12:28 شنبه 1396/09/25

حذف کنکور به نظام آموزشی کشور کمک می‌کند

نماینده مردم نائین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی:
عباسعلی پوربافرانی تاکید کرد: با وجود صندلی های خالی در دانشگاه های کشور نیازی به برگزاری کنکور برای متقاضیان ورود به دانشگاه نیست.

پوربافرانی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزد اسلامی با اشاره به موضوع حذف کنکور از نظام آموزش عالی کشور، گفت: حذف کنکور در مجموع می تواند کمک‌کننده به نظام آموزشی باشد. البته باید یک رقابت سالم در برخی کرسی ها که دارای متقاضیان زیادی است، ایجاد شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: درخصوص جایگزین کنکور باید یک مطالعه و تحقیق عمیق و میدانی صورت گیرد تا حذف کنکور، علمی و کارشناسی‌شده صورت گیرد.

پوربافرانی با اشاره به وجود صندلی های خالی در دانشگاه های کشور گفت: با این وجود، به نظر می رسد نیازی به برگزاری کنکور برای متقاضیان نباشد.

وی ابراز امیدواری کرد یک راهکار جدید و متناسب با وضعیت آموزشی و تحصیلی جامعه برای این موضوع در نظر گرفته شود.

نماینده مردم نائین و خوروبیابانک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری کلاس های آمادگی کنکور گفت: باید زمینه ای فراهم شود که آموزش و پرورش بتواند کلاس هایی برای حمایت بیشتر دانش‌آموزان برگزار کند چرا که موسسات برگزاری کنکور از شیوه هایی غیرمعمول استفاده می کنند و بیشتر کار آنها نمایشی است و همچنین هزینه بسیار زیادی را به خانواده ها تحمیل می کنند که این موضوع قابل پذیرش نیست.

دریافت خبر

برگزاری نمایشگاه فناوری بمناسبت هفته پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود

بازدید دکتر فیروزان ریاست محترم واحد لنگرود از نمایشگاه فناوری بمناسبت هفته پژوهش

جزییات میهمانی دائم دانشجویان دختر در مقاطع کاردانی و کارشناسی به محل سکونت

بخشنامه « ماده 16 شیوه نامه نقل و انتقالات دانشجویی – ماده الحاقی میهمانی دائم دانشجویان دختر در مقاطع کاردانی و کارشناسی به محل سکونت والدین یا همسر» ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، به منظور حفظ بنیان و شان خانواده، پاسداشت ارزشهای دینی و فرهنگی و ایجاد آرامش و رفع دغدغه خانواده ها و ارائه تسهیلات بیشتر به دانشجویان دختر، ماده الحاقی شیوه نامه نقل و انتقالات دانشجویی در خصوص میهمانی دائم دانشجویان دختر در مقاطع کاردانی و کارشناسی به محل سکونت والدین یا همسر از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی ابلاغ شد.

بر اساس این ماده، میمهمانی دائم دانشجویان دختر در مقاطع کاردانی و کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) به شهر محل سکونت والدین و یا همسر در صورت دارا بودن کلیه شرایط عمومی مندرج در شیوه نامه نقل و انتقالات، دایر بودن رشته متقاضی در واحد مقصد در سال ورودی دانشجو و تایید عدم مغایرت محل سکونت و واحد مقصد انتخابی متقاضی امکان پذیر است.

مدارک و مستندات مورد نیاز متقاضیان شامل ارائه مدارک سکونت والدین و یا همسر، تصویر کلیه صفحات شناسنامه و تصویر مدرک دو سال آخر تحصیلی (پیش دانشگاهی و دیپلم) است.هر دانشجو در هر دوره تحصیلی صرفا یکبار مجاز به استفاده از این ماده خواهد بود و انصراف از میهمانی دائم و تغییر مقصد امکان پذیر نیست.

همچنین واحد های مبدا و مقصد بر اساس محل دو سال آخر تحصیلی دوره متوسطه، مدارک دانشجو را بررسی و موظف به تکمیل فرایند درخواست هستند و در صورت مغایرت واحد مقصد با محل دو سال آخر تحصیلی، مدارک معتبر محل سکونت در بررسی مبنای اقدام واحدهای مبدا و مقصد خواهد بود.

بر اساس بندهای این بخشنامه با توجه به محدودیت امکانات بیمارستانی درخواست دانشجویان رشته های پرستاری، مامایی و علوم تغذیه بر اساس سایر موارد شیوه نامه نقل و انتقالات قابل بررسی است.

گفتنی است به منظور تسهیل در میهمانی دائم دانشجویان دختر، تصویر کلیه سوابق تحصیلی دانشجو پس از تکمیل فرایند درخواست باید به واحد مقصد ارسال شود و نیازی به ارسال لیست دروس از واحد مبدا به مقصد در هر نیمسال نیست ، البته در پایان هر نیمسال، کارنامه تحصیلی دانشجویان میهمان برای درج در پرونده آموزشی به واحد مبدا ارسال می شود.

همچنین به منظور تسهیل در امور ثبت نام دانشجویان دختر، در طی دوره میهمانی دائم، تمام شهریه (اعم از ثابت و متغیر) به حساب واحد مقصد واریز خواهد شد و به منظور جبران بخشی از هزینه های واحد مبدا، واحد مقصد باید در هر نیمسال شهریه ثابت را به واحد مبدا پرداخت کند.

دریافت خبر

برگزاری مسابقات سراسری کتبی قرآن وعترت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود

با توجه به برگزاری مسابقات سراسری قرآن و عترت کلیه فعالیت های آموزشی روز سه شنبه مورخ 96/9/21 از ساعت ۱۰ الی ۱۱:۳۰تعطیل  اعلام می گردد.

قابل توجه اساتيدو دانشجويان محترم

مسابقات سراسری کتبی قرآن وعترت، سه شنبه ۲۱ آذر ساعت ۱۰ صبح طبقه اول دانشگاه برگزار می گردد. لذا خواهشمند است ۱۵ دقیقه قبل از شروع در محل برگزاری آزمون حضور بهم رسانید.

اوقات شرعیکلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تنهادانشگاه فنی و مهندسی در شمال ایران,Islamic Azad University, Langarud Branch, The first technical and engineering university of north of Iran, Langrood Branch, Langaroud Branch, Langaroud Branch, Langeroud Branch, Langerood Branch Langroud Branch, IAUL دانشگاه آزاد لنگرود، دانشگاه آزاد واحد لنگرود، دانشگاه آزاد استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دانشگاه واحد لنگرود