد و ایشان را فرد مخلص، انقلابی، شایسته و با دانش و تجربه معرفی کرد.

در خاتمه نیز پیام رئیس هیات امنا و هیات موسس در قدردانی از زحمات دکتر نوریان قرائت شد.

دومین اجلاس اتحادیه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود

با حضور دکتر طهرانچی:
دومین اجلاس اتحادیه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی فردا برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دومین اجلاس اتحادیه های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی روزهای 22 و 23 آبان در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و حجت الاسلام والسلمین دکتر مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها نیز در این اجلاس حضور خواهند داشت.

گفتنی است کارگاه های آموزشی درخصوص تحولات منطقه ای، مباحث معرفتی و... در این اجلاس برگزار می شود.

سمینار آشنایی با دانش و فناوری خلأ در واحد علوم وتحقیقات برگزار شد

سمینار انجمن خلأ ایران با همکاری مرکز تحقیقات فیزیک واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی با هدف ترویج دانش و فناوری خلأ با حضور جمعی از استادان و دانشجویان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد علوم و تحقیقات، فرهاد معصومیان رئیس انجمن خلأ ایران در این سمینار گفت: انجمن خلأ از سال ۱۳۸۳ با مجوز وزات علوم و فن‌آوری فعالیت خود را آغاز کرده و فعالیت این انجمن با توجه به اهمیت دانش و فناوری خلأ در زندگی روزمره انسان قابل توجه است.

وی ادامه داد: انجمن خلأ ایران به منظور ترویج و توسعه فناوری خلأ، اقدام به برگزاری سمینارهای " آشنایی با دانش و فناوری خلأ، معرفی موقعیت های شغلی و کاربردهای آن در کشور" در دانشگاه های چند رشته‌ای سراسر کشور کرده است. از این رو این سمینار در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی که دارای رشته‌های بین رشته ای متنوعی است، برگزار شد.

معصومیان خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی این انجمن در کشور، اطلاع‌رسانی در خصوص این رشته علمی و معرفی کاربردها و ظرفیت‌های بالقوه آن در کشور است. دانش خلأ یکی از پرکاربردترین دانشها در دنیاست ولی متاسفانه تا امروز ضرورت توجه به آن در کشور درک نشده است.

رئیس انجمن خلأ ایران افزود: فشار وقتی کمتر از فشار اتمسفری شود، خلأ به وجود می‌آید. یکی از کاربردهای خلأ، ویژگی‌های فیزیکی مرتبط مانند جاروبرقی است که با حالت مکش، زباله و گرد و غبار را می‌مکد. همچنین جابجایی اجسام سبک و سنگین، مکنده بزاق دهان که در دندانپزشکی کاربرد دارد، لوله‌های خون‌گیری و لامپ‌های رشته‌ای از جمله موارد بهره‌گیری از دانش خلأ است.

وی با بیان اینکه این سمینارها با زبان ساده برای آشنایی بیشتر با دانش خلأ در دانشگاه‌های کشور برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: دانش خلأ در حقیقت تکنولوژی زیربنایی است و بیشتر در رشته‌های فیزیک، مکانیک، مهندسی شیمی، هوافضا، مهندسی برق، مواد و متالورژی، مهندسی پزشکی، صنایع دارویی و غذایی و دانش‌هایی چون نانو، لیزر و دانش هسته‌ای کاربرد دارد.

سمینار انجمن خلأ ایران با محورهای آشنایی با دانش و فناوری خلأ، ویژگی‌های فیزیکی مرتبط با دانش خلأ، معرفی کاربردهای متنوع و گوناگون آن، توصیف اهمیت بین رشته‌ای فناوری خلأ و معرفی پتانسیل‌های موجود در کشور، فرصت‌های شغلی و آینده آن در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.

اوقات شرعیکلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تنهادانشگاه فنی و مهندسی در شمال ایران,Islamic Azad University, Langarud Branch, The first technical and engineering university of north of Iran, Langrood Branch, Langaroud Branch, Langaroud Branch, Langeroud Branch, Langerood Branch Langroud Branch, IAUL دانشگاه آزاد لنگرود، دانشگاه آزاد واحد لنگرود، دانشگاه آزاد استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دانشگاه واحد لنگرود