19:57 سه شنبه 1396/07/04

اعلام برنامه های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در ماه محرم و صفر

در بخشنامه ای از سوی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه ابلاغ شد:
معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ بخشنامه به روسای واحد ها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی برنامه های فرهنگی این دانشگاه در ماه محرم و صفر را ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در نظر دارد در سال "اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال" همگام با استان‌ها، واحدها و مراکز آموزشی و تمام دانشگاهیان عاشق به ساحت مقدس اباعبدالله الحسین (ع) برنامه‌های خاص فرهنگی این ایام را برگزار کند.

براساس بندهای این بخشنامه؛ اجرای مواردی از جمله تشکیل کمیته برگزاری مراسم ماه محرم و صفر، همکاری و مشارکت در اجرای برنامه‌های ماه محرم با سازمان‌ها در سطح استان، اجرای برنامه‌های ویژه هفته احیای‌ امر به معروف و نهی از منکر، برگزاری مسابقه مقاله‌نویسی با موضوع «اجرای امر به معروف و نهی از منکر چگونه می تواند در یک دانشگاه اصلاحات اساسی ایجاد کند؟»، برگزاری مسابقات کتابخوانی، کرسی‌های آزاداندیشی، برپایی نمایشگاه عکس، مراسم زیارت عاشورا، حمایت از پایان‌نامه‌ها و پژوهش‌های مرتبط با محرم و حماسه حسینی و امر به معروف و نهی از منکر، انعکاس فعالیت‌های ایام محرم و صفر در سایت‌های دانشگاهی و رسانه‌های محلی و کشور و... باید در دستورکار واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی قرار گیرد.

لازم به ذکر است براساس این بخشنامه، جدول عناوین هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر با شعار «نهضت حسینی؛ امر به معروف و نهی از منکر و ارزش‌های انقلاب اسلامی» به شرح زیر است:

جمعه 96/6/31 وحدت کلمه، دفاع مقدس، امر به معروف و نهی از منکر

شنبه 96/7/1 فرهنگ ایرانی اسلامی، دانش‌آموزان، امر به معروف و نهی از منکر

یکشنبه 96/7/2 استقلال فرهنگی، دانشگاهیان، امر به معروف و نهی از منکر

دوشنبه 96/7/3 سلامت محیط اداری، کسب و کار، امر به معروف و نهی از منکر

سه‌شنبه 96/7/4 تحکیم و تعالی نهاد خانواده، آسیب اجتماعی، امر به معروف و نهی از منکر

چهارشنبه 96/7/5 حمایت از تولید ملی، اقتصاد مقاومتی، امر به معروف و نهی از منکر

پنجشنبه 96/7/6 حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر و بزرگداشت شهدا

دریافت خبر

پيام تبريك سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود دكتر امير حسين فيروزان بمناسبت آغاز سال تحصيلي

ن القلم و مایسطرون
بار دیگر انگشت طبیعت صفحه ماه مهر را ورق زد و زنگ بیدار باش تلاش علمی را در آغاز فصل خزان متبلور نموده و ندای سرور و شادی با آغاز سال تحصیلی جدید هویدا شده و شور و شوقی در مجموعه آموزش عالی کشور رقم خورده است. آغاز مبارک سال تحصیلی جدید و تبلور دلنشین درس و دانش را به اساتید، دانشجویان عزیز دانشگاه آزاد اسلامی بالاخص مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود و به ویژه دانشجویان جدیدالورود تبریک عرض می نمایم.
هم مناسبتی این آغاز با سرآغاز هفته دفاع مقدس فال نیک ظهور توکل به خدا ، اعتماد به خود، تقویت اراده، سخت کوشی، خلوص نیت و تلاش برای تحقق شعار اندیشمندانه «سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال» مقام معظم رهبری است و قطعاً همه دانشگاهیان و دانشجویان با تمرکز بر تحقیقات کاربردی دانشجویان بنیان در این مسیر ، وظیفه خود را به خوبی ادا خواهند نمود. بی شک برای ایجاد یک دانشگاه تمدن ساز و تولید علم آمیخته با ایمان که یکی از اصلی ترین رسالت های ریاست محترم دانشگاه و مجموعه دانشگاهی است باید روحیه علم محوری توام با تدبیر، دانایی و امید برجامعه مسلط شود، که لازمه این مهم تلاش و کوشش شما عزیزان در دانشگاه و بسط افق های علمی کشور است که البته مهم نیز یکی از اهداف و سیاست های ریاست محترم دانشگاه نیز می باشد.
امروز در دست داشتن قلم و جان بخشیدن به آن و حک زدن تفکرات عالی و متعالی تر از گذشته و حتی دیروزتان، همان برداشت اسلحه دانشگاهیتان از روی زمین و مبارزه حق علیه باطل است. موظفی امروز دانشگاهیان هوشیاری در خلق فرصت برای اعتلای ایران و سربلندی ایرانی است. امید است همگی با همدلی و همزبانی بیشتر بتوانیم در راستای این وظیفه دینی و ملی گام برداریم.

دکتر امیرحسین فیروزان
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود

پیام دکتر ولایتی به مناسبت هفته دفاع مقدس

دکتر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، به مناسبت هفته دفاع مقدس در اینستاگرام خود
این ایام نورانی را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در صفحه اینستاگرام خود با انتشار تصویری، این ایام نورانی را تبریک گفت ۰
متن این پیام اینستاگرامی به این شرح است:
هفته دفاع مقس یادآور روزهای حماسه، رشادت، فداکاری و از جان گذشتگی دلیرمردان غیور و بزرگی است که اقتدار و استقلال امروز کشور را به رهبری امام خمینی کبیر (ره) رقم زدند و امروز هم مسیر سرخ و نورانی آنان با الگو گیری از آموزه های بلند اسلامی، تعالیم اهل بیت (علیهم السلام) و ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) که این بار محرم و هفته دفاع مقدس نیز همزمان گردیده است ، با تدبیر مقام معظم رهبری، شجاعت و فداکاری مدافعان حرم و شهدای مدافع حرم همچون شهید حججی ها و سرداران و ایثارگران بزرگ، همراهی ملت شریف و بزرگ ایران اسلامی و همت و عزم مسیولان دلسوز نظام علیرغم همه دشمنی ها و توطیه ها که نمونه اخیر آن را در سخنان سخیف رییس جمهور کاسب کار آمریکا مشاهده کرده ایم مسیر امنیت، ثبات، استقلال و پیشرفت کشور ادامه داشته و خواهد داشت·
این ایام نورانی و بزرگ را به ملت شریف ایران و تمامی نیروهای نظامی و انتظامی و ایثارگران عزیز تبریک عرض می نمایم و از خداوند متعال مسیلت دارم ما را قدران عظمت شهدا و خانواده های آنان قرار دهد ان شاالله

دریافت خبر

پیام رییس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت هفته دفاع مقدس

دکتر فرهاد رهبر رییس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در متن پیام دکتر رهبر آمده است:

بسمه تعالی
هفته دفاع مقدس خوانش دوباره همه مجاهداتها و رشادتهای مردان و زنان غیوری است که با اراده ای سترگ علیه تجاوز و تعدی به میهن اسلامی به مقابله ایستادند.
رادمردی و پایمردی بی مثال رزمندگان اسلام حکایت غرور، افتخار و رسیدن به اوج قله های استقلال و استکبارستیزی است که در سایه رهنمودهای پدرانه امام خمینی (ره)، حفظ کیان ایران اسلامی برابر زورگویان و ستمگران را رقم زد.
بزرگداشت شهیدان، جانبازان، آزادگان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس نشان از صبغه بی مثال هویت ایرانی و اسلامی دارد و سمبل استقامت و شهادت به تاسی از سید و سالار شهیدان امام حسین(ع) و تحقق شعار هیات منا الذله است.
امیدوارم شما جوانان دانشجو، دانشگاهیان و جهادگران علم و دانش با حفظ و گرامیداشت دستاوردهای بی نظیر دفاع مقدس پاسداری از کیان و مرزهای علمی کشور را نیز معنایی دوباره کنید.
در پایان بار دیگر فرارسیدن هفته دفاع مقدس را گرامی می دارم و به روان پاک همه شهدای دفاع مقدس درود می فرستم.

فرهاد رهبر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

دریافت خبر

اوقات شرعیکلیه حقوق متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود می باشد
اجرا و پشتیبانی توسط: شرکت نوید ایرانیان

دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنگرود تنهادانشگاه فنی و مهندسی در شمال ایران,Islamic Azad University, Langarud Branch, The first technical and engineering university of north of Iran, Langrood Branch, Langaroud Branch, Langaroud Branch, Langeroud Branch, Langerood Branch Langroud Branch, IAUL دانشگاه آزاد لنگرود، دانشگاه آزاد واحد لنگرود، دانشگاه آزاد استان گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان دانشگاه واحد لنگرود