10:46 پنج شنبه 1396/07/27

«رجوع به اقتصاد اسلامی»، «جهاد علمی و اقتصادی» و «اقتصاد مقاومتی» راهکارهای اساسی رهبر معظم انقلاب در جهت رفع مشکلات و کاستی‌های اقتصادی جامعه است/ منظومه فکری مقام معظم رهبری، چراغی در راه خدمت به مردم و دستیابی به اهداف نظام است

دکتر رهبر در همایش زعیم ذوفنون و رونمایی از اثر فاخر منظومه فکری آیت‌الله العظمی خامنه ای (دام‌ظله):
همایش زعیم ذوفنون و رونمایی از اثر فاخر منظومه فکری آیت‌الله العظمی خامنه ای (دام ظله) با حضور دکتر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنا، دکتر رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از مفاخر علمی، فرهنگی و صاحبنظر کشور نظیر دکتر حداد عادل، آیت‌الله علی‌اکبر رشاد،حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه در کتابخانه مرکزی واحد علوم‌ و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرهاد رهبر در ابتدای این همایش با تسلیت شهادت امام سجاد (ع) و خیرمقدم به فرهیختگان، علما، دانشمندان، دانشجویان، اساتید و کارکنان حاضر در همایش، گفت: با کمک یک تیم از اساتید خبره در عرصه های مختلف کتابی تدوین و تنظیم شده که با رونمایی از آن گوشه ای از منظومه فکری مقام معظم رهبری معرفی خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد: برگزاری این همایش آغازی برای یک حرکت بزرگ در راستای تبدیل اندیشه ناب و منظومه عظیم فکری مقام معظم رهبری به یک دانش عملیاتی، برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص منظومه فکری مقام معظم رهبری در حوزه تخصصی اقتصاد، گفت: نظام فکری مقام معظم رهبری دارای جامعیت با نگاه دقیق به جنبه های گوناگون زندگی انسان امروز همراه با پیش بینی دقیق و آینده نگری نسبت به مسائل روز است. ایشان همواره هشدارهای عالمانه در بزنگاه های مختلف تاریخی، مستدل و متقن به مسئولان ذیربط اعلام فرموده‌اند که باگذر زمان کارشناسان خبره فن به همان نتایجی رسیدند که معظم‌له مدتها قبل تذکر داده بودند.

وی با بیان اینکه منظومه فکری مقام معظم رهبری، تنها گوشه ای از تفکرات ایشان را معرفی می کند، گفت:‌ این کتاب در حوزه اقتصادی، دارای نظم خاصی است و ارکان اقتصادی، اهداف اقتصادی، طرح و برنامه های کلان اقتصاد کشور، فرصت ها و اولویت های اقتصادی کشور، تهدیدات اقتصاد کشور و راه های مقابله (آسیب‌شناسی درونی)، دشمن‌شناسی و بصیرت اقتصادی (آسیب‌شناسی بیرونی) و راهبردهای اقتصادی را مطرح می کند.

دکتر فرهاد رهبر خاطر نشان کرد: وقتی تمامی علما، فرمایشات رهبر معظم انقلاب را دسته‌بندی کردند، به این نتیجه رسیدند که تاکید جدی ایشان در ارکان اقتصاد، بر «نیروی انسانی»، «کار»، «تولید»، «ثروت» و «سرمایه» به عنوان زیربنای چرخه اقتصادی کشور است.

وی با بیان اینکه توجه به اهداف قانون اساسی و نظام اسلامی از نظر مقام معظم رهبری، اهتمام به «اجرای عدالت» در کنار «پیشرفت و حرکت اقتصادی» است، افزود: توجه به موضوعات مهم و «اهداف قانون‌گذار از تدوین این طرح‌ها و تهیه اسناد» و وظایف مسئولان در اجرای آن، «اصل 44 قانون اساسی»، و «سند چشم‌انداز 20 ساله»، «طرح تحول اقتصادی»، «صندوق توسعه اقتصادی»، نشان‌دهنده تسلط مقام معظم رهبری بر حوزه اقتصاد است.

وی افزود: ما همواره در باب مسائل استقلال اقتصادی و اقتدار اقتصادی در عرصه های مختلف، کشاورزی، صنعت و بازرگانی، از نظرات و دیدگاه های رهبر انقلاب بهره‌مند شده‌ایم.

تاکید مقام معظم رهبری بر دشمن‌شناسی و لزوم برخورداری از بصیرت اقتصادی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مقام معظم رهبری همواره بر مسائل پیش‌ روی اقتصاد کشور مانند
«مفاسد اقتصادی»، «مبارزه با فساد»، «اقتصاد مقاومتی» تاکید کرده و در خصوص «دشمن‌شناسی» و «لزوم برخورداری از بصیرت اقتصادی» هشدار داده‌اند تا از دسیسه‌های دشمن غافل نشویم.

دکتر رهبر با بیان اینکه «رجوع به اقتصاد اسلامی»، «جهاد علمی و اقتصادی» و «اقتصاد مقاومتی» به عنوان راهکارهای اساسی ایشان در جهت رفع مشکلات و کاستی‌های اقتصادی جامعه اسلامی ایران است، ابراز امیدواری کرد: با توجه و عمل به نظرات و دیدگاه‌های اقتصادی رهبر معظم انقلاب در این زمینه‌ها شاهد پیشرفت همه‌جانبه کشور و تحقق اهداف تعیین شده در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی باشیم.

دکتر رهبر در ادامه با اشاره به مهمترین محورهای عملیات روانی دشمن در کلام رهبر معظم انقلاب، گفت: از نظر مقام معظم رهبری، مرعوب کردن مسئولان، شخصیت های سیاسی و نخبگان کشور ، تضعیف اراده عمومی مردم، تغییر درک صحیح مردم از واقعیت های موجود جامعه، سلب اعتماد ملت از مسئولین کشور، ترویج تبعات مخرب تحریم و فشار اقتصادی بر کشور، ترویج شایعه بکارگیری ابزار خشونت علیه ملت ایران، عوض کردن جای متهم و مدعی با ابزار تبلیغاتی و رسانه ای، ترساندن ملت های منطقه از ملت ایران و انقلاب اسلامی(ایران هراسی)، دامن زدن به اختلافات مذهبی، قومی، جناحی، سیاسی و رقابت های صنفی، تضعیف روحیه پایداری و مقاومت، تخریب بنیان های فکری و اعتقادی و فرهنگ و ارزش های اسلامی و ترویج روحیه یأس و ناامیدی و القای ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی از مهمترین محورهای عملیات روانی دشمن است.

وی افزود: تمامی این موارد از جمله ترفندهای دشمن از داخل و خارج کشور است که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و نسبت به آن هشدار داده‌اند که اگر به اینها توجه شود، می توان راهکارهای مناسبی برای مقابله با دشمن یافت.

ریشه‌کن کردن فقر و حل مسائل معیشتی مردم از مهم‌ترین توصیه های مقام معظم رهبری است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه به فرموده مقام معظم رهبری «بُرنده ترین حربه دشمن، فقر و گرفتاری مردم است»، اظهار داشت: مشکلات معیشتی مردم به‌ویژه طبقات ضعیف مشکل اصلی در عرصه اقتصادی است. مشکلات معیشتی تبعات اجتماعی و فرهنگی را در پی دارد و دشمن نیز برروی همین مسائل متمرکز می‌شود. ریشه‌کن کردن فقر و حل مسائل معیشتی مردم جزو مهم‌ترین توصیه های مقام معظم رهبری است.

دکتر رهبر افزود: تاکید بر نهضت خدمت رسانی با بکار گیری مدیریت کارآمد و لایق، تاکید بر مقابله با فساد، پرهیز از اختلاف به معنی تضاد بنیانی بین اقشار و گروه های مختلف جامعه همواره مورد تاکید ایشان به جهت دشمن‌شناسی بوده است که می تواند ابزاری برای مستحکم کردن رابطه مردم با نظام اسلامی و خنثی سازی حربه دشمن باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه مساله بیکاری به‌خصوص بیکاری جوانان تحصیلکرده از بیانات مکرر مقام معظم رهبری است، گفت:‌ ایشان همواره تاکید دارند که مسئولان برنامه ریزی کنند تا مشکلات بیکاری حل شود.برای اینکه نظام اسلامی بتواند با نقشه های دشمن هوشمندانه برخورد کند، باید گره های اصلی مشکلات اقتصادی کشور را شناسایی کرده و اقدام به برطرف کردن آنها کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه به اذعان بسیاری از کارشناسان، گره های اصلی اقتصادی کشور، «رکود تولید» و «بیکاری» است، گفت:‌ در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، راه‌حل این مشکلات آورده شده است که حتماً باید مورد توجه قرار گیرد.

دکتر فرهاد رهبر خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری هدف نظام اسلامی را «پیشرفت همه‌جانبه، استقلال از قدرت‌های سلطه‌گر جهانی، عدالت اجتماعی، شکوفایی استعدادها، رهایی کشور از آسیب‌های اجتماعی و عزت و امنیت و اقتدار ملی» بیان کرده و می فرمایند: «پایه اصلی استحکام درونی؛ اقتصاد خودکفا است. اگر یک کشوری نتواند از لحاظ اقتصادی و علمی زیرساخت های پیشرفت خودش را تامین و رشد پیدا کند، بی‌رحمانه مورد تطاول قرار خواهد گرفت.»

وی ضمن ارائه نموداری از پرتکرارترین توصیه های اقتصادی رهبر معظم انقلاب در سالهای اخیر، گفت: حمایت از تولید داخلی (40 بار)، تکیه به داخل و نیروی مردم (30 بار)، مبارزه با قاچاق و واردات غیرضروری (23 بار)، پایبندی به برنامه و سیاست ها (20 بار)، توجه به اقتصاد دانش بنیان و ارتباط صنعت و دانشگاه (14 بار)، مبارزه با فساد (12 بار)، ایجاد اشتغال (12 بار)، ‌پرهیز از اشرافی‌گری و اسرف (12 بار)، قطع وابستگی به نفت (11 بار)، زمینه‌سازی برای حضور در بازارهای جهانی (10 بار)، فعال کردن ظرفیت های صنعت و معدن (9 بار)، توجه به مسائل کارگران (9بار)، توجه به اولویت ها در تصمیم‌گیری (8 بار)، حمایت از کشاورزی (7 بار)، حمایت از بنگاه های کوچک و متوسط (7 بار) و تطبیق بانک ها با اقتصاد مقاومتی (6 بار) از پرتکرارترین توصیه های مقام معظم رهبری بوده است.

دکتر رهبر در پایان ابراز امیدواری کرد با مطالعه منظومه فکری مقام معظم رهبری و تکمیل این مقدمه در ابعاد مختلف، این منظومه تبدیل به ابزاری برای رسیدن به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تمامی عرصه ها شود و از این کتاب به عنوان چراغی برای خدمت به مردم استفاده شود.

دریافت خبر

ایران با رهبری آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (دام ظله) مقتدرترین و تاثیرگذار‌ترین کشور منطقه است/اقتدار ایران با رهبری مقام معظم رهبری در تاریخ بی سابقه بوده است

دکتر ولایتی در همایش زعیم ذوفنون و رونمایی از اثر فاخر منظومه فکری آیت‌الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) :
دکتر ولایتی در همایش زعیم ذوفنون و مراسم رونمایی از اثر فاخر منظومه فکری آیت‌الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی)  که عصر امروز در کتابخانه مرکزی واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، تاکید کرد: امروز ایران با رهبری آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (دام ظله) به مقتدرترین و تاثیرگذار‌ترین کشور در منطقه تبدیل شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علی اکبر ولایتی اظهار داشت: اقتدار جمهوری اسلامی ایران با رهبری مقام معظم رهبری، به حدی رسیده که در تاریخ کشور پس از اسلام یعنی بعد از نیمه اول سلسله صفویه بی‌سابقه بوده است که پایه این اقتدار به خاطر احیای ارزش های اسلامی توسط امام خمینی (ره) و پس از آن رهبری آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (دام ظله) بوده است.
رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه امروز با استشهاد گفته‌های دوستان و غیردوستان، ایران مقتدرترین و تاثیرگذار‌ترین کشور منطقه است، تصریح کرد: بخش مهمی از تدابیری که برای اقتدار سیاست خارجی کشور توسط مقام معظم رهبری اتخاذ شده است، معلول سلسله تدابیری است که به تعبیر ایشان؛ 50درصد آن نتیجه کار دولت و 50درصد دیگر مربوط به سیاست خارجه است.
وی افزود: پایه تدابیر موفق مقام معظم رهبری در حوزه سیاست خارجه، در زمان مبارزات ایشان و در دوره قبل از پیروزی انقلاب شکل گرفته است.
دکتر ولایتی با اشاره به دو اثر تالیفی مقام معظم رهبری، ادامه داد: کتاب «نقش مسلمانان در آزادی هند» و ترجمه‌هایی از آثار سید قطب، جهان بینی ایشان را در حوزه وحدت اسلامی نشان می دهد.
وی افزود: همچنین تبلور شعار «نه شرقی، نه غربی» یکی دیگر از پایه‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بود که از اول انقلاب شکل گرفت و معنای آن حفظ استقلال و عدم وابستگی به بیگانه است. ایران از ابتدای دوره قاجار تا انقلاب اسلامی تحت نفوذ قدرت‌های بیگانه بوده و یکی از آرمان‌های مردم ایران چه در زمان مشروطه و چه در زمان نهضت ملی شدن نفت، داشتن استقلال بود.
رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: دیدگاه غرب‌گرایانه از زمان روی کار آمدن قاجار رشد کرد، به گونه‌ای که برخی از دیپلمات‌های ما نظیر تقی‌زاده در زمان مشروطه معتقد بودند فرهنگ ما باید تماماً غربی شود. این تفکر به قدری ریشه دوانده بود که هنوز در دیدگاه دانشجویان و برخی روشنفکران ما تاثیرگذار است.
وی با اشاره به نگاه استقلال‌گرایانه آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (دام ظله) در دوران ریاست‌جمهوری و سپس رهبری نظام، اظهار داشت: به طور مثال در زمینه تسلیحاتی خرید سلاح صرف از غرب، تبدیل به همکاری‌های نظامی و خرید تسلیحات از روسیه شد و نمونه آن قراردادهایی با روسیه و گرایش به شرق بود. در حوزه اقتصادی نیز ایشان با رویکرد مبادلات اقتصادی با چین، روابط ایران در سخت‌ترین دوران تحریم را به گونه‌ای مدیریت کردند که در اوج تحریم‌ها، حجم مبادلات ما با کشور چین به بیش از 100 میلیارد دلار رسید.
دکتر ولایتی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره تاکید داشتند "خطوط دفاعی به جای اینکه در داخل ایجاد شود، باید خارج از مرزها باشد"، گفت: امروز سنگرهای دفاعی ایران صدها کیلومتر خارج از ایران ایجاد شده است.
وی ادامه داد:پاسخ به ندای حکومت‌هایی که با ایران متحد هستند از دیگر دیدگاه‌های ایشان در سیاست خارجی است، به طوریکه کسانی که می‌گفتند مستشاران ما در سوریه و لبنان عراق چه می‌کنند امروز می‌دانند اگر خط مقاومت و اتحاد منطقه‌ای شکسته شود اسرائیل و دیگر دشمنان در مرزهای ایران هستند و تمام این‌ها با هدایت و درایت رهبری انجام شد.
ولایتی تاکید کرد: همان‌طور که آمریکا برای حفاظت از خود در خلیج فارس پایگاه‌های دریایی دارد، ایران نیز برای پشتیبانی از مرزهای خود در برابر تهدیدات رژیم‌صهیونیستی در حیات خلوت این رژیم به واسطه حمایت از محور مقاومت دارای پایگاه‌ه‌هایی مستحکم است.
وی افزود: نکته دیگر حمایت ایران از هم‌پیمانان خط مقاومت، آن است که هدف ما قدرتمند کردن این کشورها در برابر نفوذ قدرت‌های غربی در منطقه است. همان‌طور که امروز هم با خبر شدیم با شکست کردها در کرکوک، کمر توطئه بارزانی علیه امنیت منطقه شکسته شد.
دکتر ولایتی با بیان اینکه هدف بارزانی و در پشت پرده اسرائیل، مصادره چاه‌های نفت کرکوک به نفع اسرائیل بود، افزود: سال‌ها بود که هیچ گروه و اقلیتی با احساس افتخار پرچم رژیم‌صهیونیستی را در منطقه بالا نبرده بود که این موضوع بسیار برای امنیت منطقه خطرناک به نظر می‌رسید که این توطئه با اقتدار دولت عراق به پایان رسید.
رئیس هیات موسس و هیات‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: اینکه در اقلیم کردستان پرچم اسرائیل بالا می‌رود، به این معناست که در صورت استقلال کردها در عراق، شاهد هم مرز شدن اسرائیل با ایران خواهیم بود.
دکتر ولایتی با بیان اینکه در دوران رهبری مقام معظم رهبری اتفاقات مهمی در منطقه افتاد، گفت: از جمله این اتفاقات، حمله عراق به کویت بود که با تدابیر ایشان اولین کشوری که اشغال کویت توسط عراق را محکوم کرد، جمهوری اسلامی ایران بود. هنگام حمله آمریکا به عراق، عده‌ای در مجلس معتقد بودند که ما باید دوشادوش صدام به جنگ آمریکا برویم که بنده در آن زمان به مجلس رفتم و با استفاده از رهنمودهای رهبری، نمایندگان را از خطرات امنیتی این اقدام آگاه کردم.
وی درخصوص سخنان ضدایرانی رئیس‌جمهور آمریکا، گفت: فقط رجاله های اسرائیل و مرتجعین منطقه ازجمله عربستان از سخنان بی‌پایه و اساس ترامپ حمایت می‌کنند. اروپایی‌ها با تاکید بر اینکه برجام بر قوت خود باقی است، پیشنهاد دادند به گفته آمریکا هم ‌عمل کنید و سیاست موشکی خود را توسعه ندهید و در منطقه حضور نداشته باشید. این بحث‌ها شائبه ایجاد می‌کند که مبادا تقسیم منافع کرده‌اند. قصد آنها این است که بدون حضور ایران، منطقه را به آشوب بکشانند اما ایران تحت زعامت و رهبری آیت‌الله خامنه‌ای هرگز این‌اجازه را به آنها نمی‌دهد.

دریافت خبر

دانشگاه آزاد اسلامی در جمع برترین دانشگاه های دنیا در حوزه های علوم کشاورزی، گیاهی و دامی

رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام اعلام کرد: بررسی پایگاه شاخص‌های اساسی علم ISI نشان می دهد که 9 دانشگاه کشور در جمع موثرترین دانشگاه‌های دنیا در رشته‌های موضوعی علوم کشاورزی و علوم گیاهی و دامی قرار گرفته‌اند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دکتر محمدجواد دهقانی گفت: دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه شیراز، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه تبریز، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشگاه آزاد اسلامی 9 دانشگاهی هستند که در جمع موثرترین‌ها قرار گرفته‌اند.

وی افزود: پایگاه شاخص‌های اساسی علم براساس میزان استنادهای دریافتی یا اثرگذاری مقالاتی که توسط دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی صورت می‌گیرد، آنهایی که به لحاظ حجم استنادهای دریافتی در مجموع یک درصد برترها قرار گرفته باشند را معرفی می‌کند. این فهرست هر دو ماه یکبار به روز می‌شود، بنابراین امکان حذف یا اضافه شدن دانشگاه‌ها و موسسات جدید همیشه وجود دارد، به‌علاوه رتبه دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی نیز به صورت مرتب براساس میزان فعالیت‌های اثرگذاری پژوهشی دانشگاه تغییر می‌کند.

دهقانی گفت: برخی از مقالات دانشگاه‌های علوم پزشکی در مجلات علوم کشاورزی منتشر شده‌اند، به همین دلیل نام دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و شهید بهشتی در میان دانشگاه‌های یک درصد برتر در این حوزه مشاهده می‌شود.

سرپرست ISC ادامه داد: در حوزه علوم کشاورزی در بین دانشگاه‌های جامع، دانشگاه تهران، تبریز، تربیت مدرس، شیراز و فردوسی مشهد در جمع دانشگاه‌های یک درصد برتر دنیا قرار گرفته‌اند. دانشگاه صنعتی اصفهان در بین دانشگاه‌های صنعتی در جمع یک درصد برتر دنیا قرار گرفته است. دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این فهرست مشاهده‌ می‌شود.

به گفته دهقانی؛ در حوزه علوم گیاهی و دامی در بین دانشگاه‌های جامع، دانشگاه تهران، تربیت مدرس، شیراز و فردوسی مشهد در جمع موسسات یک درصد برتر دنیا قرار گرفته‌اند و دانشگاه آزاد اسلامی نیز در بین دانشگاه‌های یک درصد برتر دنیا قرار گرفته است.

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام گفت: دانشگاه شیراز در زمره دانشگاه‌های یک درصد برتر دنیا در حوزه علوم کشاورزی قرار دارد. همچنین این دانشگاه در حوزه علوم گیاهی و دامی نیز در دسته دانشگاه‌های یک درصد برتر دنیا قرار می‌گیرد. این دانشگاه بر اساس تعداد مقالات، استنادها، نسبت استنادها به مقالات و مقالات برتر در علوم کشاورزی در بین کشورهای اسلامی به ترتیب رتبه‌های 10، 17، 42 و 11 را کسب کرده است. همچنین در حوزه علوم گیاهی و دامی در بین کشورهای اسلامی نیز این دانشگاه در همین شاخص‌ها به ترتیب رتبه‌های 11، 17، 22 و 10 را کسب کرده است.

وی افزود: دانشگاه تربیت مدرس نیز در جمع دانشگاه‌های یک درصد برتر دنیا در حوزه علوم کشاورزی و همچنین علوم گیاهی و دامی قرار گرفته است. تعداد 686 مدرک که 5387 استناد دریافت کرده‌اند و همچنین 10 مقاله برتر در مجموع 10 سال اخیر از جمله فعالیت‌های دانشگاه تربیت مدرس در حوزه علوم کشاورزی بوده‌اند. این دانشگاه در بین کشورهای اسلامی بر اساس تعداد مدارک رتبه 8 و براساس تعداد استنادهای دریافتی رتبه 9 را در اختیار دارد. همچنین بر اساس تعداد مقالات برتر نیز این کشور در بین کشورهای اسلامی رتبه 6 را کسب کرده است که مشابه دانشگاه تهران است.

دریافت خبر

پوستر‬‎- سوگواره عاشورایی سلوک عشق

انتصاب نمایندگان دکتر رهبر در هیات‌های نظارت بر تشکل‌های دانشگاهی

با صدور احکامی صورت گرفت؛
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در احکام جداگانه‌ای نمایندگان خود در هیات‌های نظارت بر تشکل‌های دانشگاهیان را منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرهاد رهبر در احکامی جداگانه نمایندگان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی را در هیات‌های نظارت بر تشکل‌های دانشگاهیان در 30 استان و واحدهای این دانشگاه در استان تهران منصوب کرد.

براساس احکام دکتر رهبر، این انتصاب‌ها به شرح زیر است:

دکتر علی طاهری؛ استان همدان

دکتر علیرضا عبدالرحیمی؛ استان اردبیل

دکتر رضا عصاران؛ استان خراسان رضوی

دکتر علی اکبری؛ استان قزوین

دکتر عمران علیزاده؛ استان گیلان

دکتر امیرعبدالله مهردادشریف؛ واحدهای علوم و تحقیقات و تهران شمال

دکتر فریبرز یوسف‌وند؛ استان کرمانشاه

دکتر محمود قنبری؛ استان گلستان

دکتر سمیه کلهر؛ واحدهای شهر قدس، پرند، رباط‌کریم، شهریار، ملارد و صفادشت

دکتر محمدجواد سعادتمندان؛ استان قم

دکتر حمیدرضا فاطمی‌پور؛ واحدهای فیروزکوه، رودهن، بومهن، دماوند و پردیس

دکتر حمید ترنج‌زر؛ استان مرکزی

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن زارعی؛ استان هرمزگان

دکتر مصطفی باغبانیان؛ استان کردستان

دکتر مهدی حسینی فرهی؛ استان کهکیلویه و بویراحمد

دکتر احسان شاکری خوئی؛ استان آذربایجان شرقی

دکتر مسعود احمدی؛ استان مازندران

دکتر علیرضا نجف‌پور؛ استان آذربایجان غربی

دکتر محمدعلی حائری؛ استان فارس

دکتر بهروز دوستی؛ استان لرستان

دکتر محمد روحانی‌مقدم؛ استان سمنان

دکتر رجبعلی وثوق‌مطلق؛ استان خراسان شمالی

حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد طباطبائی؛ استان یزد

محمدرضا زاهدشیخی؛ استان سیستان و بلوچستان

دکتر امید شریعتی؛ استان خراسان جنوبی

محمدعلی سعادتی؛ استان کرمان

دکتر محمدامین حمزوی؛ استان خوزستان

دکتر عباس قنبری؛ استان زنجان

دکتر عین‌الله ارشادی؛ واحدهای تهران جنوب، تهران غرب، تهران مرکز

دکتر مظاهر نیکخواه؛ استان چهارمحال و بختیاری

دکتر فرهاد مصری‌نژاد؛ استان اصفهان

دکتر عزت‌الله مسیری؛ واحدهای تهران شرق، یادگار امام‌(ره)، قرچک، ورامین و پیشوا

دکتر سیدمرتضی محمودی؛ استان بوشهر

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم اکبری؛ استان البرز

دکتر مسلم محمدیان؛ استان ایلام

دکتر علی محمدزاده؛ واحدهای پزشکی، دندانپزشکی و علوم‌دارویی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین در پیام‌هایی جداگانه از زحمات کسانی که قبل از این تصدی این مسئولیت‌ها را برعهده داشتند، تشکر و برایشان از درگاه خدای قادر متعال سلامتی و سربلندی مسئلت کرد.

دریافت خبر

اوقات شرعیکلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تنهادانشگاه فنی و مهندسی در شمال ایران,Islamic Azad University, Langarud Branch, The first technical and engineering university of north of Iran, Langrood Branch, Langaroud Branch, Langaroud Branch, Langeroud Branch, Langerood Branch Langroud Branch, IAUL دانشگاه آزاد لنگرود، دانشگاه آزاد واحد لنگرود، دانشگاه آزاد استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دانشگاه واحد لنگرود